Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért bízza más emberekr...

Ozmium42 kérdése:

Isten miért bízza más emberekre, hogy átadják nekünk az Ő üzenetét, ha ezt ő maga is megtehetné közvetlenül?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 02:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
70%
Mert az internetadó miatt most nem nagyon tud üzengetni mindenkinek.
2014. nov. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Biztos az a cél, hogy ő elmondja, de annak jobban örül,ha nem hisszük el.
2014. nov. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Ozmium, ha megengeded egy kérdéssel felelek a kérdésedre.


Nem tudom hány éves vagy /azt sem tudom fiú vagy -e vagy lány :) / ha vagy olyan idös, hogy vannak már gyermekeid, mond kérlek miért nem csinálod meg helyettük a iskolába a leckét, miért tanítod öket, hogy rendet csináljanak a szobájukban, ha ezt te megteheted? :D

2014. nov. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
93%
De ugye azt nem bíznád mindig másokra, hogy elmondják a gyerekeidnek, hogy csinálják meg a leckét, illetve hogy tartsanak rendet a szobájukban, Katy? Vagy igen?
2014. nov. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
11%

szia Ozmium


pluszként pedig igy tudjuk bizonyitani a második legnagyobb parancsolatot hogy szeretjük felebarátainkat mint magunkat

ez nem csak üres szavak, hanem tettekkel is jár Pál felebarátainak adósaként érezte magát,

(Róma 1:14–17) 14 Görögöknek is, barbároknak is, bölcseknek is, ostobáknak is adósa vagyok: 15 úgyhogy részemről megvan a buzgó készség, hogy hirdessem a jó hírt nektek is, akik ott, Rómában vagytok. 16 Mert nem szégyellem a jó hírt; valójában Isten ereje az a megmentésre mindenkinek, akinek van hite, zsidónak először, és görögnek is; 17 mert Isten igazságossága nyilatkozik ki benne a hit miatt és a hit végett, mint ahogy meg van írva: „De az igazságos a hite által fog élni.”


K.N.

2014. nov. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
11%

Talán még annyit, hogy ez egy igen nagy megtiszteltetés nekünk, hogy ezt a munkát emberekre bizta, ugyan is angyalok is szivesen tennék,

Igy az iránta érzett imádatunkat szeretetetünket ezzel is bizonyitjuk, hogy engedelmeskedünk a kéréseinek

azonkivül, az Istennek bemutatott imádat egyik része ez a feladat

K.N.

2014. nov. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 Salx Narval ***** válasza:
55%
Úgysem hinnénk el ha valakihez szólna is, inkább orvoshoz küldenénk az illetőt. Persze régen sem volt ez másképp, mégis szólt néha az emberekhez. Valamiért fontosabbnak tartja a hitet mint a meggyőződésen alapuló elfogadást, vagy elutasítást. Én mondjuk nem értem miért lenne rosszabb úgy elfogadni őt, hogy biztos vagyok a létezésében, mint elhinni, vagy esetleg bizonytalanságból elutasítani, vagy teszem azt téves tanításokban hinni.
2014. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 Trafó1 ***** válasza:
49%

Isten nem létezik csak az emberi butaságra épülő hierarchikus uralmi rendszer amit a papok tartanak fent, akik a saját szájízüknek megfelelő üzeneteket közölnek veled.

Ja és nincs túlvilág , hiába tekersz.

2014. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
11%

Kedves előttem szóló.


Bár nem ismerem el a papság szerepét mint Isten képviselőit a Tetteik miatt de nem csak Ők gondolják, hogy van Isten

Maga a természet az élet a bizonyiték rá, valamint az a bibliában leirt próféciák pontos beteljesedése amit a napjainkban a szemunkkel láthatunk és az életünkben tapasztalhatunk


Persze a bizonyitékok tárházát sorolhatnám még ide.


K.N.

2014. nov. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
12%

Bár a hit szerint Isten mindenütt ott van, hogyan lenne képes mindenkinek minden időben személyes utasításokat adni?

Miért mondaná el minden Benne hívőnek napjában többször a Tízparancsolatot, ha kőbe vésve már átadta - és akkor sem hitték el?

Aki HISZ Istenben, hinnie kell módszereiben is, ezek közé tartozik a Kiválasztottak léte.

Aki nem hisz, annak hiába suttogna, az illető az őrület jelének gondolná.

Ha kényszerítene bármire is, önmagának mondana ellen, hiszen szabad akaratot kaptak a teremtéskor az emberek. (Ld.: tiltott gyümölcs leszakítása.)

2014. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!