Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak, ti mit tennétek,...

Vallásosak, ti mit tennétek, ha egyértelműen kiderülne, hogy az istenetek soha nem létezett, csak butított titeket az egyházatok mindenféle tündérmesével?

Figyelt kérdés

Szembe tudnátok nézni azzal a ténnyel, hogy semmi értelme nincs az életnek és annak, amit műveltetek?

Fölöslegesen elszórtok egy csomó időt az isteneteknek való bájolgással. Ráadásul rengeteg minden kimarad az életetekből, amitől elég szürkévé válhat minden. A végén pedig nincs semmi. Porból lettetek és porrá lesztek.

Fel tudjátok ezt fogni?

Nincsenek angyalok, nincsen szeretet, nincsenek barátok, örök élet, beteljesedett ígéret, értelem stb. Semmi!

Halál után minden elmúlik és az emberek sem fognak többet rátok emlékezni. Ha csak nem tesztek valami rosszat a vezetők bábjaiként.


Na és ha egy tök idegen vallásnak van igaza?

Mi van Jézus is a pokolba került és te is oda fogtok kerülni, mert Isten gonosz?


A pokolban odavannak a keresztény húsért, szeretik nyersen is meg ropogósan. Ott csak az istenetek káromlása van és ti vagytok a tápláléklánc legeslegalja.



2013. jan. 20. 21:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hogy értelmetlenebb lenne az élet, ha kiderülne, hogy tévedek.
2013. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
18%
Sokan nem hisznek istenben, mégis szeretik a vallásukat mert reményt ad nekik hogy majd eljön újra Jézus és örök életet d nekik és emiatt csinálják. Nem azért mert szeretik hanem mert örök életre pályáznak és ezért szót fogadnak. Szánalmas.
2013. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy értelmetlen lenne ,mert addig is megpróbálok jó ember lenni.Szerintem ez nem értelmetlen dolog mert Jézus Krisztus a szeretetre tanít.Ha meg a Te elméleted lenne igaz ,akkor is jobb szeretetben és békességben élni.
2013. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Isten parancsai olyan egyszerűek és egyértelműek az életre (ne ölj, ne lopj, ne hazudj, szeresd szüleid, kerüld a haragot, a tiszteletadásban légy előzékeny) hogy enélkül úgysem lehet élni, ha jó ember vagy. Jó ember lehetsz ateistaként is, és vallásosként is. Úgyhogy ha kiderülne, hogy Isten nincs... el sem hinném, lehet, hogy másképp létezik, mint ahogy leírják, de hogy szeret, az tuti, mert érzem!! :)
2013. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
80%
Tudod ezt inkább mi kérdezhetnénk tőled, hogy hogy tudsz egy ilyen világban élni mint amit lefestettél ide, mert úgy látom te mint ateista eben a világképben élsz. Mond el te milyen érzés... :)
2013. jan. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 pokahontas ***** válasza:

Tapasztaltam Isten leírhatatlan szeretetét, fényét, több évig testenkivüli élményeim voltak és egész életemen át éreztem törödését..


Így nekem kézelfogható bizonyíték Isten létezése (bizonyságok amiket szívemben örzök), s mivel Isten = Szeretet így a további kérdéseid ennek fényében értelmét vesztik..


:)

2013. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 pokahontas ***** válasza:
Én is kiváncsi lennék az előző kérdésére írt válaszodra, kedves kérdező..
2013. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
59%
"Szerintem ez nem értelmetlen dolog mert Jézus Krisztus a szeretetre tanít." ----> "Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot." Mt 10,34 Ezek után gondolkodjon el minden keresztény.
2013. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon szánalmasan buta vagy kedves kérdező!!Csak imádkozni lehet az ilyen emberért, hogy megtérjen!!
2013. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, fejtsd ki bővebben a véleményedet,ahelyett,hogy a keresztényekre jellemző elvakultsággal letámadod a kérdezőt! Gondolom te sem néztél még utána,hogy az egyház tanai mennyire szemben állnak a Biblia tanításával.
2013. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!