Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonos leakar vonni a...

A tulajdonos leakar vonni a kaucióból tőlem 40 ezer Ft-ot, csak mert fűtési szezonban akarok kiköltözni. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 8. 04:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Semmit. Neki azt a hónapot ki kell fizetnie a gázszolgáltatónak, víz és elektromos szolgáltatónak. Még nagyvonalú is veled.
2022. szept. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nézd meg a szerződést, mit írtál alá! Ott van szó (kellene, hogy legyen!) a kaució visszakapásának feltételeiről. Ha szabályosan jártál el, időben felmondtál, határozatlan idejű volt a szerződés és kárt nem okoztál, akkor a teljes összeg visszajár (ha nem mond mást a szerződés).

Ha a tulaj köti az ebet a karóhoz, és te nem akarsz harcolni, akkor próbáld megbeszélni vele, hogy keresel magad helyett más lakót, így őt nem éri kiesés.

2022. szept. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
A kaució nem ilyenre hivatott.Az kár okozásra hivatott .
2022. szept. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Több kérdés is felmerül:

-lejárt a határozott idő, ha határozott időre kötöttétek?

-abban a hónapban amiben kiköltözöl/kiköltöztél kifizetted a rezsit?

-távhős vagy egyedi fűtés van az ingatlanban?

2022. szept. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak elore nem beszeltetek meg mast, a kaucio nem erre van! Ha nem okoztal kart, akkor vissza kellene kapd egyben.
2022. szept. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Rá írta tollal a papír aljára,ami természetesen nem hivatalos,de mivel sürgősen kellett az albérlet kivettem,a szerződés határozatlan idejű
2022. szept. 8. 16:31
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a kaució éppen arra is van, ha a bérlő kifizetetlen számlát hagyna maga után.
2022. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Jol teszi.Én is ezt tenném!
2022. szept. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mit tesz jól? Ki volt rendesen fizetve eddig!!
2022. szept. 12. 09:04
 10/17 anonim válasza:
55%
Az összeg kétséges, egyébként viszont indokolt, mert amíg ott laktál, Neked fűtöttek. Ez Veled kapcsolatosan keletkezett fizetési kötelezettség a bérleményben. Sajnos tapasztalatból tudom, ez milyen érzés, de a tulaj részéről jogosnak tűnik. Ha nem vonja le Tőled, akkor neki kell helyetted utólagosan megfizetnie fűtésszámládat.
2022. szept. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!