Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hagyja Isten, hogy a...

Miért hagyja Isten, hogy a Sátán létezzen, és csábítsa az embereket a gonoszságba?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés azoknak a keresztényeknek (esetleg egyéb ábrahámi vallások hívőinek, meg hitgyüliseknek, jehovistáknak) szól, akik egyáltalán hisznek valamilyen embereket megrontó Sátán létezésében. Azt értem, hogy arra van magyarázatotok, hogy miért nem szünteti meg egy csettintéssel az összes bajt, gondot stb., ami az emberiséget sújtja (legtöbbször azt hallom, hogy az beleavatkozás lenne az emberiség szabad akaratába - ez is hülyeség szerintem, de most nem erről akarok vitatkozni). De Sátánt miért nem tünteti el a francba ez a szerető Isten? Hiszen éppen hogy ő avatkozik bele elvileg az emberek szabad akaratába, meg különben is, legfeljebb a Sátán szabad akaratát bírálná felül azzal, hogy egy csettintéssel kitörli a létezésből. Felteszem, mivel mindenható Istenről van szó, ezért nem arról van szó, hogy nem lenne képes ilyesmire. Szóval... mi a magyarázat?

2016. okt. 7. 20:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező!


Isten örökké alkot.A világegyetem megszámlálhatatlan égitestén temérdek értelmes lény létezik,akik Istent igazságosnak ismerik.

Ha egy olyan lázadót,mint Lucifer kitörölne a világegyetemből,ezután értelmes lényei csupán félelemből engedelmeskednének neki.


A világegyetemnek meg kell ismernie az alternatív uralkodási rend-az erőszak módszere-,és a szeretet módszere működésének következményeit,hogy soha többé ne keressen senki alternatívát,a szertetet uralkodási elvei helyett.

2016. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
91%

"A világegyetem megszámlálhatatlan égitestén temérdek értelmes lény létezik,akik Istent igazságosnak ismerik. "


Fogadjunk h csak bambán néznének h miről hadoválnak ezek?


"Ha egy olyan lázadót,mint Lucifer kitörölne a világegyetemből,ezután értelmes lényei csupán félelemből engedelmeskednének neki. "


Igazad van, a pokoltól való rettegés nem számít félelemből való engedelmességnek.

2016. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
5%

Lucifer = jézus, miért ne létezhetne mikor egy es ugyanaz a személy??

ami atyánk a magasságos SÁTÁn.

2016. okt. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 Ozmium42 ***** válasza:
83%
A bűn zsoldja a halál. Kivéve, ha Sátán vagy, mert akkor hajad szála se görbül, de még uralkodhatsz is a Földön. Keresztény logika.
2016. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:

"Kedves Kérdező!


Isten örökké alkot.A világegyetem megszámlálhatatlan égitestén temérdek értelmes lény létezik,akik Istent igazságosnak ismerik."


Bizonyíték, hogy ezek a lények (ha egyáltalán léteznek) egyáltalán hallottak Istenről?


"Ha egy olyan lázadót,mint Lucifer kitörölne a világegyetemből,ezután értelmes lényei csupán félelemből engedelmeskednének neki."


Szóval ez a vallás és az Istene olyan gyenge alapokon áll, hogy vagy egy ellenségkép, vagy terror kell ahhoz, hogy fennmaradjon, különben a kutyának sem kell? ...Bocsánat, most a NER-ről, vagy a kereszténységről beszélünk?


"A világegyetemnek meg kell ismernie az alternatív uralkodási rend-az erőszak módszere-,és a szeretet módszere működésének következményeit,hogy soha többé ne keressen senki alternatívát,a szertetet uralkodási elvei helyett."


Ez mindenesetre egy érdekes indoklás. Ijesztő képet fest fel a keresztények gondolkodásmódjáról, de legalább van benne valamilyen logika. Na persze lehetnének sokkal kíméletesebb módjai is ennek a célnak az elérésére, pl. kikapcsolni az emberekben az erőszakra és a gyűlöletre való hajlamot, vagy megszüntetni a Földön azokat a körülményeket, amelyek az erőszakhoz és a gyűlölethez vezetnek. Egyébként meg ehhez miért kell Sátán? Szerintem továbbra is nyugodtan el lehet törölni, aztán meg büntibe helyezni azokat az embereket, akik ennek ellenére, saját elhatározásból kezdenek el Isten etikai kódexe ellen vétkezni. Vagy ez arról szól, hogy Isten imázsának nem tenne jót, ha ő büntetne, ezért a kegyetlenkedést ráhagyja a renegát ex-angyalra, aki elviszi a balhét helyette?

