Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem elég tisztességes...

Miért nem elég tisztességes életet élni, miért kell feltétlen hinni "valami"-ben és egy egyház tagjának lenni?

Figyelt kérdés
Már napok óta olvasom az oldal vallási szekcióját, és nem értem, miért kellene valakinek, aki igyekszik tisztességes, becsületes életet élni, úgy, hogy betartja a hatályos törvényeket, nincsenek káros szenvedélyei, dolgozik, és igyekszik a lehetőségeihez mérten segíteni embertársain, elfogadni mindenféle vallási dogmákat? Mitől lenne jobb vagy rosszabb az élete, vagy a világ, vagy mások élete? Teszem hozzá sok elvakult fanatikus van, akik viszont pocsék életet élnek, akkor nekik mi értelme hinni, vagy a vallás tagjainak lenni?

2012. júl. 5. 07:55
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező és Mami!


"A többit amit írtam ahhoz valóban szükség volt a Hitemre, de az én hitem, csak egy pár fogalomban egyezik a vallásokéval-- Szellemi Isten, Teremtő isteni Erő, lélek és halhatatlanság és végül a Teremtés aktusa, újra teremtés."


"...miért kell feltétlen hinni "valami"-ben..." (idézet a kérdésből MAMI)


"...hisz a halhatatlan Lét, amelyet egyszer elérhetsz csak rajtad múlik."


Feltéve ha hiszel a halhatatlan létben.

Szóval ha a Mami által felhozott dolgot vesszük akkor is hinni kell. Ha Istent keressük akkor is hinni kell. Ezek szellemi dolgok s hit nélkül komolyan nem is foglalkozhatunk velük. Isten kereséséhez a segítség a Biblia. De hit nélkül........


Mami!


"Bár engem kereszténynek kereszteltek, de nem vagyok vallásos-- még is az unokáimat megkereszteltettem."


Mert más miatt nem is lehet embert ölni csak is a vallása miatt. De rossz hírem van Mami. A nácik a kikeresztelkedett zsidókat is elvitték. Hiába lobogtatták a papírt.

De ha nem ez akkor találnak valami más okot. Ismered? - Ha van rajta sapka azért ha nincs akkor meg azért.


"Bár engem kereszténynek kereszteltek, de nem vagyok vallásos"


Az ki van zárva hogy kereszténynek kereszteltek. Valószínűleg Római katolikusnak kereszteltek. Mert a csecsemőkori keresztelés ott bevett gyakorlat. Na meg az unokáid biztos nem maguk döntöttek úgy hogy megkeresztelkednek. Tudom mert én is hasonlóakat éltem át nem is akartam a dolgot. Tényleg legalább megkérdezted őket hogy akarják e vagy vita nincs irány a pap alapon történt a dolog?

2012. szept. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
A nagyobbik unokámmal megbeszéltem.A kicsivel nyilván nem, bár az Ő műtéte miatt történt. A keresztelkedéssel egy időben, új vezeték nevet is kaptak. Ha akkor ezt nem intézem el, akkor nem lenne egyforma a nevük se, mert két apától születtek. De kis és pici korukban itt lettek felejtve nálam 9 évvel ezelőtt mind ketten!
2012. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, nem tudom mennyi idős vagy-- de kiskamaszkorig hinni lehet és olykor kell is valami szépben amitől elmúlhat a félelme. Aztán kamaszkortól felfelé egyre inkább Önmagában kell hogy higgyen az ember. a céljaiban azoknak megvalósításában és bizony akár milyen is az élet, akkor annak csodálatos és fantasztikus meglétében.


Ha egyszer kimennél ha jó idő lesz, a szabadba és leülnél, csendben átérezni a táj szépségét, a körülölelő és rád boruló Horizontot, azt éreznéd TE és a VILÁG egyek vagytok s TE ennek a csodának a közepe vagy!


Két dolog történhet veled ezek után-- vagy azt kérdezed hogy keletkezett ez a csoda? vagy egyszerűen megnyugszol, és erősebb leszel mint valaha.Mert Te része vagy ennek a fantasztikus ERŐNEK, amely a természetből árad.


Így válhatsz csak az élet élő, alkotó, célokat kitűző emberré.


Vagy mindent tudni akaróvá és keresgélni kezdesz.


Aztán vannak akik első-kézből elfogadják a legegyszerűbb kapaszkodókat, egy lényeg elringassa őket az a mese, és hinni fognak benne.-- mint a kicsi unokámat a pillangók álom-tündérré válása éjszaka-- csak hát az reggelre mindig meglepte valami finomsággal. Amíg a hívőket nem szokta megszállni a szentlélek

2012. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem izgat az egész vallási téma, felesleges erőfeszítéseket tesznek a semmiért egyébként hasznos emberek, a kultúrális és tradícionális szempontokat figyelembe véve a régi vallási épületeket meghagynám műemléknek, de újakat nem engednék építeni.

Ilyen szempontból imádom a kommunista diktatúrákat, a teljesen haszonelvű morális irányelveket, ahol csak a gazdasági szempontok mérvadóak.

Érdekes, hogy keleten sokkal több a "vallásos" ember, ld. Közel-Kelet, szerintem, mint "nyugatra" Európa közepétől.

Aki szeret hazugságokban élni az nyilván megteheti, de szerintem némileg fontosabbak a realitások.

Plusz kib_______l nem a vallás révén lehet egymás anyját szidni a neten, hanem kizárólag a jéghideg racionális, önmagát megkérdőjelező tudomány által, és ezt a sok nethuszár mindig elfelejti, pedig a fizika törvényei nem kőbe, hanem részecskéket összefogó erő íratlan szabályai közé vannak vésve, az embernek már csak két választása maradt: vagy a világgal foglalkozik, vagy a többi emberrel. Egyébként is szerintem a bigottul vallásos emberek kártékonyak a társadalomra nézve, és ebből haszonleső emberek fegyveripart meg médiahisztériát gerjesztenek, és megszedik magukat. Nem hiszem, hogy sok embert öltek volna meg Newton nevében. :D :D :D

2012. nov. 30. 23:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!