Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha én ateista vagyok, akkor...

Ha én ateista vagyok, akkor kétségbe vonhatom a zsidó történelmet? A zsidó történelemben ugye benne van a vörös tenger ketté választása, manna eső, kőtáblák . Stb. Sértő lehet egy zsidó számára, hogy kétségbe vonom a tündérmeséit?

Figyelt kérdés

2014. jún. 8. 10:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%

Mi köze ennek az ateizmushoz?

Az egyiptomi, görög, római, skandináv, magyar, kínai, indián, és a világ összes többi népének vallása a mítoszokon alapul. Miért pont azt kellene hinni vagy nem hinni, kétségbevonni vagy megerősíteni, ami az Ótestamentumban van?

Aki hinni akar, az a Hófehérkét és Peter Pant is készpénznek veheti, mint a gyerekek. Miért kellene őket megfosztani ettől, ha így jobban érzik magukat?

2014. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
6%

A megtörtént történelmi tényeken nem lehet változtatni.

Az ember szabadon dönt ,elhiszi,vagy nem.Hiteddel ,vagy hitetlenségeddel semmin nem tudsz változtatni.

Talán csak annyit tudsz bizonyítani,hogy milyen bunkó vagy,és tudatlan,a világtörténelmet és a Zsidó nép történelmét illetően.

2014. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A megtörtént történelmi tényeken nem lehet változtatni.

Az ember szabadon dönt ,elhiszi,vagy nem. Hiteddel ,vagy hitetlenségeddel semmin nem tudsz változtatni.

Talán csak annyit tudsz bizonyítani,hogy mennyire tudatlan vagy a téged körülvevő világ működését illetően, és mennyire nulla affinitással rendelkezel a természettudományokat illetően.

2014. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
A zsidók nem léteznek! Hazug!
2014. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha te ateista vagy, akkor ne a Bibliából elégítsd ki a zsidók történelmére vonatkozó kíváncsiságodat, találsz a könyvtárakban egyéb forrásokat szép számmal. A Bibliát pedig tekintsd irodalmi alkotásnak, mint én.
2014. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Természetesen megteheted. Felteszem, azok a zsidók, akik megértették, megélték a történetek mondanivalóját, egyszerűen kinevetnek. Azok a zsidók, akik természettudományos, matériában zajló eseményként értelmezik, felháborodnak.

2014. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
És mi lesz, ha kétségbe vonod? talán írsz róla egy nagy sikerű tanulmányt a Journal of Biblical Studies-ba? Amúgy a magyar történelmet is kétségbe vonhatod, senkit nem fog izgatni, amíg megtartod magadnak az ötleteidet. Sok sikert! :-)
2014. jún. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Lehet nem voltam elég pontos a kérdés megfogalmazásánál. Szóval: A zsidóknál a történelmük és a vallásuk nem elválasztható egymástól. Konkrétan a történelmükben szerepelnek csodák. Vagyis aki nem hisz a csodákban vagy a természetfelettiben, annak egyúttal a zsidó történelem is hazugság. Az érdekelt hogyan értelmezik ezt a TUDOMÁNYOS történelemkutatók.
2014. jún. 9. 16:09
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkoznak vele, sem a Tórával, sem az Ószövetséggel.

Van éppen elég más forrásuk, Régi dokumentumok, ásatásokból származó leletek, kőtáblák, sírfeliratok és hasonlók.

Van velük éppen elég dolguk, ezt pedig meghagyják a vallásosaknak, ez az övék, a két dolog között nincs kapcsolat.

2014. jún. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát nem tudjátok,hogy,mind igaz amit a Biblia leír?

De ahogy nálatok ,úgy a zsidóknál is megoszlik a hit,van aki nem hisziel Isten csodáit ,van aki elhiszi.

Teljesen normélis dolog ,hogy a pogányok mármint ti, nem hisztek a csodában .De Isten népe?KI ÁTÉLTE A VEZETÉSÉT?

Úgy hogy nagyon gáz hogy ilyen buták vagytok,mind Izrael hez ,a csodákhoz, Istenhez,és az egész élethez,amit a természet tudomány sem tud megcáfolni.

Könyörgöm,mielőtt válaszoltok ,nézzetek már utána egykét dolognak,mert ha valaki netán komolyan venné a válaszokat,teljesen hülyének nézne benneteket.

2014. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!