Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy Jehova tanúi az igaz vallás?

Figyelt kérdés
ez csak egy feltételezés, az eddigi hozzászólások miatt kérdezem! hiszen ezt a lehetőséget sem lehet 100%-osan kizárni.
2009. dec. 5. 13:57
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen át-/megtérnék. De ehhez bizonyíték kell, nem ígéret, márpedig abból a vallási könyvekben sincs több, mint Andersen meséskönyveiben.
2009. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
63%

Semmit, teljesen felesleges volna, a 144000 ezerbe már úgysem férnénk be, mint ahogy a ma élő JT sem.

Egyébként meg ezt a lehetőséget nyugodtan ki lehet zárni.

2009. dec. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet igaz keresztény vallás az, amely nek Krisztusba helyezi a hitét, hanem egy földi szervezetbe, mégha az a bizonyos szervezet az Ő (sőt az Atya) nevében tesz is bármit (sőt, a Biblia pont felhívja a figyelmet a hamis tanítókra és prófétákra).


Sajna csak angolul találtam meg, de néhány idézet az "Őrtorony Társaság mindenek felett" elvhez... igyekeztem lefordítani azért.


...God has not arranged for that Word to speak independently or to shine forth life-giving truths by itself. ...It is through his organization that God provides this light that the proverb says is the teaching or law of the mother. ...we must recognize not only Jehovah God as our Father but his organization as our mother." -- The Watchtower May 1, 1957, page 274


... ez nagyjából annyit tesz, hogy "ISTEN NEM RENDEZTE ÚGY, HOGY AZ IGE MAGÁTÓL SZÓLJON VAGY HOGY MEGVILÁGÍTSA AZ ÉLETADÓ IGAZSÁGOKAT ÖNMAGÁBAN... CSAK A SZERVEZETÉN KERESZTÜL ADJA EZT A VILÁGOSSÁGOT, AMIRŐL A PÉDABESZÉD SZÓL MINT AZ ANYA TÖRVÉNYE VAGY TANÍTÁSA ?? (ezt itt nem egészen értem, jó lenne látni a szövegösszefüggést - a lényeg azér átjön, mert folytatja): EL KELL ISMERNÜNK, NEM EGYEDÜL JEHOVA ISTENT ATYÁNKNAK, HANEM AZ Ő SZERVEZETÉT IS ANYÁNYKNAK..."


1. vesd össze a Szentlélek ígéretével, mi szerint az utolsó napokban minden testre kitöltetik, és hogy "elvezet minden igazságra"...

2. gondolkodj el, mennyire szídják a katolikusokat a Mária imádat miatt, meg hogy bálványimádók. Ez ugyanolyan bálványimádás. Vagy csak én látom így?!


"He wants his earthly servants united, and so he has made understanding the Bible today dependent upon associating with his organization." -- The Watchtower November 1, 1961, page 668


"AZT AKARJA, HOGY A FÖLDI SZOLGÁI EGYESÜLJENEK, ÉS EZÉRT MA A BIBLIA MEGÉRTÉSÉT A SZERVEZETE TAGSÁGÁHOZ KÖTÖTTE"


Nem tudom, de ilyet én nem olvastam a Bibliában, Ti igen? A katolikusok azt állítják, hogy Isten Péterre alapozta az Egyházat, de nagy többségében nem mondanak ítéletet Isten helyett, hogy ki fog üdvözülni... mégha belül hiszik is sokan, hogy katolikusnak kell lenni hozzá... Arról pedig még egy katolikus vagy protestáns ismerősömtől sem hallottam, hogy Isten személyválogató lenne a Biblia megértésének képességét illetően...


"He [God] does not impart his holy spirit and an understanding and appreciation of his Word apart from his visible organization." -- The Watchtower July 1, 1965, page 391


"Ő NEM JUTTATJA EL A SZENTLELKÉT ÉS AZ IGÉJÉNEK MEGÉRTÉSÉT ÉS TISZTÁN LÁTÁSÁT/MEGBECSÜLÉSÉT, A LÁTHATÓ SZERVEZETÉN KÍVÜL"


Ez ismét ellentmond a Bibliában tett kinyilatkoztatásnak (lásd fent). Aki ebben hisz, bizonyítsa ezt be a Bibliából.


"Put faith in a victorious organization!" -- The Watchtower March 1, 1979, page 1


"GYAKOROLJ HITET A GYŐZEDELMES SZERVEZETBEN"

Nem Istanben és Krisztusban kéne hitet gyakorolni?!


"We all need help to understand the Bible, and we cannot find the Scriptural guidance we need outside the 'faithful and discreet slave' organization." -- The Watchtower February 15, 1981, page 19


"MINDNYÁJUNKNAK SZÜKSÉGÜNK VAN SEGÍTSÉGRE A BIBLIA MEGÉRTÉSÉHEZ, ÉS NEM TALÁLHATUJK MEG A SZÜKSÉGES SZELLEMI VEZETÉST A "HÚ ÉS IGAZ RABSZOLGA" SZERVEZETEN KÍVÜL"


A "hű és bölcs rabszolga" egy példázat arról, hogy hiába látod esetleg úgy, hogy késlekedne Jézus a visszajövetelével, maradj hű a Benne való hithez, és az ezt követő igaz cselekedetekhez. Mindannyiunkra bízott valamit, valakit, mindnyájunknak megvan a "szolgálati területünk". Erről szól, nem önmagukat kinevező emberekról... Talán bízzuk már Istenre, hogy kinek mit ad, mivel a Szentlélek ajándékai (pl. írásmagyarázás) Istentől kapott ajándék, adja kinek-kinek ahogy akarja.


Üdv.

Ja tudom, én is megyek a levesbe... ;-)

2009. dec. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Zenon ***** válasza:
0%

Gyorsan megkeresztelkednék? :)

Feliratkoznék a 144000 ember közé,akik

túlélik. :D


http://www.youtube.com/watch?v=V5aK_cYPcow

2009. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Zenon ***** válasza:

Akkor ő vezet a mennybe minket XD


http://www.youtube.com/watch?v=cOLbwFoc8go

2009. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Ha kiderülne , h ez az igaz vallás akkor egy nagy átverés lenne istentől , mert akik Charles T Russel előtt éltek ( ő a vallás alapítója) azok nem hallottak róla. Nem lenne korrekt.
2010. jan. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:

akik nem hallottak errol azokat isten feltamasztja pont mert nem lenne fair. es megadja nekik a lehetoseget csakugy mint azoknak akik meghaltak de rosszat cslekedtek. mert ok mar megfizettek a halalukkal.

lehetne itt mindenfelet ragozni meg veszekedni meg osszecsapni, de a lenyeg az egesz vegen hogyha valaki nem akar valamiben hinni az nem is fog. lehet elitelni meg meg lefujolni, szerintem az az emberiseg ami most a foldon el az osszes mocsokkal egyutt akkor se hinne istenben ha alaszallna az egbol villamokkkal meg angyalokkal.

a masik meg a kerdezonek hogy predikalni nem interneten kell ahol meg a bibliadat se tudod kinyitni. mert az internet szemelytelen egy hely es ez a tema nem ide valo.

en remelem hogy az uj vilag gyorsan eljon es jehova veget vet a neve gyalazasanak. nekem nagyon rosszul esik.

2010. ápr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:

Szerintem ha kiderülne h tényleg van isten az lenne valami igazán frenetikus:)


W.D

2010. jún. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!