Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez szerintetek is lehetséges?...

Ez szerintetek is lehetséges? Józan ész az ezt diktálja. Helyesírásért bocsesz de nem Magyar országi vok,

Figyelt kérdés

Na én elfogadom az evolúció elméletet. Meg mindent amit a tudósok mondanak. Tudom azt is , hogy a Biblia tele van hibákkal ezért sem lehet igaz.



De kell lenni valakinek vagy valaminek aki által ez az egész evolúció lezajlott. Érdekes , hogy azok az emberek akiknek leáll a szívük és visszatérnek mind beszámolnak arról , hogy : békét , nyugalmat éreztek. és fantasztikus érzés volt. Mindenki beszámol arról , hogy valami fénylénnyel találkozott.


Szerintem az evolúció igaz. És az életnek van értelme. Jókat bulizni , család , haverok, szerelem, szeretet , barátság stb. De a halál az nem a vég :)


2013. jún. 24. 22:43
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

# 29


Az agy akkor áll le, amikor működésképtelenné válik, és ha leállt, nem indul újra, pontosan ezért az agy kezd el először elhalni, ha leáll a légzés és a keringés.


A tudomány rovatba pedig szoktam írni, de alapvetően tele van cseszve házi feladatokkal és kevés az érdekes kérdés.


Hogy egy eszméletlen agyrázkódásos filmrendező élménye mitől olyan érdekes, nem tudom.

2013. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Hogy te milyen okosnak hiszed magad gyakorivalasz2.


"Az agy akkor áll le, amikor működésképtelenné válik, és ha leállt, nem indul újra, pontosan ezért az agy kezd el először elhalni, ha leáll a légzés és a keringés. "


Akkor soha senkit nem élesztettek még újra akár 5 perc után is? Akkor mikortól is mondod te azt hogy az agy leállt? Mondjuk 5 vagy legyen inkább 10 perc múlva? Hogyan definiálnád a leállást? Nincs semmi reakció? Képzeld ha leáll a légzés és keringés reakciót sem tud produkálni az agy.


A filmnek pedig a lényege, ha eddig nem jöttél volna rá (pedig nagyon okosnak tartod magad):

A halál utáni élményt bizonyítja, de ez csak egyetlen példa. Képzeld, vannak tudósok akik több 1000 ilyen élményt vizsgáltak már meg, többek között ebben a filmben is van róla szó:


https://www.youtube.com/watch?v=HK67I_DPPgc


De szerintem ne kezd el nézni, mert ez jóval bonyolultabb mint az előző... és azt sem értetted meg.

2013. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

kettőtök közül ő inkább okosnak hiszi magát, te pedig azt, hogy neked van igazad


de ki az, aki téved?

2013. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Makoscsiga 8 as válaszára:


Egy LSD tripp, de bármely tripp sem hasonlítható a klinikai halálból visszatértek történeteihez. Nem tom volt e már részed ilyesmiben de tripp közben annyira eltávolodsz a valóságtól a realitástól, mint még soha cucc nélkül. E nélkül a szer nélkül soha nem élnéd át ezeket az élményeket ami legtöbbször eufórikus és realitást nélkülöző torzulások tömkelege a valós világ képeinek. Ezen kívül olyan furcsa megmagyarázhatatlan érzések társulnak mellé, mint lebegés, egybeolvadás, elnehezülés egyensúlyzavar és még sorolhatnám. Hol találkozol akár egyszer is ilyen beszámolóval egy klinikai halál után? Az ilyen esetekben kérdezik meg: hogy be vagy lőve? Ezzel szemben a halál utáni élmények többnyire nyugalmat árasztanak, nem eufóriát, valamint olyan helyeket ami közel sem hasonló ahhoz ahol az illető jelenleg van. Kivéve azt az esetet mikor önmaga felett lebeg, mert akkor azt is el tudja mondani, hogy mi történt az alatt amíg ő eszméletlen volt. Egyetlen drog sem képes ilyesmire, az LSD meg főleg.

A tripp akkor lesz hasonló ha többször ugyan ott ugyan azt csinálod a tripp alatt. Azt viszont le kell szögeznem, hogy CSAKIS ugyan annak a személynek lesz hasonló trippje! Senki más nem fogja tudni megtapasztalni ugyan azt mint mondjuk te, még akkor sem, ha együtt ugyan azt csináljátok. Mellesleg ezek egyike sem lesz még csak hasonló sem a testen kívüli élményekhez. Pont.

