Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha egy lakás kisebb, mint a...

Ha egy lakás kisebb, mint a bérleti szerződésben foglaltak, lehet érvénytelen a szerződés?

Figyelt kérdés

Éppen ma foglalóztam le egy lakást amit hirdettek valamekkorának, de a megtekintéskor azért kisebbnek éreztem, így rakerdeztem, hogy ebbe nincs e beleszámolva az erkély. Hát még hülyének voltam nézve, holott, sajna bele lehet futni ilyesmibe...


Az imént lekértem egy foldhivatali nyilvántartást, és azon 5 m2-rel kisebbnek írja. Lehet szarrágóságnak tűnik, de ez picivel több, mint 10% eltérés. És zavar hogy direkt rakerdeztem.. És nem kevés a bérleti díj.


Tudom én vagyok a f@sz mert itt nem az a kérdés mekkora, hanem hogy hogy látom, elférünk-e majd, de soká kapcsolok néha, sajna.


Szerződés még nincs, 2 havi kaució lett léteve, én meg még nem tudom, hogy hogyan álljak a dologhoz.. Alapvetően nem feltételezek rossz szándékot, de éppen a napokban volt egy olyan óriási csalódásom albérlet ügyben, hogy kezdem bizalmamat veszíteni.



2021. jún. 23. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van, annyi a titka, hogy fingja se volt a tulajnak, mekkora, kábéra írta bele, gondolom, amire emlékezett, amikor vette. :D Nekem a közös költségből esett le, hogy jé hát azt kevesebb négyzetméterre fizetjük.


Sose volt ebből bajunk, nem akadtunk fent rajta, szerződésbe se kötött bele senki, hogy miért van más szám odaírva.


Nem gondolom, hogy nálad ez indok lenne arra, hogy visszakérd a foglalót, de ha nagyon nem kell a lakás, meg tudod próbálni, hivatkozz megtévesztésre, valótlam szerződésre, stb, ha elég vehemens vagy, lehet, hogy visszakapod a pénzt, csak tűnj a fenébe. :)

2021. jún. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
A bérleti szerződésbe konkrétan le van írva, hogy hány négyzetméter a lakás? Én ilyet még nem láttam.
2021. jún. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Inkább azért vagy birka, mert szerződés nélkül letettél 2 havi kauciót...
2021. jún. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az erkély fele hivatalosan beleszámít a lakás nm-be. A tulajdoni lapról neked hogy derült ki, mekkora az erkély? Az általam kiadott lakás a tulajdoni lapon 55 nm, és csak azért tudom, hogy 6 nm-es az erkély, mert le kellett mérnem járólap-cserekor. És közös költséget is 55 nm után fizetek.
2021. jún. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3as: Átvételi elismervényt írtunk 2 tanú jelenlétében, szegről-vegrol ismerem is az ingatlanost. De köszi az építő jellegű hozzaszolast, remélem jobban aludtál tőle :D


2es: persze, egy parametere az ingatlannak, amit berelni fogsz. Most ha tobben bérelnek szobát egy hazban, ott is kell valami azonosito:).


Kedves 4-es: értékbecsleskor valóban beleszámít, de akkor még annál is nagyobbnak kellene lennie hivatalosan, mint amit nekem mondott.



1es: Nem akarok balhét, csak laktam már pár helyen, és érzi azt az ember hogy mekkora egylakás nagyságrendilel. Csak sajna nincs a colstok a szememben.. :D nem kotekedesbol, inkabb az elv, hogy annyira nem szeretem, mikor hülyének vagyok nézve.

2021. jún. 23. 07:21
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Az átvételi elismervény nem szerződés.

Ha a tulajdonos mégis másnak adja ki a lakást, rohangálhatsz évekig a bíróságra a pénzedért nagyokos.

Beköltözéskor, albérleti szerződés aláírásával egyidőben kell a kauciót letenni.

2021. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Én azonnal visszaadnám a kauciódat, esküszöm!

Évekig foglalkoztam lakáskiadással - ma már nem, mert szerencsére nem szorulok rá - de olyan bérlőjelölttel, aki ilyesmivel kukacoskodik, holott a lakás árban, minőségben (neki is!) megfelelő, azzal nem egymásnak vagyunk teremtve. Mindkettőnk érdekében a jövőbeli borítékolható rosszindulatot feltételező rugalmatlansága miatt jobb ha elválnak útjaink, nekem ennyit nem ér az egész.

Mondom ezt úgy, hogy 6-8 évekig laktak nálam bérlők és mindtől barátsággal váltunk el.

2021. jún. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
6, A kulcsszó a foglaló. A foglaló később beleszámít a kaucióba. Ezért használják szinonimaként.
2021. jún. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem, ettől nem lehet érvénytelen.

Ha neked emiatt nem kell, ne költözz be. Bukod a foglalót, de elmehetsz.

2021. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megoldódott az ügy. Szerencsére a másik fél jogosnak tartotta a reklamációmat, és kiegyeztünk egy mindenki számára megfelelő megoldásban, így mindenki jó szájízzel tudott felállni.


Ezek közül az egyik egyébként az volt, hogy visszakapom a foglalót (ami a 2 havi kaucióként lesz beszámítva), de nem ezt választottam, mert mint ahogy mondtam, nem feltételezek rosszat, egyszerűen csak fontos a belátás és a korrektség.


Aki meg azt mondja, hogy nem számít 5 m2... hát nem tudom. Azért nézzük már meg az ár-érték arányt is. És oké, hogy nem négyzetméter alapon veszed ki, de te se szereted ha a pénzedért 10%-kal kevesebb húst kapsz a boltban. Arról nem beszélve, hogy keresésnél ekkora lakás már eleve nem jöhetett volna fel a szűrés miatt.


Tanulság, van hogy az ember később okos, de tévedni emberi dolog, és ekkor se kell mindent benyelni.. Érdeket érvényesíteni lehet kulturáltan, a másik fél szempontjait figyelembe véve is.


Üdv :)

2021. jún. 23. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!