Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok? Az, hogy az...

Mit gondoltok? Az, hogy az emberiség zöme még mindig a vallásnak nevezett mesegyűjteményeket elhiszi, bizonyítja, hogy az ember nem több, mint az állatvilág egy túlfejlett tagja.

Figyelt kérdés

Mindennemű racionalitást és intelligenciát mellőző sztorikat csak úgy elhisznek, és ha a vallásról van szó, teljesen kikapcsol az agyuk tudatos, logikus része. Mint amikor egy kutyának odadobunk egy szelet húst, és semmi más nem számít neki, csak hogy azt a húst megszerezze. A vallásos ember is ilyen. Az egyház elhint valamit, és onnantól agy kikapcsol.

Mi más ez, ha nem a primitívségnek a magyarázata, az llati ösztönök öröksége?


2012. nov. 12. 09:12
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
56%
Én végiggondoltam hogy mi jó és mi rossz nekem a katolikus vallásban és minden jó, csak van ami nehéz. Azért vagyok katolikus mert szerintem a Biblia a teológiailag és világmagyarázat szempontjából is a leglogikusabb dolgokat állítja. És a katolicizmus más keresztény vallásoktól eltérő hittételeit is logikusnak és főleg biblikusnak tartom.
2012. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező a vallások több ezer év óta alakultak ki és vele együtt mindegyiknek saját hitvilága és dogmája amit szinte törvényként vesznek azok akiket beetetni lehet vele.


Tehet róla az ember ha vallásossá válik ha csatlakozik egy hitközösséghez? NEM.


Részben az élet nem egy örökké tartó folyamatos boldogság hanem sajnos nagyon sok gond és fájdalom. Ráadásul egy olyan csoportos játék, amit hiába játszik végig, senki nem győzhet, mivel mindenki belepusztul a végére.


Ez ott van minden ember tudatában, a fájdalom, az örökös harc az életért és a sikertelenség, ugyan akkor a halál gondolata-- és az a kérdés akkor MI ÉRTELME AZ ÉLETNEK?


S hogy ezt kibírja, kapaszkodót keresnek a vallásoknál valamiféle hitet amibe hinni szeretne és azt az illúziót hogy általa örökké létezhet mert hívővé lett.


A baj ott van hogy a mai napig se volt képes egyetlen vallás se meghatározni az Isten és a lélek fogalmakat, mert ha meghatározni tudta volna, nem csak meséket ad helyette, mint Te magad is írtad-- Tehát jogos a kérdésed és a vallásokról és vallásosokról alkotott véleményed, hogy sajnos még mindig mesevilágban él annak ellenére, hogy a csillagos eget célozta már meg, az ember szellemileg.


De azért Kérdező ne bízd el magad mint ateista és vallásosokat bíráló ember-- egyrészt a vallásos szövegek megalkotása sokat segített az ember szellemi fejlődésében, hisz ahhoz szép és csodálatos fantázia is kellett, hogy így összehozzák a primitív szellemi világtól elindulva, amikor kőbe fába és a horizonton túl képzelte a szellemi világot a mai színes buddhista, zsidó és keresztény vagy épp iszlám vallásokig.


S teljesen mindegy az, hogy igaz vagy nem igaz, egy a lényeg az emberi léleknek kapaszkodott és reményt adtak a történelem során.

2012. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Mami sajnállak. Te is olyan típus vagy aki szerint Istent igazítod magadhoz és nem fordítva.
2012. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ez ott van minden ember tudatában, a fájdalom, az örökös harc az életért és a sikertelenség, ugyan akkor a halál gondolata-- és az a kérdés akkor MI ÉRTELME AZ ÉLETNEK? "


Nagyon sajnállak, ha a te életed ilyen. Én tudom, hogy az életemnek mi értelme van, tudom azt is, hogy bármikor vége lehet, de megpróbálom azt az időt, ami adatott a tőlem telhető legjobban eltölteni.


"A baj ott van hogy a mai napig se volt képes egyetlen vallás se meghatározni az Isten és a lélek fogalmakat." - de, a foaglamakat meghatározták. A konkrét fizikai valóságát nem bizonyították. Kérdem én, a világűrről többet tudsz, mint Istenről?

2012. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Ha azt kérdezed előttem szóló, hogy a világűrről vagy Istenről tudok többet, akkor azt kell válaszolnom hogy az Isteni Teremtő Energiákról többet tudok mint a világűrről-- de mivel az isteni Energiákat láttam" szembesültem a valódi létezésükkel, a tudatosságukkal és hatalmas mindent megsemmisíteni képes erejükkel, abból már könnyebben tovább következtetek a világűrnek alkotóiról is.


