Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak, ti mit tennétek,...

Vallásosak, ti mit tennétek, ha egyértelműen kiderülne, hogy az istenetek soha nem létezett, csak butított titeket az egyházatok mindenféle tündérmesével?

Figyelt kérdés

Szembe tudnátok nézni azzal a ténnyel, hogy semmi értelme nincs az életnek és annak, amit műveltetek?

Fölöslegesen elszórtok egy csomó időt az isteneteknek való bájolgással. Ráadásul rengeteg minden kimarad az életetekből, amitől elég szürkévé válhat minden. A végén pedig nincs semmi. Porból lettetek és porrá lesztek.

Fel tudjátok ezt fogni?

Nincsenek angyalok, nincsen szeretet, nincsenek barátok, örök élet, beteljesedett ígéret, értelem stb. Semmi!

Halál után minden elmúlik és az emberek sem fognak többet rátok emlékezni. Ha csak nem tesztek valami rosszat a vezetők bábjaiként.


Na és ha egy tök idegen vallásnak van igaza?

Mi van Jézus is a pokolba került és te is oda fogtok kerülni, mert Isten gonosz?


A pokolban odavannak a keresztény húsért, szeretik nyersen is meg ropogósan. Ott csak az istenetek káromlása van és ti vagytok a tápláléklánc legeslegalja.



2013. jan. 20. 21:59
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
0%
És most ki fogsz akadni, de a Biblia szerint Isten gonosz és fajgyűlölő, nézz csak utána.
2013. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
0%
"Én végigvonulok azon az éjszakán Egyiptomon, és megölök minden elsőszülöttet Egyiptomban: embert és állatot, s ítéletet tartok, Egyiptom minden istene fölött, én, az Úr"Kiv12.13 Mi ez,ha nem fajgyűlölet?
2013. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
53%
Isten nem fajgyülölő!!!Ő teremtett minden embert és ő szeret mindenkit és mindent amit teremtett!Egyiptomban bálvány istent imádták!Ő kijelenti hogy csak őt lehet imádni, mert nincs más Isten rajta kivűl!Az baj hogy ha valaki nincs tisztába e dolgokkal, minden hülyeséget összehord annélkül hogy utána nézne!
2013. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
47%
A Keresztény Hitben megjelenő isten nem Fajgyűlölő.... Aki nem Létezik az nem is utálhat semmit... Az angyalok viszont már mások.. Ők az Imádságaitokból nyerik az Erőt, és nem Jóra akarják használni.... Világ uralomra akarnak Törni, szerintetek miért kezdék el a Hitet erőszakkal is terjeszteni? Nem akarnak más hiteket a Földre csak egyet.... A Kereszténységet.... Hazugság mind akárki akármit is érzett, Az csak a mézesmadzag... ^^
2013. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Én keresztény vagyok, evangélikus, végzettségem pedig mérnök, kedvenc tárgyam az egyetemen a fizika volt :)


A vallás mindenkinek a saját magánügye. A hit azért hit, mert nincsenek kézzelfogható bizonyítékok, ezáltal nem valószínű, hogy bármikor is be tudná valaki bizonyítani azt, hogy Isten van vagy nincs. A hit, legyen szó kereszténységről, iszlámról, sintoizmusról vagy épp ortodox zsidó vallásról, mindenki a saját legbelsőbb dolga. Ezért nem jutna eszembe soha, hogy térítsek, és ezért nem szeretem, ha valaki vitatkozni akar velem a vallásról, vagy meg akarna győzni arról, hogy nincs se Isten, se Jézus, semmi. Nekem a legjobb barátom is ateista, na és akkor?


Az, hogy mi marad ki az életemből, jó kérdés. Én ejtőernyőzöm, ami egy roppant izgalmas extrém sport, alapvetően tartalmas és értelmes életet élek, a Barátok Köztből csak Berényi Miklóst tudom megemlíteni, de őt is csak azért, mert a folklór része lassan. Számtalan ateista van, akinek az élete az enyémnél jóval sivárabb (és számtalan van, akinek még izgalmasabb).


Ha egy tök idegen vallásnak van igaza, akkor a számonkérésnél majd megpróbálok jól érvelni :) Ha meg nincs senkinek sem igaza, akkor meg úgyis mindegy.


Maga a kérdés amúgy rettenetesen dilettáns egyébként: "Nincsenek angyalok, nincsen szeretet, nincsenek barátok, örök élet, beteljesedett ígéret, értelem stb. Semmi!"


Mi köze van a barátságoknak és a szeretetnek a vallásokhoz?

2013. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Mesélj, kérdező. Keresztény vagyok, komolyan veszem a hitet. Mi az a sok jó, amit így elmulasztok?
2013. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
35%
Minden vallásosnak: Nem akarom újra és újra leírni, miért NEM LÉTEZIK Isten. Olvasgassátok ezt végig. A kérdező feltételezése nem annyira feltételezés, csak próbált óvatos lenni. Isten nem létezik, ti buták vagytok és szánalmasak. Alattvalónak születtetek, ami engem például arra késztet, hogy lenézzelek titeket, de amúgy jó, mert sok hasznot tudnak hajtani belőletek a hozzám hasonló ambíciózus ateisták.
2013. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
2013. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Folytatnám az életemet ugyanúgy, ugyanis minden vallásos szerint, amit tilos, azt azért tilos, mert magunknak is ártunk vele. Ami kötelező, azzal magunknak is segítünk. Ugyanúgy Jézus követője maradnék az életmódban.


De ez persze nem így van, ugyanis TUDOM, hogy a Biblia igaz, mert percről percre igazolódik a szmeim láttára.

2013. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

töf

Írd már le, konkrétan hogyan igazolódik. Nagyon érdekelne, főleg, hogy ezerfajta logikai úton, sőt tudományosan be lehet bizonyítani, hogy nem létezik Isten. De most szeretnék nyitottnak tűnni: kérlek, írd le, hogyan igazolódik neked a Biblia igaza?

2013. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!