Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány kérdést tettek fel...

Hány kérdést tettek fel Jehova tanúinak illetve Jehova tanúiról?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak nekem tűnik így ,de az idei évben rengeteg ilyen jellegű kérdés született. Mondhatnám úgy is hogy "toronymagasan" vezet.:)))

A Hit gyülis kérdések vannak a 2. helyen.

Azt azért szeretném leszögezni hogy a vita tárgyát a kérdések zömében az Őrtoronyszervezet képezi.


2012. aug. 20. 09:52
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Az "A" verzió szerint leugrik. A "B" verzió szerint meg valaki majd meg mondja hogy mi a megfejtés "B" része.


Ez már koránt sem válasz a kérdésemre. De igazából ez nem is lényeg. Jó szórakozást kívánok mindenkinek. :))))))

2012. okt. 6. 12:35
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

Ááá... :)


Az elsőt évek óta ismerem, csak ha hosszabb ideig nem találkozom vele, akkor mindig az újdonság erejével hat. De juszt is kikínlódtam megint. :)


Viszont a másodikhoz (és a hasonlókhoz) h.lye vagyok, ne-he-hem tu-hu-do-ho-hom... :(((

[Egy sírós-toporzékolós smiley jobb lenne. :P ]

Ha az egyik rögzítési pontot el lehetne mozdítani, akkor lenne ötletem; de úgy meg szegény hegymászó leesne. :D

És persze tutira nem jó irányban gondolkodom, mert a feladat szerint van egy kése, márpedig ez azt jelenti (nekem legalábbis), hogy ez nem véletlen :D , tehát bizonyára a kötelet kell elvagdosnia...


Közben láttam a kérdező kommentjét; köszi, hogy nem zavarsz el minket. :)


Hálám jeléül két "dedós" feladat:


1., Egy szoba 4 sarkában ül egy - egy macska. Mindegyikkel szemben ül három - három macska, és mindegyik farkán is ül egy - egy macska. Hány macska van a szobában?


2., Egy kosárban 5 alma van, amit úgy kell elosztani 5 személy között, hogy mindegyikük kapjon egy almát, és a kosárban is maradjon egy alma.


Az egyik nagy kedvencem pedig az ABC-s feladat (összekötős), csak kicsit bonyolult leírni; de ha kéri valaki megpróbálom. :)

2012. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, ez így nem lesz ám jó...

Ha már egyszer fél napokat tölt valaki a neten lógva, akkor tessék aktivizálódni, és törni a fejeket. :D

Hogy lesz így teljesen szétoffolva ez a kérdés? :DDD

Vagy csak veszekedni szerettek? :P


A hegymászósra meg kérnék egy megoldást a feladvány írójától, ha szabad. :)

2012. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

1.

Kérdésben a válasz, négy macska ül a szobában.

(mindegyik egy sarokban, velük szembe a sarokban ülő másik három és mindegyik a saját farkán ül)


2.

Az utolsónak kosárral együtt adom. Jobb ötletem nincs. :)


Hegymászó:

A kötélből levág 100 métert, az egyik végét a csúcson lévő illesztési ponthoz köti, a másik végére egy hurkot. A 200 méteres kötelet átdugja a hurkon, így le tud ereszkedni a 200 méteres rögzítési pontig. Ott a 200 méteres kötél egyik végét a rögzítési ponthoz köti, kihúzza a hurokból és le tud ereszkedni a sziklaszirt aljáig.


Bátor egy hegymászó, az biztos... én ott mennék le, ahol felmentem.


====


Akkor jöjjön tőlem is, bár elég régiek, szóval biztosan ismeritek már.


1. Peti tegnapelőtt 17 éves volt, jövőre 20 éves lesz. Hogy csinálja?


2. Egy villanyszerelő beköt a pincében három izzót, melyet a lakószinten három kapcsoló kapcsol, de elfelejtette melyiket melyikhez kötötte. Hogyan jöhetne rá melyik kapcsoló melyik izzót kapcsolja, ha csak egyszer mehet vissza a pincébe?

2012. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap olyan sürgős volt szétoffolni a kérdést, most meg semmi mozgás?

:)

2012. okt. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

Hali :)


Sürgős??? Ha megnézed a dátumokat, láthatod, hogy 12 napja volt csend, amikor reklamáltam. Szerintem a türelem szobrát lehetne rólam megmintázni... :P


Meg a h.lyeségét is, mert már megint nem tudom az egyik feladatodat így kapásból; és közel sem biztos, hogy némi gondolkodás után előrébb lennék. :D

Úgyhogy ez most már kezd nagggyon ciki lenni nekem. Pedig tényleg szeretem a matekot...