2013. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

gyakorivalasz2-nak a 10-es hozzászólására:


"Mondj egyetlen ilyen véletlent!"


- Az egysejtű elkezd többsejtű lenni, mert úgy gondolja egy sejt már nem is elég.

- Egyetlen sejtre származtatható vissza a világ ÖSSZES élőlénye...

- A vizi állatok kimásztak a partra hogy benépesítsék azt is, (mert az óceán már túl kicsi volt?) ráadásul eleinte csak 1-2 percre merészkedtek ki, mert tüdejük még nem volt, de rajta voltak az ügyön...

- Az egyetlen élő sejt osztódni kezdett, majd úgy érezte nem lesz jó ha csak mondjuk állatok lesznek így 2 csoportot alkottak az egyik az állatok lettek a másik pedig a növények

- A vízben élő növények is szűkösnek találták a helyet és "kimentek" a partra


Mondjam még?

2013. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

"Mondjam még?"


Konkrétum még el sem hangzott, hogy a felsorolt dolgok mitől lennének ezek olyan véletlenek?


"Akkor soha senkit nem élesztettek még újra akár 5 perc után is?"


Csak olyat, akinek nem károsodott annyira az agya, hogy ne működhetne. Agyhalottat még soha... bár utánad már ebben sem vagyok biztos.


"többek között ebben a filmben is van róla szó"


Én meg láttam egy filmet, amiben robotok jöttek vissza a jövőből és meg akarták ölni a legyőzőjük anyját, mielőtt az megszülte őt.

2013. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Nos ahogy én gondolom,ez a személyes laikus véleményem, a probléma magának a halál szó definíciójával van. Mit is fogadunk el halálnak? Végül csak azt hívhatjuk úgy,amikor már nem lehetne valakit újraéleszteni. Mondjuk,aki már túl sokat volt olyan állapotban,még lehet nem halott,de pár perc múlva biztos az lesz. Csak ugye mi lesz akkor,ha mondjuk még így is valakinek az agyát mondjuk regenerálni tudnánk,akkor ő halott lenne? Tehát maradjunk abba,hogy a halál utáni élménye senkinek se volt,mert még eddig vissza lehetett hozni (,mint ember)
2013. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

A Bibliát tökéletlen emberek írták, persze, hogy nem lehet tökéletes.


Képzeld el, hogy nincs semmi. Egyszer csak kezd lenni valami és te ott vagy az űrben és látod, ahogy kezdenek mondjuk növekedni a bolygók és ahogy előtünnek szinte a semmiből a csillagok stb. Kb. így nézhetett ki a teremtés. Nem a semmiből lettek a dolgok, hanem valamiből, Isten tevény erejéből.


Nem mindenki lát fényeket, alagútat, meg érez nyugalmat klinikai halál állapotában. Ha mindenki azt tapasztalná, akkor szerintem mindenki akarna megfele halni, nem pedig itt szenvedni a földön. Sőt, ha én ebben hinnék és nem fogadnám el a Bibliát, most azonban leugranék a 10-edikről. Veszélyes elmélet...


Szerinted az életednek annyi az értelme: "együnk, igyunk, mert holnap meghalunk!”


Elárulom, nem. Meg fogsz halni, mint mindenki más, csak az mindegy hogyan éled az életed.

2013. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

gyakorivalasz2-nak:


Ja mert ezek a dolgok nap mint nap megtörténnek ugye? De bezzeg ha kiöntöd a kakaódat a véletlen volt, hagyjuk már.


Szóval szerinted addig nem halott senki míg tökéletesen szét nem málik az agya. Számomra ez új, mond el az orvosoknak is, hogy aki nem lélegzik és nincs keringése sem az attól még nem halott. Biztos gratulálni fognak neked.


Végül pedig ha a riport nem meggyőző, keress rá a neten bárhol, ezer számra dobja ki a találatokat. Természetesen már előre hallom: Mindenki hazudik. A lényeg, hogy te jobban tudod annál is aki átélt ilyet. Azért vegyél már vissza az arcodból.

2013. jún. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

gyakorivalasz2-nak:


Ja és a Discovery is hazugság gyáros ugye?:


https://www.youtube.com/watch?v=rUKcxyyGmEo

2013. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!