Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ehhez? Helyesírásé...

Mit szóltok ehhez? Helyesírásért bocsi de nem magyar országi vagyok. Szlovákiai, de mégis ide írom a kérdést mert a Magyarok közvetlenebbek és normálisabban állnak a dolgokhoz.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Kiléptem a gyüliből :) Gondolom nem kell magyaráznom. Az a sok hiba a bibliában , imára semmi válasz Istentől stb.


Nah közöltem ezt több gyülekezeti taggal :) Nagymamám például sírt és ordítozott velem. És azt mondta, hogy a Sátán a szivembe költözött , hogy megtévesszem az embereket. Mert ugye eddig akinek elmodntam azokat a bibliai hibákat.... hát senki sem tudott vele mit kezdeni .... csak pattogtak meg pokolal zsaroltak. De 2 nagyon jó haverom szintén kitért :)


Nah holnap megyek 1 Macedón misszionáriussal beszélni :) És hát 100% , hogy ő sem tud majd mit kezdeni ezekkel a hibákkal. Ott lesz még 1-2 ´´isten báránykája,,.


Szerintetek nem lesz bajom ebből ? Nem fognak fenyegetni vagy zsarolni ? :D Mert nagymamám már megzsarolt és eltiltott a legjobb barátomtól. Mert : ´´ te nem is vagy a barátja, csak elakarod téríteni az igaz úttól,,. Lényeg az , hogy kb : 5 éves korunktól járkalunk egymáshoz. Azóta legjobb haverok vagyunk. Nem értem , hogy lehet valaki ilyen bamba , hogy eltiltana 2 legjobb havert egymástól


Bocsi ha mérgessen , cinikus stílusban írtam. Én szépen kiakartám lépni. De idegesítik az embert. És ezekután meg az lesz , hogy : hát a világi emberek gyülölik az Isten gyermekeit. Hogy a majom valagába ne ha ezt csinálják ?


ui: hitgyüli , jehova tanui , stb kíméljetek :)


2013. jún. 29. 12:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%

Miért nem írod ide az állítólagos hibákat? Én még egyet sem találtam benne, pedig sokat olvasom.

Nagyon zavar ahogy így virtuálisan röhécselsz azon, hogy valami mondvacsinált dolog miatt alázod és bántod a családod, közben meg röhögsz. Elmebetegnek tűnsz, aki nem azért dobja sutba Istent, mert állítólag hibákat talált (ezen az oldalon jó pár olyan ember van, aki ért a teológiához és még egy kérdés sem fogott ki rajtuk, bárhogy csűrte-csavarta a kérdező és mindenképpen azt akarta kihozni, hogy a Biblia ellentmondásos), hanem mert tényleg megszállta a sátán. A családod óvni akar, te meg kiröhögöd őket. Nem tudom mi vagy, de keresztény biztos nem.

Isten irgalmazzon neked.

2013. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánatot kérek, rossz helyre írtam a mondandómat, nem ebbe a kérdés körbe szerettem volna,

elnézésedet kérem


Katy Weaver

2013. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Magyarok közvetlenebbek és normálisabban állnak a dolgokhoz"


A nap vicce?

2013. jún. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 mustafa33 ***** válasza:
69%
Most már csak arra vigyázz, hogy be ne hálózzon egy más, bigottabb egyház, vagy szekta. Azok tudják, hogy bolondítsanak el, eleinte veled értve egyet, azután meg mire észreveszed magad már nyakig benne vagy!
2013. jún. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek :)


főleg 19:30-asnak :) Keresztényként megfigyeltem a többi vallást és azok sem jobban :)


Evolúció elméletet elfogadom. És a halál utáni életet is :)


családból csak a nagyi hívő :) annyit hadd mondjak el , hogy erősen a fundamentalizmus felé hajlottam. De nem tudtam a józan eszemet legyőzni. Hisz tényleg hibás a biblia és Isten nem létezik. Vagyis a Biblia és a Korán Istene az 100% , hogy nem.


Elégé megviselt most ez az egész. Lelkileg kicsit őrlődtem ez miatt :)

2013. jún. 29. 22:09
 16/23 A kérdező kommentje:

jah senkin sem fogtak ki :) ???? érdekes a hit gyülis pásztorok meg a baptista pásztorok nem tudtak mit kezdeni a kérdésekkel.


