Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem elég tisztességes...

Miért nem elég tisztességes életet élni, miért kell feltétlen hinni "valami"-ben és egy egyház tagjának lenni?

Figyelt kérdés
Már napok óta olvasom az oldal vallási szekcióját, és nem értem, miért kellene valakinek, aki igyekszik tisztességes, becsületes életet élni, úgy, hogy betartja a hatályos törvényeket, nincsenek káros szenvedélyei, dolgozik, és igyekszik a lehetőségeihez mérten segíteni embertársain, elfogadni mindenféle vallási dogmákat? Mitől lenne jobb vagy rosszabb az élete, vagy a világ, vagy mások élete? Teszem hozzá sok elvakult fanatikus van, akik viszont pocsék életet élnek, akkor nekik mi értelme hinni, vagy a vallás tagjainak lenni?

2012. júl. 5. 07:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Nekem még senki nem mondta, hogy kell. Nem tudom miért vagy ezen fennakadva.
2012. júl. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%
Van egy olyan dolog a világon, hogy HATALOM. Az egyháznak is van hatalma, ha már kisebb is, mint régen. És a hatalom megteheti, hogy irányítsa, manipulálja az embereket, a társadalmi normákat, befolyásolja őket a médiával. De ez attól még nem lesz igaz.
2012. júl. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
8%

azt csinálsz amit akarsz = szabad akarat

ha hiszel üdvözülsz ha nem hiszel elkárhozol

nem bonyolult

2012. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Nagyon jó kérdést tettél fel. Vajon Istennek mi kedvesebb a vallásoskodás igaz élet nélkül, vagy az igaz élet vallásoskodás nélkül. A válasz egyértelműnek tűnhet, kérdés, hogy lehet-e igaz életet élni hit nélkül. A Szentírás egyértelműen válaszol: nem. Jób könyve 14:4-ben olvassuk: "Ki adhat tisztát a tisztátalanból? Senki." "Elváltoztathatja-é bőrét a szerecsen, és a párducz az ő foltosságát? Úgy ti is cselekedhettek jót, akik megszoktátok a gonoszt." - írja Jeremiás.


A Biblia szerint minden ember bűn által megrontott emberi természettel születik. Természetes hajlamunk van az önzésre, a bűnre. Pál apostol szemléletesen leírja ezt a törvényszerűséget: "Megtalálom azért magamban, aki a jót akarom cselekedni, ezt a törvényt, hogy a

bűn megvan bennem. Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint; de látok egy másik törvényt az én tagjaimban, mely ellenkezik az elmém törvényével, és engem rabul ád a bűn törvényének, mely van az én tagjaimban. Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?" Jézus Krisztus megváltó munkája egyedül az ami leronthatja ezt az önzést bennünk. Ezért tanítja azt a Szentírás, hogy az üdvösség egyedül hit által nyerhető el: "Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, ha valaki hisz őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Üdv. Péter

2012. júl. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Antimod ***** válasza:
93%

Nem kell feltétlenül hinni valamiben, és végképp nem kell egyházhoz tartozni. De a hit - genetikailag - kódolva van az emberben, talán nem véletlenül... ezért a maga szintjén szinte mindenki hisz egy felsőbb hatalomban.

Ha alaposan utánanézel, akkor meg fogod látni, hogy a sok irányzat között mi az igazság, mire van a legtöbb közvetett bizonyíték, és miszerint érdemes élni.


A dogmákat vakon elfogadni szerintem nem érdemes, elvakultan élni pedig pláne nem az. A lényeg, hogy rátalálj az egyetemes értékekre, és ne azért élj azoknak megfelelően, mert X gyülekezet azt tartja helyénvalónak, hanem azért, mert Te tartod annak.

2012. júl. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is ilyesmi vita volt, érdekes válaszok születtek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2012. júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Egyébként szkeptikus vadállat vagyok, és meg is maradok annak még jó sokáig. Csak szerettem volna megkérdőjelezni a vallások szükségességét egy egyébként rendes világban.
2012. júl. 5. 10:42
 8/34 anonim ***** válasza:
4%
rendes világ????
2012. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
29%

Mondjuk tényleg nincs rendes világ. És ez főképpen a vallásoknak köszönhető, azaz az embernek, mert ő talált ki minden vallást és minden istent.


Amúgy semmiben sem kell hinni. Mindenki abban hisz, amiben akar.

2012. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Antimod ***** válasza:
9%

"Mondjuk tényleg nincs rendes világ. És ez főképpen a vallásoknak köszönhető"


Ha még ennyi vallásosság sem lenne, elszabadulna a pokol, hódítana a nihilizmus.

2012. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!