Mivel adva van a kézzel fogható valóságunk igy a valóságot bizonyos fokig ismerem, mint anyagi létet-- de mivel szembesültem az isteni Erőkkel így abból következtetek, hogy miképp és miből is keletkezett valamikor a kozmoszunk, miképp a galaxisunk és milyen ma is létező nagy energiák alkotják és mozdítják, részben láthatatlanul, de nem tudatos csak fixálódott" természeti törvények alapján az egész világegyetemünket.


A vallásossággal pedig az a bajom, hogy tulajdonképpen magát a tudós gondolkodókat is szemellenzősségre kényszerítette mindig, de pillanatnyilag is-- hisz nem is mernek ilyen témához nyúlni mint a létezés, az élet keletkezése, vagy létezik-e Isten mint teremtő vagy mitől élő az élő?


S tulajdonképpen minden e világi vallás a maga módján, a maga mesevilágával hit-szórásával ami olyan mint a kábítószer a tudatnak,- kiszolgálja a mindenkori hatalmat bitorló, gazdag réteget. Mert az ember világunk minimum 60 % éhezik, és nélkülözik mindent ami egy emberséges élethez szükséges lenne. Holott a Földünk, mindent megad, csak hát igazságosan kellene elosztani.


A vallások azt sugallják az ember a paradicsomból kiűzetett-- holott ez nem igaz, az emberi faj a paradicsomba Bele tétetett, mert a Földünk a Teremtőnk, olyan csodát alkotott (!) amelyben egyetlen életnek se szabadna nélkülözni!


Az állatvilág betartja a teremésszettörvényét -- szaporodik annyit, hogy egy másik fajt élelemmel elláson de önmaga se pusztuljon ki-- nem vesz el önmagának többet mint amennyire szüksége van ahhoz, hogy élhessen, de még se pusztítja ki se saját faját, se a másikat.


az ember viszont mint eszetlen intelligensnek titulált faj, mind ezt semmibe veszi- mert a meséket falja gondolkodás helyett, kapaszkodókat keres, mert gyenge, célok és tisztességes élet helyett, güzü, egoista, mindent akaró, vagy éppen önámításba ringatja magát, mert az a kényelmesebb

2012. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves mami!


Az emberi gyarlóságról kifejtett véleményeddel tulajdonképpen egyetértek, csak nem látom, hogy hol függ ez össze a vallással. A Biblia sehol sem írja, hogy zsákmányold ki a környezetedet, embertársadat.

2012. nov. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Az emberi gyarlóság a tömegembereknek a minimális élet lehetősége a reménytelenség a gond és fájdalom az ami a vallásokhoz sodorja őket, mert kapaszkodót keresnek és erre próbál válaszokat adni a biblia-- na és persze ki is használták a vallások hisz jó biztos egzisztencia a papi pálya nem igaz?
2012. nov. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Kedves Andizsuzsi ne sajnálj mert nem az én életemmel példáztam hanem a többség életével.


az örvendetes ha Te sikeres vagy és van mit a tejbe is aprítanod na és egészséges is vagy-- de tudod olyan ember aki egészségügyi vonalon dolgozott, na és oda figyelt a tömegemberi élet minőségére észre vette a koldust az utcán vagy a szomszédot aki kerekezik-- akkor bizony azt is érzi, meglátja és olykor meghallja amit mondanak panaszkodnak neki.


Ha minden ember boldog lenne ha nem lenne benne félelem semmitől, akkor csak a sátoros ünnepeken telnének meg az ilyen HIT műsorok

2012. nov. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
11%

kedves töftöftöf

miből vontad le, hogy Istent igazítom magamhoz és nem fordítva?


Te talán Tudod mi Isten? Ismered tán létezés minőségét és a törvényeit? Hogy azt mondod én igazítom saját gondolataimhoz...

2012. nov. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Andizsuzsi ***** válasza:

"az örvendetes ha Te sikeres vagy és van mit a tejbe is aprítanod na és egészséges is vagy"


Egy betűvel sem írtam ilyet, vastagon megvan a keresztem. Azt írtam, hogy van értelme az életemnek, és Istenhez nem az elkeseredettség hajt. Te az egészségügyben az emberek elesett részét, de szerencsére csak kis részét láttad, róluk nem lehet a vallásos emberek többségére vonatkozóan következtetéseket levonni. A Hit Gyülekezetéről nem tudok véleményt mondani, nem közéjük tartozom.

2012. nov. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!