Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Milyen materialista...

Ateisták! Milyen materialista magyarázat létezik, a szellem észlelésekre és a halálközeli élményekre?

Figyelt kérdés

2013. szept. 10. 11:01
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
79%

Hogy egy hívõ megértsen bármit is... Jó vicc... :D

Maximum elhinni tudja ssegényke... :)

2013. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az,hogy mit érzel valóságosnak az egyáltalán nem egyezik meg azzal,hogy mi a valóság. A világot az agyadban látod ,de az agy eleve szűr és kiegészít.Az oda jutó információk is eltévedhetnek és más központba juthatnak el. Hormonok,betegség és környezeti dolgok hatására előfordulhat hogy simán látsz olyan dolgokat,amik nincsenek. Az agyad pedig majd kiegészíti valami olyannal,amit úgy gondol az lehet a helyes. Ez azért van,mert a szervezet takarékoskodik.

Amúgy szerinted a délibáb szellem? Ha látsz egy emberfejre emlékeztető sziklát,akkor az emberfej vagy csak mi emberek gondoljuk annak, mert van pár vonás,ami alapján azt gondoljuk,hogy az?


Milyen halálközeli élményre gondolsz? Arra nem gondoltál,hogy azért mondja sok ember,hogy kívülről látta magát,mert sokat mondták az embereknek,hogy ilyenkor így látják magukat?

2013. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Antimod ***** válasza:
29%

"azért mondja sok ember,hogy kívülről látta magát,mert sokat mondták az embereknek,hogy ilyenkor így látják magukat?"


Ez könnyen cáfolható azzal, hogy nincs különbség a HKÉ-ről már hallott és még nem hallott emberek HKÉ-e között.

Másrészt olyat is látnak / hallanak sok esetben, amiről csak akkor szerezhettek tudomást, vagy abban az időpontban más helyszínen zajlott, és mindez igazolható is.


Most végeznek egy olyan kísérletet, amelyen random képeket vetítenek ki, hogy ezt látják-e testenkívüli élményekről beszámoló emberek.

Ha a kísérlet sikeres lesz, az végre valami egyértelmű bizonyíték. Lassan amúgy is fel kellene már hagyni azzal a szemlélettel, hogy a tudat kizárólag az agyon belül létezik, és csak addig, amíg az funkcionál.

2013. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, és Te mit szólsz hozzá, hogy a beszámolók szerint a halál közeli élmények történéseit nagyban befolyásolta, hogy az illető milyen vallású volt (ha volt neki egyáltalán)?


Volt, aki Jézussal találkozott, volt, aki mandalát látott, volt, aki látta az előző életeit stb?

2013. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a logikai gondolatmenetet kifejtenéd? Sajnos nem értem. "


Pedig nem olyan bonyolult. Ha szellem alatt, egy halott személy élők számára megtapasztalható lelki/tudati megtestesülését értjük, akkor a velük való találkozási esély ősidőktől kezdve évről-évre(2013-ban cirka 40 millión haltak meg eddig) rohamosan nőne, vagyis mára szinte teljesen természetes jelenségnek számítanának. Persze ki lehet "magyarázni" azzal, hogy le van korlátozva a létszámuk, tiszavirág "életűek", csak arra fogékonyak láthatják stb, szóval ezt a képzeletedre bízom.

2013. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

"Arról nem is beszélve, hogy szerintem azt sem tudod, mi az a materializmus."

Materializmus (kb. „anyagelvűség”) filozófiai irányzat, amely szerint a világ minden dolga, jelensége visszavezethető materiális okra. Az anyagelvű elméletekben a lelki-szellemi jelenség nem különül el a fizikaitól: minden mentális állapot, tulajdonság, folyamat és működés elvben azonos valamely fizikai állapottal, tulajdonsággal, folyamattal.

És így toább...



"Az agyad pedig majd kiegészíti valami olyannal,amit úgy gondol az lehet a helyes. "

Jó vicc.


"Milyen halálközeli élményre gondolsz? Arra nem gondoltál,hogy azért mondja sok ember,hogy kívülről látta magát,mert sokat mondták az embereknek,hogy ilyenkor így látják magukat?"


Érdekes pont ez történt velem is 7évesen, de akkor még semmitsem tudtam az ilyen dolgkokról.



"Kedves kérdező, és Te mit szólsz hozzá, hogy a beszámolók szerint a halál közeli élmények történéseit nagyban befolyásolta, hogy az illető milyen vallású volt (ha volt neki egyáltalán)?"


Van rá magyarázat.

Az én hitem szerint minden embert oda küldi Isten a halála után amiben hitt.

Theát ha hiszel Istenben akkor a mennybe kerülsz, ha Sátánista akkor a Pokolba, ha ateista akkor értelem szerűen nem lessz semmi a halálod után.

Isten az igazságosságra tanít minket és az én logikám szerint ez így igazságos, azt kapod halálod után amiben életedben hiszel ennyi.

2013. szept. 10. 14:42
 17/33 anonim ***** válasza:

#13-as #12-es vagyok. Szerintem a tudat nem képes test nélkül létezni, viszont azt lehetségesnek tartom,hogy az agy nem teljesen szigetelt ,ezért más agy elektromos hullámait képes fogni, főleg akkor,ha nem működik benne egy szűrő,ami a környezeti dolgokat tudatosan elnyomja.

Nekem ez az elképzelésem.

2013. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
15ös nemtudja mi a szellem.
2013. szept. 10. 14:44
 19/33 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, most komolyan, a harmadik válaszoló adott egy értelmes magyarázatot erre mindenféle vita nélkül 2 szóból gyakorlatilag elküldöd a francba. Szerinted hogy a jó büdös fenébe fogsz egy vitán valaha felülkerekedni ha mindenféle bizonyíték vagy statisztika nélkül hadoválsz, ennek tetejébe még személyeskedsz is?


Egyébként: kérlek kedves kérdező, csak mutass egyetlen egy valós bizonyítékot a szellemek létezésére. Ne olyan képekkel vagy videókkal bombázz amiről ordít a photoshop, és ne akard megmagyarázni a rossz minőségű felvételeket amikor manapság szinte mindenki olyan telefonnal rohangál a zsebében ami képes HD minőségben felvenni.


A halálközeli élmények pedig egyszerűek. Az agy oxigénhiány miatt hallucinációkat okoz. Ezt otthon egyszerűen le is tesztelheted. Csinálj meg annyi guggolást kifulladásig amennyit bírsz és kérj meg valakit hogy nagyon erősen szorítsa össze a mellkasodat. Ekkor azonnal oxigénhiányos állapot fog fellépni az agyban és elájulsz 10-30 másodpercre. Ez alatt olyan álomképeid lesznek amit teljesen a valóságnak tulajdonítasz, és úgy érzed hogy akár több óráig is tarthatnak. Csak arra figyelj hogy ilyenkor elég szépen pusztulnak az agysejtek, bár a Te esetedben az a kevés nem oszt/szoroz.

2013. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

14:44

Akkor legyél szíves megosztani velem, hogy szerinted mi az a "szellem észlelés".

2013. szept. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!