Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak az albérlőimmel?

Mit csináljak az albérlőimmel?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom, amit kiadok, és az albérlők rendszerint késve küldik az albérleti díjat.

10-e a határidő, és többszöri felszólítás után 4-5 nap késéssel szokták utalni, de már nekem kellemetlen, hogy lassan már könyörögnöm kell, hogy utalják a pénzt.

Bontsam fel velük a szerződést?



2023. szept. 12. 20:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen bérlőm. Pultos volt a csaj és még ő volt felháborodva, ha szólni mertem, hogy késik a lakbér. Első körben megmondtam neki, hogy közjegyző előtt új szerződést kötünk, különben elküldöm. Belement ebbe. A szerződésbe beleírtam, hogy kötbért fizet, ha késik és kiköltözési kötelezettsége is van. Ez fontos, hogy benne legyen, nézz utána miért. Utána ugyanúgy késett, b..szott késedelmi kamatot adni, így felmondtam a szerződését. Úgy ment el, hogy betörte az összes ablakot (10ablak volt!!) és a zárat is szétb...ta. Nem voltam ott, amikor kiköltözött, nyilván nem hagyott címet, hogy hová megy. A szülei címe megvolt, de a kaució pont fedezte a javítást, így hagytam a francba. Utána inkább eladtuk a lakást, nekem iszonyú stresszes volt a kiadás.
2023. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Közjegyzőnél közöttük meg a szerződést.

Én hallottam olyat is, hogy mielőtt valaki bérbe adja a lakást, minden szobát lefotózza,kinyomtatja, majd aláíratja az albérlővel, meg 2 tanúval, hogy olyan állapotban kell átadni a lakást, különben az okozott károkért fizetnie kell.

2023. szept. 13. 12:59
 13/21 A kérdező kommentje:
*kötöttük
2023. szept. 13. 12:59
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Elso kiadasnal szivtam hasonloval

2. Kiadasnal beleirtam h hatarido utan elzarom az ingatlant

Aka 2 zarbol az egyikhez adok kulcsot.

Nem volt gond, kerdezte ilyet tehetek e

Mondom leirom es alairod akkor igen


Utolag kiegeszito szerzodest irhattok

Mindenki alairja

Problema eseten csak birosaghoz fordulhatsz


Kilakoltatni jegyzos szerzodes eseten

Egyebkenf szivatos lehet

Jogi tema nem ertek hozza a jegyzos felar 1 tolvonassal megoldja legalisan.

2023. szept. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
12%

14vagyok

Jol kototted

Jelezd a hatarhuzast irasban majd kieg szerzodes vagy bye

2023. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

14vagyok

Ne hivatkozt arra h azert nem fizetsz szamlat mert ok nem fizetnek neked

Ez nevetseges!

Te erdeked

Fizetnek kesobb, nem belehalas nincs kovetkezmenye.

2023. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Én mint albérlő ugyan úgy 10. van megbeszélve és teljesen random módon fizetem. nagyon sokszor 3.-4. én már elutalom mert akkor jön meg a fizetés de simán előfordul hogy 15. én küldöm.


A tulaj nem szól mert tudja hogy mindig küldöm és volt már olyan hogy ő kért meg hogy ha lehet 2.3. án küldjem mert kell neki a pénz így a 15. miatt sem "mer" szólni logikusan. ( persze itt én előre szoktam jelezni)


A kérdés hogy mennyire stabil a bérlő mert ha régóta laknak ott és mindig fizetnek akkor inkább told ki 15 re, ha meg nem akkor is lehet hogy jobban jársz ha átbeszéled velük főleg ha látod rajtuk hogy "tisztességes emberek" 5 nap nem a világ vége + a számlákat nyugodtan rendezheted addig a saját pénzedből is ha ekkora geb.sz van belőle.

2023. szept. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ha csak ennyi baj van velük én nem bontanék, inkább beszélnék velük, hogy iparkodjanak.
2023. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 NTBS ***** válasza:
45%
Én kiraknám. Nem szociális házat tartasz fent!
2023. okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
NTBS, ne zavarjon, hogy fizetnek.
2023. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!