Pl : Mit mondott Jézus halála előtt ? :D


Máté evangéliuma : Éli, Éli lama sabaktáni


Márk evangéliuma : Elói Elói lama sabaktáni


Lukács evangéliuma : Atyám a te kezedbe helyezem le lelkemet


János evangéliuma : Elvégeztetett



Melyiket mondta akkor most halála előtt ? Mind a 4 könyv mást mond. Csak a 4 evangélium közt kb : 300 ellentmondás van. Akkor ne is beszéljünk a többi könyvről.

2013. jún. 29. 22:12
 17/23 anonim ***** válasza:
49%

Te miért röhögsz állandóan? Valami bajod van?


Ez egy olyan állítólagos ellentmondás, amit ateista blogokban írnak le olyanok, akik soha nem olvasták a Bibliát. Ezt nem te találtad, te erre rákerestél a google-ban, a keresőszó pedig bibliai ellentmondások voltak. A válaszra már nem voltál kíváncsi, mert neked az volt a lényeg, hogy hátat fordíthass úgy Istennek, hogy ha ezt mégis számon kéri majd rajtad, akkor mondhasd, hogy azok tehetnek az eltévelygésedről, akik nem tudták megválaszolni a kérdésed.

De itt az oldalon már fel volt téve és van rá válasz is:


" Szia!

Jézusnak hét kijelentése, "szava"

volt a kereszten. A Golgotára

felérkezve leteperték, és

felfeszítették a keresztre. Mikor a

római katonák átszögezték kezét és

lábát, ellenségeiért imádkozott:

"Atyám, bocsásd meg nekik, mert

nem tudják mit cselekszenek!"

Azokért imádkozhatott, akik

tudatlanságból cselekedtek. Mély

részvétet érzett irántuk. A római

százados megtérése jelzi imája

eredményét.

Két latorral együtt feszítették meg,

akik először a tömeghez

kapcsolódva gúnyolták és csúfolták.

Ezeket az eseményeket az 1000

évvel ezelőtt írt dávidi 22. zsoltár

megjövendölte (a kéz és a láb

átlyukasztása: 17., a sorvetést a

köntösre: a 19., és a csúfolódást: a

8-9. versekben). A jobb lator

azonban megváltozott, és Jézushoz

könyörgött megmentéséért. Krisztus

szeretettel ezt válaszolta: - "Bizony

mondom néked ma: velem leszel a

paradicsomban." Hite a példája

annak, hogy igaz megtéréssel még

az élet utolsó óráiban is lehet

üdvözülni.

Jézus harmadik kijelentésével

özvegy édesanyjáról gondoskodott,

János apostolra bízta. Fiúi szeretete

és kötelessége nyilvánult meg

ebben. Eddigi szavai mind

másokkal foglalkoztak.

A következő két mondása lelki-testi

gyötrelmének kifejezése. "Én

Istenem, én Istenem, miért hagytál

el engem?" Itt is a 22. zsoltár kezdő

szavait idézte Jézus. Többi verse is

megrázóan részletezi átélt

szenvedéseit, és az Atyától való

távolságát: "féreg vagyok s nem

férfi; emberek csúfja és a nép

utálata. Akik engem látnak, mind

csúfolnak, félrehúzzák ajkaikat, és

hajtogatják fejüket: Az Úrra bízta

magát, mentse meg őt, hiszen

gyönyörködött benne!... Én Istenem,

kiáltok nappal, de nem hallgatsz

meg, éjjel is, de nincs

nyugodalmam" (3:7-9. versek).

Szörnyű kínjában így kiáltott:

"Szomjúhozom!". A zsoltár így

tudósít:

Mint a víz, úgy kiöntettem,

csontjaim mind széthullottak,

szívem olyan lett, mint a viasz,

megolvadt belső részeim között.

Erőm kiszáradt, mint a cserép,

nyelvem ínyemhez tapadt és a halál

porába fektetsz engem. Mert ebek

vettek körül engem, a gonoszok

serege körülfogott; átlyukasztották

kezeimet és lábaimat.

