Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak az albérlőimmel?

Mit csináljak az albérlőimmel?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom, amit kiadok, és az albérlők rendszerint késve küldik az albérleti díjat.

10-e a határidő, és többszöri felszólítás után 4-5 nap késéssel szokták utalni, de már nekem kellemetlen, hogy lassan már könyörögnöm kell, hogy utalják a pénzt.

Bontsam fel velük a szerződést?



2023. szept. 12. 20:16
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

"többszöri felszólítás után 4-5 nap késéssel szokták utalni"

Komolyan képes vagy többszöri felszólítást adni a bérlőidnek a fizetésre 4-5 nap késés miatt? 4-5 nap nekem fel sem tűnne, egyáltalán nem zavarna, ha pár napot késnek, te miért rettegsz ennyire? Naponta zaklatod őket, ha nem fizetnek határidőre? Vagy hogyan jön ki a 4-5 nap késve fizetés alatt a többszöri felszólítás? Hogyan kell ezt elképzelni? Szólsz nekik 10-én este, hogy nem jött a bérleti díj és megkérded, hogy elutalták-e? Aztán 11-én újra szólsz? 12-én újra? Vagy hogyan?

Szerintem nem kéne ennyire rettegned a nemfizetéstől, ott a szerződés a kezedben, bármikor kirakhatod őket, ha akarod. Gondolom kaució is van, tehát félned aztán tényleg nem kell semmitől.

Hacsak attól nem, hogy elzavarod őket és utána megint üresen áll a kéró egy darabig.

2023. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!