Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van itt olyan ateista, aki...

Van itt olyan ateista, aki ezt fiatalon felvállalta a hívő családja előtt?

Figyelt kérdés
ha igen, pm-ben tudna segíteni? :)
2014. dec. 25. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan mennyire hívő családról lenne szó.Egy 10-es skálán ahol 1 az éppen hisz valamiben,a 10 pedig a lélegzéshez is Bibliát olvasó.
2014. dec. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
5
2014. dec. 25. 17:53
 3/10 anonim ***** válasza:
5%

Nagyon sokan akik ateisták úgy gondolták megfogták a világmindenség lényegét pedig nincs így. Sem bizonyítani sem cáfolni nem tudta még senki Isten létezését. A kereszténység jó üzenetet közvetít, teljesen felesleges győzködni a követőit arról, hogy tévednek Istennel kapcsolatban.

Nem muszáj hinni benne, de a te elméletedre sincs több bizonyíték ám.

Ha nem érdekel a vallás ne foglalkozz olyanokkal akiknek ez sokat jelent, nem kötelességed őket megtéríteni.

2014. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés kinek van igaza, és a jelen helyzetben szó sincs meggyőzésről.
2014. dec. 25. 18:32
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Rám és a családomra illene ez a helyzet, de segíteni nem igazán tudok. Az az igazság, hogy én akkor gyerek fejjel nem meggyőződésből döntöttem így, azt sem tudtam mi az az ateista. Az unalmas templomba járás és imádkozás helyett a szórakozást, sportot és egyéb más jellegű elfoglaltságokat választottam. Igazából ki sem jelentettem, hittan helyett elmentem focizni.:D Amikor kiderült elbeszélgettek velem, de nem hatott, újból megtettem. Végül is a szüleim beletörődtek és nem kényszerítettek tovább. Nem mondom,hogy nem próbáltak jobb belátásra bírni, de nem zsaroltak,nem kényszerítettek és nem félemlítettek meg. Kb 2-év huzavonát takar ez a kis történet. Amúgy 11 voltam amikor így határoztam.
2014. dec. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt karácsonykor írtad ki? Elegáns. :D


Hát túlzás volna azt mondani, hogy magamra ismerek, mert anyukám hívő VALAMELYEST, de sosem templomba járós módon, hanem valamelyest hisz, nincsenek ennek ilyen külső jelei, nem intézményesen. Inkább a tisztelet van meg benne. Én meg nem. Meg vagy keresztelve, a tesóm is meg van, de nem konfirmáltunk, aztán kész. Anya győzködött, mondtuk, hogy nem, ennyi. Nem tudok jobban segíteni, nem volt egyéb esemény.

2014. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
14 vagyok, 10 éves koromban elkezdtem komolyabban foglalkozni a hitemmel (római katolikus, nem tudom mennyire számít), és jobban belegondoltam, hogy pontosan miben is hiszem. A sok ellentmondás (csak egy példa: Isten mindentudó, és mindenható) miatt mély ateistává váltam. Ezt először apukámnak mondtam el, mivel ő nem járt templomba, és úgy éreztem, vele ezt megoszthatom. Anyukámnak csak hónapokkal később mondtam el, vele emiatt a kapcsolatom már sosem lesz a régi. Mi az a pm?
2015. jan. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7# 14 éves vagy és a világ kis részével ismerkedtél még meg.Majd eljön az idő amikor megváltozik a nézeted a Világ mindenségéről.Tanulmányozz és figyelj jól, még van mit tanulnod ....
2015. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ateista voltam fiatal koromban és még a gonosz idézésére is képes voltam -pedig a szüleim katolikus neveltetésben részesítettek.De én nem hittem Istenben. Istennek terve volt velem mert eljutottam arra a szintre hogy felfoghattam azt az ismeretet amit sajnos sokan nem akarnak megismerni.Mély szeretettel kértem Istent mutassa meg mi az Igazság .Megkaptam tőle :csak egy kis részét kaptam az Ő fájdalmából amit érez irántunk hogy azt hittem megszakad a szívem.Ekkora fájdalmat még soha nem éreztem.IGAZ SAJNÁLAT VOLT!!!


Nekem senki azóta nem tudja megmagyarázni hogy Isten nem létezik...Soha nem leszek Isten ellen ,mert ebben a gonosz világban amelynek részesei vagyunk,nem ad annyit amit odaát adnak majd nekünk.Ebben biztos vagyok....

2015. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 harminezer oxigén ***** válasza:
Kérdező: pontosítanád kérlek hogy, neked mit jelent az hogy ateista. (pl: tagadod isten és a természetfeletti létét, nem bizonyíthatónak tartod ezeket ezért nem hiszel benne stb.)
2015. jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!