Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért teremtett az...

Isten miért teremtett az emberbe kíváncsiságot, ha nem akarta, hogy egyen a jó és gonosz tudásának fájáról?

Figyelt kérdés
Tudatlanság helyett másképp is ki lehet elégíteni a kíváncsiságot.
2011. szept. 12. 15:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nem-e Mózesnek mondta Isten???

"Isten teremtett nekik egy új világot, és azt mondta, uralkodjatok rajta."


Ádám és Éva jól ismerték az Istent, közeli kapcsolatban voltak vele. A bűnbeesés óta távolodtunk el Istentől. Ez egy bonyolult teológiai vélekedés lehet. Nem-e a kiváncsiság a tudás fájának köszönhető? Mi szükség a kiváncsiságra, ha ismeri valaki az Istent, jobban mint bárki más? Jézus nem lehetett kiváncsi, ő mindenről tudott szerintem. Aki Istentől való nem lehet kiváncsi.

2011. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Hát ebben tisztelettel nem értünk egyet. Jézus Isten megtestesülése volt, ő általa lett teremtve minden. Nem volt mire kíváncsinak lennie. Ádám és Éva viszont szintén teremtve volt, naná hogy kíváncsiak voltak. De ebbe ne menjünk bele. Tehát akkor szerinted Ádám és Éva kíváncsiság nélkül, CSAK ÚGY választották a tiltott gyümölcsöt?
2011. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Nem, a gonosz, kígyó képében vette rá őket. Úgy tudom Ádám még azt is mondta, hogy Éva dobod el azt az almát! :)

Ez más mint a kíváncsiság...

2011. szept. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvasod az 1 Mózes 3at látod, hogy Ádám sosem mondta Évának, hogy dobja el az almát. A kígyó pedig azért tudta rávenni őket mert már élt bennük a kívánság hogy egyenlők lehessenek Istennel. Nyilván nem gonoszságból hanem kíváncsiságból.

Ha engem sátán azzal kísértene, hogy olyan leszek mint Isten, nem tudna megkísérteni, de ha a hiúságomat a megfelelő helyen súrolná, bedőlnék neki. Mert ilyen az ember.

2011. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Jézust is kísértette az ördög, de mégsem tudott rajta gyenge pontot találni.

Ugye te azt mondod erre, hogy Jézust nem lehet embernek mondani, mert a megtestesült Isten volt. De akkor miért mondta, hogy ne nevezzetek engem jónak, egyedül a ti Atyátok a jó. Tehát mégsem egyenlő az Istennel. Különben sem próbálkozott volna a Sátán Istent kísérteni, mert tudta volna, hogy lehetetlen.

Tehát megállapíthatjuk, hogy Jézus ember volt. És ez nem lebecsülendő jelző! Megmutatta, hogy az ember képes teljesen magából kitörölni a rosszat, ezek között a kíváncsiságot is teljesen meg tudja szüntetni. Ha jól tudom a kíváncsiság sem az erények között van, mivel Isten nem szereti ha fürkészik és tanulmányozzák dolgait. Hogy mit és miért. Szerintem pont erre akar rámutatni Ádám és Éva története.

2011. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 okoska31 ***** válasza:
100%

anélkül, hogy végig olvasom a többi kommentet egy dolog jutott eszembe erről: ki és mi dönti el, hogy mi a jó, és mi a rossz? jól látszik társadalmak/népek/kultúrák között is a különbség.

Sajnos a kíváncsiság sokszor a toleranciával együtt hiányzik jó pár emberből...

2011. okt. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Necrozoor válasza:
Nincs olyan hogy jo es rossz ember csak jo vagy rossz szandeku.Rossz az aki nemtudvan rosszatcsinal?Vagy maskepp kepzelj el egy szituaciot mikeppen lehetoseged van megmenteni 100 embert de ahoz 10 nek halniakell.Rosszcagy mert a jobbik rosszat valasztottad?Vagy hamar ez ellentmondasos vallasos sztiri miszerint isten aztmondja ne olj de add meg a csaszarnak vagyis a vezetonek ami az ove
2015. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!