Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a világvége valóban nem...

Ha a világvége valóban nem csak egyházi hitegetés, akkor Jehova miért nem közöl pontos dátumot?

Figyelt kérdés
Szóval elsősorban Jehova tanúihoz szól a kérdés.Ha Jehova tényleg tervezne ilyesmit,akkor pont az lenne a lényeg,hogy jó előre szóljon,hogy minden ember időben meg tudjon változni,és megmenekülni,mivel szereti az embereket.
2014. jún. 14. 21:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
A Jehova Tanúk mindig a Bibliát idézgetik. A Bibliában pedig fehéren-feketén le van írva Jézus szava: nem tudjátok sem az órát sem a napot (bocs ha nem szó szerint idézem). Innentől kezdvebármiféle világvége-jóslat hiteltelen. A Jehova Tanúknak különben is volt már néhány "világvége-dátuma", de egyik se jött be, mert a világ azóta is áll. Sőt, időnként előfordulnak a történelemben is ilyen világvége-várások, a legutóbbi 2012 végén volt. Ezeknek nem kell jelentőséget tulajdonítani. Ezért kell folyamatosan ébernek lenni, és úgy élni, hogy bármikor készen találjon minket Jézus, ha ismét eljön a földre. Erre kell törekedni, nem pedig az időpontokat találgatni. Szerintem...
2014. jún. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

..kedves 10-es hol vetted ezt a szörnyüséget?


Akarod meg tudni mi erröl az igazság?


Katy

2014. jún. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Az igazságot te sem tudod, csak a véleményed.
2014. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

sandor76


Ha nem szokott hazudni,akkor nyugodtan megmondhatja a dátumot,hiszen úgyis úgy történne.És azért is megmondhatja,mert ha nem lehet becsapni,akkor teljesen mindegy,az emberek így is-úgy is találkoznak vele,ha nem a végítéletkor,akkor saját haláluk után.A pontos dátum pedig nem befolyásolná azokat,akik nem hisznek Jehovában,mivel ők a dátum tudtával sem hinnének benne,de ezért miért Jehovának kellene felelősséget vállalnia? Kinyilatkoztatja magát és kész,akinek nem kell,az vessen magára.Már rengeteg ideje hirdeti magát,mindenkinek volt ideje őszintén hozzá fordulni nem? Ezért nem értem,mit kell titokzatoskodni.

2014. jún. 15. 10:43
 15/29 anonim ***** válasza:

Jézus és a tanítványai is hittek benne. Meg is kérdezték a tanítványok, hogy mikor lesz. De még maga Jézus sem tudta a pontos dátumot. Márk 13:32. Ám azt a napot vagy órát senki sem tudja, az ég angyalai sem, sőt még a Fiú sem, csak az Atya.

Egyébként itt GYK-n is sok olyan nézet volt, hogy ha tudnák, hogy Isten mikor ítélkezik, akkor az utolsó nap megtérnének, addig meg csinálnák amit akarnak. Ráadásul, amikor pl volt a maja naptár félreértelmezéséből kiszámolt világvége, akkor is elég sokan próbáltak tenni a megmentésükért, csak olyan alapon, hogy ha esetleg igaz lenne, akkor megmenekülünk, ha meg nem, akkor sincs semmi baj. Istennek nem látszat szolgák kellenek. Így tudnak az emberek megmenekülni, mert így ki kell mutatni a hitet folyamatosan, nem csak az utolsó pillanatban.

2014. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 sandor76 ***** válasza:

Sajat peldam.

En sem hittem Istenben,nem is erdekelt ,hogy van-e vagy sincs.

Egy ido utan magam sem ertem miert,elkezdtem tanulmanyozni a Bibliat ,mi miert van,es miert ugy ahogy.

Ugyanugy erveltem mint ti.

Most ,hogy mar nagyjabol tudom[meg nem teljesen],halas vagyok Istennek azert,mert nem otven evvel,vagy meg hamarabb hozta el a nagy napjat.

Igaz az,hogy vannak pl;ateistak,aki nagyon szep ,helyes,peldamutato eletet elnek,en is ismerek ilyeneket,es a barataink.

Egy olyan vilagban,ahol mindenki Ismerne Istent [ugy igazabol nem csak felszinesen],nem lenne ok arra ,hogy valaki ateista,vagy barmi mas legyen,mert tudnank mi,miert tortenik.

Most ezt nem tudjuk,nem tudjuk mit hoz a holnap.

Valahol megertem ezt a fajta gondolkodast is.

De ezek az emberek nem tesznek semmit azert,hogy megismerhessek Istent valojaban.

Ezert van hirdetve ezekben az utolso napokban,hogy a tiszta szivu ,es igazsagos emberek is megtalalhassak Istent.

Mivel ezt Latja Isten,ki milyen szivallapotu,ezert vonzza magahoz az ilyen embereket.Janos,6;44.

