Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy Jehova tanúi az igaz vallás?

Figyelt kérdés
ez csak egy feltételezés, az eddigi hozzászólások miatt kérdezem! hiszen ezt a lehetőséget sem lehet 100%-osan kizárni.
2009. dec. 5. 13:57
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
??? nem magyarországon vagyunk? pál kérte Jézus követőit, hogy ha lehet, minél kevesebben beszéljenek nyelveket. vagy ha valaki nyelveket beszél, fordítson is. természetesen hasznos, hogy te tudsz angolul, de most vajon hány embernek sikerült tanúskodnod? nekem nem.
2009. dec. 11. 17:03
 22/38 anonim ***** válasza:
57%

Ki lehet zárni, kedves kérdező!

Hiszen tanításaikat mélyen és részleteibe hatolva és tanulmányozva rájössz, hogy egy nagyon ravaszan felépített, Bibliával ellentétes tanítás. Nagyon hosszan lehetne sorolni a tévtanításokat, de röviden az a lényege, hogy érdekesmód, ahol a döntésed Krisztus mellett kéne hogy legyen, akkor nekik erről eltérő véleményük lesz. (Úrvacsora, Szent Szellem, a **"kegyelem" szót törölték a "bibliájuknak" nevezett hamisított irományból, helyette a "ki nem érdemelt kedvesség" szerepel, ezzel Isten és Krisztus főművét tették semmivé, de van helyette az Őrtorony társulat, mert csak rajtuk keresztül szól a szent Szellem, mondják ők, tehát a Szent Szellem káromlását is kimerítik rendesen;stb.. hosszasan lehetne sorolni, hogy hol "lőtték" ki Krisztust a képből)


**a "kegyelem" és a "ki nem érdemelt kedvesség" közötti különbség:


- ha valaki KEGYELMET kap, mondjuk egy bitó alatt álló elítélt, akkor ez azt jelenti, hogy megmenekül, megszabadul, életben marad, kegyelmet nyer....


- ha valaki KI NEM ÉRDEMELT KEDVESSÉGBEN részesül, mondjuk ugyanaz a bitó alatt álló elítélt, akkor lehet hogy a hóhér megkínálja egy utolsó cigivel, mert sajnálja, de attól még lógni fog és meghal!!


Tehát figyelem: A JT ŐT szövetsége nem kevesebbet tett ezzel, mint eltörölte ISTEN és Krisztus Urunk KEGYELMÉT!!! Veszélyes tanítás.


AZ-az: havalaki Krisztust keresi és benne jár az könnyen meglátja, hogy a JT vallás nem lehet az igazi, sőt...

(mellesleg én is azt mondom, hogy igaz vallás mint olyan nincsen, legalábbis amit ma vallás alatt értünk, csak Krisztus Teste az igazi, és mindenhol vannak tagjai, akik az idő előrehaladtával elhadják hamis, pogány eltévedt egyházaikat, gyülekezeteiket, és végül csak Őt Krisztust fogják követni.

2009. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
43%
Kedves utólsó!Az biztos,hogy ha hamarosan nem változtatsz a hozzáállásodon,te armageddonkor mész a levesbe.Akkor majd eszedbe fog jutni,hogy kevesebb butaságot kellett volna összehordanod ezen az oldalon,és az életed során.
2009. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

Tegnap 20:41


18:59-es vagyok. Kifejtenéd bővebben?

2009. dec. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
2009. dec. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
89%

Nem, valóban nem szabad kizárni semmit, amíg nem ismerted meg a részleteket. Ezért venni kell a fáradságot, elmenni, megnézni, utánajárni mindennek, amiről csak fogalmaid vagy előítéleteid vannak. Szóval:


Pont emiatt gondoltam, hogy megvizsgálom közelebbről a dolgot, mielőtt élből elhajtom a már sokadszorra kopogtató Tanúkat... Hívő ember lévén imádkoztam, hogy bármennyire is ódzkodom belül mutassa meg Isten, hogy Ő mit gondol, és ezt hétről hétre megettem amíg a "Bibliatanulmányozás" folyt. Minden nagyon jó is volt, amíg nem kezdtek feljönni az olyan dolgok, mint a János 6 (az Úrvacsora), vagy az a bizonyos 144 ezer kérdése a Jelenésekben. Egyáltalán nem találtam meggyőzőnek az érvelést, sőt, minha az inverzével magyarázták volna a dolgokat.

Hajlamos vagyok egyetérteni a 18:59-essel...


Én a magam részéről utánanéztem még a neten is a dolgoknak, de nemcsak ott, hanem a JT saját irodalmán belül is, hogy objektív képet kapjak. Háát...

Egy egyszerű példa. A Karácsony és a szülinap bűn, az első mert pogány ünnep, a második, mert az egyetlen (?) Bibliában szereplő születésnap Heródesé, amikor is levágták Keresztelő János fejét... Nomármost, a JT vallásalapító sírja mellett egy piramis található szabadkőműves jelképpel... A piramis köztudottan a bűn (Egyiptom) jelképe, a szabadkőművességről most inkább nem szólnék... Az sem biblikus, jegyezzünk meg csak ennyit.

Akkor mi is van az elhatárolódásokkal? Ez csak egy volt a sok közül. A hab a tortán, amikor azt olvastam egy JT-s cikkben (valamelyik régi Őrtorony), hogy az Őrtorony társaság Istan része... A Szentháromság nem létezik, Jézus csak egy angyal, a Szentlélek meg egy erő, de a Társaság Isten része, az egyedüli authoritás, amin keresztül bármi érkezhet a hívekhez... hmmm...

2009. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
téves információk sokasága. csak felületesen figyeltél.
2009. dec. 16. 15:43
 28/38 anonim ***** válasza:
82%
10:35 vagyok. Melyik a téves, kifejtenéd? Megcáfolnád? Konkrétumokra lennék kíváncsi...
2009. dec. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
5%

10:35

karácsony és szülinap témában olvasd el ezt

[link]

2009. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
8%

Olvasgassátok ezeket:


[link]

[link]

[link]

2009. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!