Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadnám a lakásomat és a...

Kiadnám a lakásomat és a bérlőnek szüksége van egy befogadó nyilatkozatra, lehet ennek rám nézve bármilyen hátránya? Illetve ez visszavonható bármikor egyoldalúan?

Figyelt kérdés

2022. febr. 27. 19:53
1 2
 1/14 anonim válasza:
53%

Ezt olvasd el, hogy megértsd, mi a befogadó nyilatkozat.


[link]

2022. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Befogadó nyilatkozatot nem a főbérlő-albérlő között kell kötni.

Amire szükséged lesz az egy bérleti szerződés és egy kiköltözési nyilatkozat.

2022. febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

A befogadói nyilatkozatot TE KÉRED a bérlőtől és nem fordítva.


Ezt ő hozza attól a személytől, aki befogadja, ha te valamilyen szerződésszegése miatt felmondasz neki.

Ez főleg azért érdekes, mert bármilyen moratórium alatt felmondhatsz neki és nem dekkolhat a lakásodban tavaszig, vagy járvány alatt, hogy csak az utóbbi példákat említsem.


Nem lehet, hogy félreértetted a bérlőjelöltet és azt mondta, hogy van befogadói nyilatkozata?

2022. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésed alapján:

- te adnád ki a lakásodat,

- te adnál neki befogadó nyilatkozatot,

- esetleg te fizetnél a bérlődnek bérleti díjat is??!


Szerintem fordulj meg azon a lovon!!

2022. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

4-es vagyok

Legalábbis én ezt a formáját ismerem a befogadói nyilatkozatnak.

De az igaz biztosíték a közjegyzői szerződés, mert annak a záradéka a kiköltözési nyilatkozat.

2022. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy mi az a befogadó nyilatkozat, mit kell egy "főbérlő és albérlő" (egyébként tulajdonos és albérlő) között megkötni.


A bérlőnek szüksége van egy befogadó nyilatkozatra --> tehát neki kell, és egyébként a vízumkérelemhez. De ennek oka a kérdés szempontjából lényegtelen.

"lehet ennek rám nézve bármilyen hátránya?" --> a tulajdonosra nézve lehet-e negatív következménye ennek a nyilatkoznak?

" Illetve ez visszavonható bármikor egyoldalúan?" --> Törölhető-e csak a tulajdonos akaratával?



De nem is érdekes, látom egyáltalán nem értetek hozzá csak első google találatok alapján próbáltok okoskodni.

Legalább ez tanulságos volt, majd megkérdezem egy olyan helyen ahol az emberek szövegértése meghaladja egy átlag 3. osztályos gyerekét.

Szervusztok!

2022. febr. 27. 21:00
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Tudod, ha mindenki szembe jön az autópályán, akkor talán nem ők a hülyék...

Na akkor kezdjük. Ha kötözködsz, kötözködj rendesen. Hivatalosan tulajdonos-bérlő. Másodszor azért értetlenkedik mindenki, mert egy papírt akarsz adni a bérlőidnek, amin vállalod, hogy befogadod őket, ha ... ha kiteszed őket :D :D Én értem, hogy ez kell nekik a vízumhoz, de akkor miért kevered bele, hogy ők bérlők? Nem mindegy? A kérdés helyesen: Ha aláírok egy családnak befogadó nyilatkozatot, akkor milyen negatív hatásai lehetnek ennek? Visszavonhatom később?

A válasz meg: az, hogy bármikor megjelenhetnek, hogy jöttünk lakni, mert te aláírtad nekik, hogy jöhetnek. Persze, vissza lehet vonni. Más kérdés, hogy mit kezdesz akkor, ha megjelennek sokkal később az aláírt papíroddal, hogy te megígérted, hogy mehetnek oda, aztán meg nem. Hogy igazolod, hogy tudnak róla, hogy te visszamondtad?

2022. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6: A befogadó nyilatkozat azt jelenti, hogy bármikor jöhetnek hozzád ingyen lakni. Most ha akarsz tőlük bérleti díjat szedni, akkor vajon milyen hátrányod keletkezhet abból, ha aláírod nekik?
2022. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vízumhoz kell a befogadó nyilatkozat, azért én alapból gyanakvó lennék, mert ez nem garantálja azt, hogy akinek adod meg is fog jelenni nálad és kibérli a lakásodat, lehet, hogy csak arra használ fel, hogy megkapja a vízumot.

Én amúgy kétszer is adtam ki hosszú távra Eu-n kívüli országból jövőnek a lakásomat. Nekik alá is írtam a papirokat lakástulajdonosként, amit be kellett adniuk a Bevándorlási Hivatalban (nem tudom, hogy az befogadó nyilatkozat volt-e), de ők már itt voltak és itt intézték a tartózkodási engedélyüket. Úgy tudom ha változik a lakcímük, akkor azt napokon belül jelenteniük kell a bevándorlásnál.

2022. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérődző!

A te kvalitásaiddal ne adjál ki semmit.

2022. febr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!