Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hagyja Isten, hogy a...

Miért hagyja Isten, hogy a Sátán létezzen, és csábítsa az embereket a gonoszságba?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés azoknak a keresztényeknek (esetleg egyéb ábrahámi vallások hívőinek, meg hitgyüliseknek, jehovistáknak) szól, akik egyáltalán hisznek valamilyen embereket megrontó Sátán létezésében. Azt értem, hogy arra van magyarázatotok, hogy miért nem szünteti meg egy csettintéssel az összes bajt, gondot stb., ami az emberiséget sújtja (legtöbbször azt hallom, hogy az beleavatkozás lenne az emberiség szabad akaratába - ez is hülyeség szerintem, de most nem erről akarok vitatkozni). De Sátánt miért nem tünteti el a francba ez a szerető Isten? Hiszen éppen hogy ő avatkozik bele elvileg az emberek szabad akaratába, meg különben is, legfeljebb a Sátán szabad akaratát bírálná felül azzal, hogy egy csettintéssel kitörli a létezésből. Felteszem, mivel mindenható Istenről van szó, ezért nem arról van szó, hogy nem lenne képes ilyesmire. Szóval... mi a magyarázat?

2016. okt. 7. 20:49
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
0%

Amerikában történt egy hasonló támadás Isten,és követői ellen,hogy miért van annyi bűncselekmény Amerikában,ha van Isten.


Egy Jane Clayson riporter kérdésére válaszolt Anne Graham,Billy Graham lánya.Figyelemre méltó gondolatok:


[link]

2016. okt. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
78%

"Anne na

gyon mély, éleslátásra utaló választ adott:"


Bírom az ilyen kommenteket a szövegben.


"Hogyan engedhette meg Isten, hogy ilyenek történjenek? "


"És ő, amilyen gentleman, csendben hátrahúzódott. Miképpen várhatjuk el Istentől, hogy áldását és védelmét adja, ha egyben arra szólítjuk fel, hogy hagyjon bennünket békén"


Jah, csakhogy amikor a jónép vallásosabb volt akkor sem volt jobb a helyzet. Na akkoriban meg milyen kifogás lett volna erre?

Egyébként mi akadályozza meg h csak azokon segítsen akik kérik tőle? pl a hozzá imádkozó éhező afrikaiakon?

2016. okt. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
70%

# 19/32


Mit tennék a gyermekemmel? Odahívnám a tesóit is,és kijelenteném előttük,hogy "Az ilyen gyerek halállal lakoljon!"

Ha megkérdeznék,hogy miért tennék ilyen kegyetlenséget,elmondanám,hogy a Biblia Istenétől tanultam.Szerintem tisztelnének,és szeretnének,tehát elérném a célomat...és egyik sem engedelmeskedne félelemből,hiszen én a szeretetre tanítottam őket,arra mutattam példát,hogy ők is öljenek Isten nevében.Merne csak valamelyik szólni,hogy túllőttem a célon,még meg is kínoznám mielőtt kinyírom!

Na szóval,józan paraszti ésszel beláthatod,hogy a szülős példáddal nem húzható érdemi párhuzam a Bibliai verzióra.Varázsló asszonyt,parázna nőt,bálványimádót,hazugot,lopóst megölni egy hamis,torz Isten hozzáállását tükrözi.Persze mondhatod,hogy nem így van,hiszen a példamutatás is sikeres volt,azóta senki sem paráználkodik,hazudik,lop stb...így van ugye?

Ráadásul Istennek sokkal több megoldási lehetősége van,pl.a neki nem tetsző dolgokat egyszerűen kiiktathatja az emberekből,így többé nem fogják megtenni azokat.

És mielőtt a szabad akaratba való beleszólásra hivatkoznál,ha Isten megöl valakit,akkor ugyanúgy beleszól a szabad akaratába.

2016. okt. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
30%
Egyértelmű rohamos romlást mutatnak az amerikai bűnügyi statisztikák.
2016. okt. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó,az Amerikás példával mire akarsz kilyukadni? Értelmes ember nem mond olyat,hogy a gyerekeket nem kell nevelni!

A mindent megengedés és a túlzott szigor is ugyanoda vezet,ezen nem kell csodálkozni.A helyes nevelés megvalósításához nem szükséges Biblia és vallás.Tehát fölösleges ez az Istenre és Bibliára hivatkozó emocionálisan manipulatív irányultságú iromány.

2016. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
0%

35.hsz.


a 32. válaszra reagáltam,ami:


"Jah, csakhogy amikor a jónép vallásosabb volt akkor sem volt jobb a helyzet. Na akkoriban meg milyen kifogás lett volna erre? "


Ezzel:


"Egyértelmű rohamos romlást mutatnak az amerikai bűnügyi statisztikák."

2016. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
Ok,akkor elnéztem.
2016. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
87%

Még egy jó kérdés:

Mit keresett a Kígyó az Édenkertben? Hogy mehetett be?

2016. okt. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
86%

"Egyértelmű rohamos romlást mutatnak az amerikai bűnügyi statisztikák."


Oh szóval a vadnyugaton amikor mindenki vallásos volt alig volt bűnözés ja várj nem.


Amúgy az usaban vannak a legbigottabb keresztények. Ha valahol bűnözési hullámnak kellett volna lennie az europa.

2016. okt. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
34%

38.Hsz!


A kígyó,és minden teremtett állat természetes otthona volt az "Édenkert"


Lucifer,aki médiumként használta fel a kígyót, abban az időben,-egésszen Krisztus haláláig-,az egész világegyetemben jelen lehetett,így a Édenkertben is.Ez része volt a világegyetem értelmes lényei szabadakaratának(legalábbis azoknak a lényeknek,akik a helyváltozás ezen képességével rendelkeztek).

2016. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!