Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha én ateista vagyok, akkor...

Ha én ateista vagyok, akkor kétségbe vonhatom a zsidó történelmet? A zsidó történelemben ugye benne van a vörös tenger ketté választása, manna eső, kőtáblák . Stb. Sértő lehet egy zsidó számára, hogy kétségbe vonom a tündérmeséit?

Figyelt kérdés

2014. jún. 8. 10:06
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"Vagyis aki nem hisz a csodákban vagy a természetfelettiben" - az nem realista. Kérdezd meg errõl akármelyik izraeli zsidót, ezt fogja mondani.


Elég a függetlenségi háborúra gondolni, melynek során az akkor még közelsem másfélmilliós Izrael hadserege kizavarta az országból öt ellenséges állam hat hadseregét.


Vagy békésebb példa: Bronislaw Hubermann, a kíváló hegedûmûvész a húszas években azt mondta: "a Világ legkisebb országában a Világ legjobb zenekarát fogom összehozni." És megcsinálta.


Vagy a Negev - igaz, meg csak kb 40 - 50 ezerny - lakossága. A sivatagban zöldséges és gyümölcsöskertek.


Ami a Bibliát illeti: érdekes, Jákob bravúrját a juhtenyésztés terén meg sem említetted. Mármint, hogy foltosak vagy fehérek lettek, ahogy õ akarta. Amiben az a csoda, hogy az öreg bizonyára megsejtett valamit - Mendel elõtt kb 3400 évvel - abból, amit a suliban Mendel szaalyok címen tanítottak Neked is, csak nem figyeltél oda.


Az Egyiptomot sújtó csapásokat illetõen azt írják, közismert, hogy bizonyos években a Nílus vize - benne levõ izéktõl - vöröse válik és attól kezdve minden úgy megy, ahogy a csapásokbban le van írva. egyszerûen az egyik elõidézi a következõt.


A tenger kettéválasztását meg a szöveg világosan leírja:


"És kinyujtotta Mózes karját a tenger fölé és az Örökkévaló hatalmas keleti szélviharral megindította a tengert egész éjjel és szárazzá tette a tengert és meghasadtak a vizek." ( Mózes második könyve 14. fejezet 21. vers)


Érted? "hatalmas keleti szélviharral". Ahhoz, hogy egy gázlóról lefújja a vizet, már 8-as szél is elég. A szélnek meg ugye szokása, hogy egy darqabig fúj, aztán törheted a fejed, mit csinál, amikor nem fúj. akkor persze visszatér a víz oda, ahonnan elfújta.

Ja, hogy a meteorológusok idõjárási frontnak nevezik, meg ilyesminek - az igazán részletkérdés.


A csoda ezekben inkább az, hogy pont ott, pontakkor. iLLetve, hogy honnan tudta Mózes? De, ha meggondolod, hogy csecsemõ korától az egyipromi udvarban nevelkedett, ahol a papoktólnyilván megtanult mindent, ami akkor tudható volt, akkor ez sem akkora csoda.


A csoda az egész együttés úgy ahogy van, mindenestõl.


( Egyébként a csapások "prózai" leírását megtalálod itt: [link] a megfelelõ helyen. Ez az un. Hertz Biblia jegyzetei és magyarázatai. )


"Sértő lehet egy zsidó számára"


Legfeljebb az, hogy az Örökkévaló, áldott Õ, egy teremtménye ilyen izé ... hogyismondjam ... felületességeket képs összehordani. Persze ez is inkább mulatságos.


"hogyan értelmezik ezt a TUDOMÁNYOS történelemkutatók."


Mielõtt leírod azt a szót, hogy tudomány, egyáltalán, mielõtt gondolsz ra, elõször arra gondolj, mi ennek - bármi tudománynak - az alapja: KÖRÜLTEKINTÉS, az összefüggések SZÉLES körû figyelembevétele.


Egyébként a történészek, régészek foglalkoznak annak vizsgálatával, hogy a különféle leletek - mert számukra azok a források - mennyiben támasztják alá a Bibliát, vagy mondanak ellent annak. amennyire tudom, eddig valódi ellentmondásra nem sikerült bukkanni, pedig keresték szorgalmasan.


"Ha én ateista vagyok"


Tehát hiszel I-tenben, csak megtagadod? Mert minek kellene tagadni bármit, bárkit, ami, aki nincs?


Egyébként ne izgulj, azért Õ, áldott Õ, Neked is gondodat viseli, hisz teremtménye vagy. Õ tudja, miért épp ilyen.


Ps:


Újságíró a Nobel-díjas tudóshoz: miért van Professzor Úr autójának hûtôrácsán aranyozott lópatkó?

- Azt mondják, szerencsét hoz és véd a balesetektôl.

- Ekkora tudós, mint Professzor Úr, hisz ilyen babonában?

- Természetesen nem, de azt mondják, annak is segít, aki nem hisz benne.


( Kevésbé profán változatban:


"Az elsô korty a természttudomány serlegébôl ateistává tesz, a serleg alján azonban I-ten vár."


( Werner Heisenberg ( Nobel -díjas fizikus, a kvantummechanika megalkotásáért kapta 1933-ban ) - ha vki, ô igazán ismerhette a "serleg" teljes tartalmát :) ) )


Szóval, a legokosabb, ha elõször figyelmesen elolvasod. Az un Hertz Bibliát ajánlom, mert abban részletes magyarázatok, jegyzetek vannak, amikbõl sok ilyen kérdésre választ kaphatsz. Hivatalos címe: Mózes Öt Könyve és a Haftárák. Valszeg van nagyobb Libri v Lant és Lyra boltban és ott nem szólnak rád, ha leveszed a polcról, leülsz valahova és olvasod, aztán visszateszed. De valszeg van könyvtárban is. A link ennek a jegyzetei.

2014. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!