Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Féltékeny Isten, ez hogy...

Féltékeny Isten, ez hogy lehet, hisz a féltékenység helytelen, Isten pedig tökéletes?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Honnét veszed, hogy féltékeny?
2012. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy emlékszem, a pontos kifejezés: "féltőn szerető". A jelentése pedig majdnem 100 %, hogy nem ugyanaz, mint a köztudatban élő jelentés, tehát nem negatív tulajdonság.
2012. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
bibliában olvastam egy résznél,hogy Isten mondta az embereknek, ne imádjanak más isteneket mert ő az igaz Isten féltékeny Isten.
2012. máj. 26. 09:44
 4/18 anonim ***** válasza:

Berta Wooster


"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek."

Itt eléggé úgy néz ki,hogy egyfajta önző féltékenységről van szó.Persze a "féltőn-szerető" kifejezés jobban hangzik,de azért az utolsó rész nem éppen Isteni tökéletességről tanúskodik.

egyébként pedig:Móz.4,5 11 féltékenységi törvény.

2012. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt más fordítások máshogyan fordítják, szerintem a "féltőn szerető" sokkal jobb. A jelentése az, hogy Isten annyira szeret bennünket, hogy nem szeretné, hogy az ellenségénél kössünk ki, hanem azt szeretné, hogy mindenki nála legyen. Erre persze senkit nem fog kényszeríteni, de tudja, hogy az emberek vele sokkal, de sokkal jobban járnak.


(Kicsit hülyén fogalmaztam meg, de remélem a lényeg érthető.)

2012. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

# 4:

Megnéztem egy pár fordítást: többnyire a féltékeny, ill. a jealous szavak szerepelnek bennük; a Young's Literal Version-ben pedig a zealous. (Nem tudom, ez most szándékos vagy csak elírás...)


Ez alapján pedig csak az lehet, hogy nem negatív a szó jelentése, bármennyire is annak tűnik neked vagy nekünk.

Az idézetedet folytatva máris szebb a kép:

"De irgalmasságot cselekszem ezeríziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják." (2. Mózes 20:6)


A hivatkozásodat sajnos nem tudom értelmezni, légy szíves tördeld rendesen. :)

2012. máj. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként: ha Isten az embert a saját képmására alkotta, és az emberben benne van a féltékenység, akkor (elvileg) Istenben is benne van. ????
2012. máj. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Mivel a többi "isten" nem létezik, csak Ő, ezért nincs kire féltékenynek lennie, csak az embereket akarja megóvni attól, hogy elforduljanak tőle.
2012. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

Ha a többi isten nem létezik, akkor mitől is akarja megóvni az embereket?

Ha pedig a többi isten létezik, ezért kell az embert megóvni tőlük, akkor azokat az isteneket ki teremtette?

2012. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Az idézetedet folytatva máris szebb a kép:

"De irgalmasságot cselekszem ezeríziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják." (2. Mózes 20:6)"

Igen szép,a bűnösök is csak azokat szeretik,akik őket szeretik.

Móz 4,5 11-ben arra gondolok,hogy Isten elrendeli,hogy a pap átokhozó víz alatt eskesse meg azt a nőt,akinél felmerül a házasságtörés gyanúja.Ha beigazolódik,hogy házasságot tört,akkor keserves fájdalom,megdagadt méh,koraszülő medence lesz az osztályrésze.

a férj természetesen mentesül a bűn alól,mert a féltékenység törvénye Isten szemében olyan magasztos eszme,melynek következtében a férj nyugodt szívvel elviheti a feleségét megátkoztatni.ezzel bizonyíthatja a felesége iránti szeretetét(Jézus is biztos hülyeséget beszélt,minek is a legfőbb parancsolat,hiszen még Isten is semmibe veszi)és megbocsájtó képességét Isten előtt.Istennek ez szerfelett tetszik.Bravó!

2012. máj. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!