1. Peti trükkjét akkor tudnám, ha pl. tegnap(előtt) 17 éves lett volna (x. év dec. 30-án vagy 31-én); így jelenleg 18, jövőre 19 éves lenne. De hogy 20, az nekem már magas. :(


2. Ha én lennék a villanyszerelő, először is a pincében felkapcsolnám az egyik kapcsolót; "rend a lelke mindennek" alapon a bal oldalit, már ha sorban vannak. Várnék pár percet, aztán lekapcsolnám ezt, és felkapcsolnám a középsőt. Ekkor felmennék a lakószintre, és megnézném az izzókat: amelyik világít, az tartozik a középsőhöz; a nem világítók közül amelyik meleg, az a bal oldalihoz; ebből következőleg amelyik nem meleg, az lesz a jobb oldali kapcsolóhoz kötve.

Persze egyszerre is fel lehet kapcsolni a két kapcsolót, pár perc után pedig az egyiket le; ugyanez lesz az eredmény.

(Amúgy ennyire nem vagyok profi ezermester, izzót csak cserélni tudok, bekötni nem. Viszont a mosogatónál és a fürdőben simán szétkapom a szifont és a csöveket tisztítás - vagy rosszabb esetben enyhébb dugulás elhárítása - céljából.)


Az ilyen "trükkös" feladatokkal nem vagyok túl jóban, mint ez a hegymászós is. Mert a megoldásod jónak látszik (a feladó nyilatkozhatna már ez ügyben :D ); de simán bele tudok kötni. Mert hogy a hurok miatt a 100 m-es kötél lerövidül egy kicsit, az nem probléma; de még ha el is tekintünk az általad is veszélyesnek minősített helyzettől, akkor is: 100 m-rel lejjebb hogy a jó csudában tudja kihúzni a másik kötelet a hurokból a hegymászó? :O

Vagy túlbonyolítom? Nem lepődnék meg, mert hajlamos vagyok az ilyesmire.


A te megoldásaid viszont jók. :)

Nyereményként kapsz egy újabb feladatot, nemrég találkoztam vele én is:

"Fehér színű kis kockákból építünk egy nagyobb kockát, majd befestjük a nagy kocka oldallapjait kékre. Ezután szétszedjük a nagy kockát a kisebb kockákra. Milyen méretű volt a nagy kocka, ha a kis kockák között ugyanannyi páratlan számú kék lappal rendelkező kis kocka van, mint amennyi páros kék lappal rendelkező?"


És hogy a zene se maradjon el, egy dal:

Sting - Whenever I Say Your Name

http://www.youtube.com/watch?v=DNZQkhNpFFc

Bár neked nem hinném, hogy tetszene, de talán másnak igen. :)


További szép estét. :)

2012. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Ááá... Mindig is jó voltam a "Hogyan csináljunk h.lyét magunkból?" játékban... Szóval még egy kísérlet Peti trükkjére, ami most esett le: ha a számokat 8-as számrendszerben írtad fel, akkor Peti simán lehetett tegnapelőtt 15 éves, így jövőre lesz 16. Vagy 9-esben tegnapelőtt volt 16, jövőre lesz 18, ha ma jan. 1-je vagy 2.-a van.


Hmmm, ismerek valakit, aki számrendszerekkel szokott ovis játékokat játszani... :DDD

2012. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Ő... nem. Az első megoldásod talált legközelebb.


MEGOLDÁS KÖVETKEZIK, CSAK AKKOR OLVASS TOVÁBB, HA NEM AKAROD MEGFEJTENI!


*


*


*


*


[spoiler]

Ma Jan. 01 van, tegnapelőtt Dec. 30. volt 17 éves, tegnap, vagyis 31.-én lett 18, idén Dec. 31.-én tölti be a 19-et és jövőre a 20-at.


Így lehetséges, hogy tegnapelőtt 17 lehessen, de jövőre már 20.

2012. okt. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Áh, így tényleg kompletten jó. :)

De azért a számrendszeres is majdnem okés; és elég kreatív voltam, nem? :D


És mi a helyzet a villanyszerelős megoldásommal?


A kis kockákat rajzolgatod / építgeted már? :D

Nekem ~ egy órám ráment, mire megoldottam.


EuroTrip 2007: Juggling Around Europe [Brandon Harris Walker]

(Zene: Mas Que Nada cover)

http://www.youtube.com/watch?v=GG_UTge0QUg


U. i.: Nem tudom, magad írtad-e a megoldást vagy másoltad, de a magyarban a hónapok nevét kisbetűvel kezdjük. :)

2012. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

Hibáztam, de csak mert mostanában sok külföldi honlapot olvastam.


A feladványban a belső 0 festett oldalak is (párosnak) számítanak?

2012. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!