Megszámlálhatnám minden

csontomat, ők pedig csak néznek s

bámulnak rám. Megosztoznak

ruháimon, és köntösömre sorsot

vetnek. De te, Uram, ne légy messze

tőlem; én erősségem, siess

segítségemre." (Zsolt. 22:15-20)

A hatodik kiáltás halála előtt hagyta

el ajkát: "Elvégeztetett!". Az Atya

távolsága, és az emberek bűnterhe

miatt érzett kínok kioltották életét,

de látta, hogy sikerült bevégezni a

megváltás művét. Célhoz ért: "Most

lett meg az üdvösség és az

erő" (Jel. 12:10). Majd a 31. zsoltár

szavával felkiáltott, lehajtotta fejét,

és kilehelte lelkét (=életét): "Atyám,

a te kezedbe teszem le lelkemet." A

Szentírás igéi egész lényét árjárták!

Hitte, bár nem érezte, hogy Atyja

szeretettel megmenti és

kegyelmébe fogadja.

Üdv. Péter"

2013. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Kedves Péter.


Aki boldog az nevet jah. És amióta otthagytam ezt az agyrémet , azóta nagyon boldog vagyok. félév könyörgés az Úrhoz elég volt. ´´ Atyám segíts , hogy hinni tudjak benned, a Jézus nevében ámen. ,, De sok hiba ott maradt a Bibliában.


Kedvedért nem használtam smylikat. Erre fele a 18-25 évesek mind smylikkal írkodunk. Nálatok nem tudom mi a helyzet. Bocsesz ha zavart.


De smyli ide oda. Biblia hibás maradt. Biblia Istene nem létezik. És a boldogságot nem ott kell keresni. Kis gyerek koromban megtértem. Azóta nem találtam ott.


De haverokkal ha vagyok és a szerelmemmel akkor boldog vagyok :)


Szeretet,Szerelem,Barátság,Élet,Szabadság. - Ezekre van szükségem az életben nem pedig vallásra. Most lehet rám mondani nyugodtan , hogy nem vagyok 100-as.

2013. jún. 30. 00:01
 19/23 anonim ***** válasza:

kedves 18 éves kérdező :)


Fenyegetni zsarolni biztosan fognak, bibliából ere kiválasztott igehelyekkel fognak "jobb beállításra hajlítani" Vallás miatt eltiltani a legjobb barátodtól és zsarolni ez igen csak farizeusi magatartás. Nem költözött semmilyen sátán a szívedbe, egyszerűen csak ellentmondásokba ütköztél a bibliában amikre nem tudtak helyes válaszokat adni neked.De ez azért van mert nem Isten hit hanem vallás és fanatizmus amiben eddig éltél és voltál. A hit szeretet, és szívbéli cselekedetből áll, nem abból, hogy ki mit leplez le a bibliából, vagy ki hogy értelmezi... fenyegetőznek és kárhoztatnak és ezt mind egy vallás nevében teszik. Érezni és látni kell mi van oda át, nem ítélkezni, törvénykezni és vallásos felekezetestit játszani!

2013. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kérdező!

16:15-ös vagyok. Ki mondta, hogy a pokolra jutsz azért, mert jól akarod magad érezni, barátokat és szerelmet akarsz találni/találtál már? Magaaz Úr is mondja nekünk, hogy tegyük ezt. Nem tudom, miből szűrted ezt le. Viszont ha vele jársz, akkor igyekszel nem csak a barátaiddal, hanem atöbbi emberrel is jóban lenni, azokat is szeretni, akik téged utálnak. Miért jó ez neked is? Mert így bármi bántás ér az életben, nem fáj annyira. Az Úr segítségével mindent könnyebb elviselni. Ha feladatod van, ő ad erőt. Viszont nem várhatsz tőle semmit, ha rá se hederítesz.


Amúgy pl. a keresztfán mindhármat mondhatta, amit írtál (Az éli meg az eloi ugyanaz, egyik így, másik úgy írta át a héber betűket görögre, majd a fordítók azt latinra). Ennyi találékonysága azért mindenkinek lehetne.

2013. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!