Akinek pedig tobb ido kell,vagy kellene,ezt is latja,es majd eldonti,hogy megy vagy marad.

A Bibliabol megtudhatjuk,hogy nagyon gonosz es rossz embereknek is megkegyelmezett.

Nem azt szeretne ,hogy barki is elpusztuljon,hanem,hogy mindenki megmentesben reszesuljon.

De mivel a gonosz itt van kozottunk,valahogy szet kell valasztani a jokat,a rosszaktol.

Erre mondta el Jezus a Buza es a Konkoly peldazatat,ami most a vegidoben megy vegbe.

Aki nem ismeri Istent mit,miert tesz,az nem nagyon tud mast,mint hogy eliteli a tetteiert.

azt viszont nem latjak miert kell megtennie.

Nezz meg egy este egy musort a tv-ben,mit latsz?

Meg a szunetben is toltenyhuvelyek repdesnek,frocsog a ver,es gatlastalan viselkedes van mindenhol.

Aki nem latja a jot azoknak ez normalis.

2014. jún. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"Meg a szunetben is toltenyhuvelyek repdesnek,frocsog a ver,es gatlastalan viselkedes van mindenhol.

Aki nem latja a jot azoknak ez normalis."


Mégis, mit gondolsz, az amerikai börtönökben kik ülnek?

Egyetlen ateistát sem találtak közöttük.

Ez már csak azért is igaz, mert sokan azt rebesgetik, hogy az USA-ban nincs is ateista, mert valamilyen vallása mindenkinek van.

Azért ezt emeltem ki, mert a világ vezető hatalma, az ott történteket gyakran felkapja a média

Nagyjából reprezentálva van a társadalom összetétele

[link]

és érdekes módon nincs ellenére a vallások vezetőinek a narkó:

[link]

Ha tudsz angolul, akkor pontosabb adatokat is kaphatsz, de a magyar börtönökről is képet kaphatsz, ahol érdekes módon az ateisták aránya lényegesen kisebb, mint a szabad életben.

2014. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Valami, ami nem létezik, hogy közölhetne dátumot?
2014. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 sandor76 ***** válasza:

Szia 17-es.

Nem az ateistakat tamadtam,ne ertsd felre.

Altalanossagban beszeltem a ma elo emberekrol,vallastol fuggetlenul,csupan ha nem ertik mit tanitana a Biblia,es hol tart az emberiseg.

Biztos igazad van abban amit irtal.

2014. jún. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Azt kerded, hogy miert kell Istennek elpusztitani a vilagot, es hol van akkor a szeretet?

Istennek nem ez volt a szandeka az emberrel es a folddel. Ha Adam nem bukik el, orokke elhettek volna a leszarmazottaikkal egyutt a foldon, betegseg es halal nelkul. A halal bunteteskent jott be az emberek eletebe.

Adam es Eva a bukasukkal Satan oldalara alltak. Ebben a vilagban most Satan uralkodik.

Felteszem neked a kerdest; te rendben talalod ezt a vilagot igy ahogy van, szeretsz ebben a vilagban elni? Ugy gondolod, hogy igy jol mennek a dolgok? Biztos vagyok benne, hogy te sem talalod jonak az eletet most. Hiszen az egesz vilagon oldoklesek vannak, bunozesek, igazsagtalansagok, korrupcio, erkolcsi romlas, es meg sorolhatnam. Isten szeretetet nem lehet osszehasonlitai azzal, hogy elnezze ezeket a dolgokat. Hiszen ha igy lenne, a foldon soha nem lenne beke es szeretet. Pedig Isten helyreallit mindent ami elromlott. Akik tulelik a haragnapjat, soha tobbe nem fognak ilyen korulmenyek kozott elni. De ehhez az kell, hogy eltunjon ez a gonosz emberi tarsadalom.

Te hogy tennel rendet ha rajtad mulna? Szeretned az embereket egy boldog eletben elni? Akkor mit tennel azokkal, akik gonosz dolgokat cselekszenek annelkul, hogy egyaltalan megbannak azokat. Gondolj itt azokra, akiket tobbszoros gyilkossagert eliteltek. Hagynad oket tovabbra is szabadon elni? A valaszod bizonyara megegyezik az enyemmel.

Isten szeretete nem azt jelenti, hogy mindenkinek automatikusan megbocsat. O nem engedekeny. Csak azoknak bocsat meg /meg ha olt is/, akik szivbol megbantak a tettuket, es tobbe nem cselekszik.

Aki megmarad a bunben, kitart benne makacsul, azoknak nem lesz megbocsatas. Valhol gatat kell vetnie ezeknek a gonosz allapotoknak.

A szeretete pedig ott mutatkozik meg, hogy elkuldte a Fiat valtsagul miertunk, es a mai napig turelmesen tur, hogy minnel tobb ember megterhessen.

Ha kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!