2016. okt. 7. 23:05
 6/68 anonim ***** válasza:
9%

2. hsz!


Ez az egyik cáfolata, az örökkéégő pokol tanának .

A pokol,a halál váltószava,amit Jézus is megjárt,de természetesen ő sem szenvedett égési sérüléseket.

2016. okt. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
0%

Ozmium 42!


Az nem keresztény,vagyis krisztusi logika,hanem egyiptomi,és görög.

Krisztus,Sátán örökre való megsemmisítését tanította.

2016. okt. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
78%
2016. okt. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Ezt írtad:

"Bizonyíték, hogy ezek a lények (ha egyáltalán léteznek) egyáltalán hallottak Istenről?"

Isten szereti minden alkotását,s így szabad információáramlást biztosít nekünk,és mindenkinek.


Kérdésed:


"Szóval ez a vallás és az Istene olyan gyenge alapokon áll, hogy vagy egy ellenségkép, vagy terror kell ahhoz, hogy fennmaradjon, különben a kutyának sem kell? ...Bocsánat, most a NER-ről, vagy a kereszténységről beszélünk?"


Ha Isten világkormányzata gyenge alapokon állt volna,kénytelen lett volna erőszakot alkalmazni a lázadás 1. pillanatában.

A bűn,és forrása megszüntetése,miután a világegyetem mérlegelte Isten igazságosságát,szükséges döntés az univerzum békéje érdekében.


Ha Isten kikapcsolta volna a bűn elkövetésének lehetőségét,megfosztotta volna a szabadakarati döntésétől,s ez idegen jellemétől.(Erényöv.)


Aki átadta az önmaga feletti uralmat az ördögnek,azzal azt tesz az ördög,amit akar.Ez nem Isten imázsa kérdése,hanem igazságosságáé.

2016. okt. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

"Isten szereti minden alkotását,s így szabad információáramlást biztosít nekünk,és mindenkinek."


Ez tételesen nem igaz. A globalizált világ megjelenése előtt tömegesen voltak már a Földön is (és ekkor hol vannak még a földönkívüliek...!) olyanok, akik soha az életben nem hallottak még erről a Jézus nevű ürgéről, vagy Istenről, vagy Bibliáról. Még ma is vannak néhányan persze (a civilizációtól távol eső törzsekben élők között a leginkább, pl. szentinelézek, bizonyos Amazonas mélyén élő őslakosok). De még látomásokat, vagy egyéb ilyesmiket se bocsát a rendelkezésükre, mert soha senki nem talált még olyan keresztény közösséget, amely nem - közvetlenül vagy közvetve - Európától vette át a vallást. Ennyire hogy lehet elrugaszkodni a valóságtól?


"Ha Isten világkormányzata gyenge alapokon állt volna,kénytelen lett volna erőszakot alkalmazni a lázadás 1. pillanatában."


Hiszen azt alkalmazott. Az özönvíz nevű globális népirtás micsoda volt? Ingyen fürdő a népnek?


"Ha Isten kikapcsolta volna a bűn elkövetésének lehetőségét,megfosztotta volna a szabadakarati döntésétől,s ez idegen jellemétől.(Erényöv.)"


Egyébként miféle szabad akarat az, ahol csak egyféle választás engedélyezett? A '89 előtti keleti blokkbeli választásokat se tekintették szabadnak a legtöbben, pedig biztos teljesen tisztességesen megszámolták az egyetlen legális pártra leadott szavazatokat. Ha én azt mondom, hogy választhatsz: adsz nekem pénzt, vagy nem adsz nekem pénzt, de utóbbi esetben rádküldök néhány verőlegényt, hogy barátilag beszélgessenek el veled, akkor én most szabad választás elé állítottalak?

2016. okt. 8. 01:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!