Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire szükséges albiba...

Mennyire szükséges albiba vezetékes net?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy ki fogok adni egy kis lakást, a SOTE kollégiuma mellett (Klinikák).


Épp felújítom, eddig vezetékes net volt, de elég csúnyán vezették be a kábelt.


Bérlőknek (főleg egyetemistákra gondoltam) szükségük van az albérletben vezetékes netre (+TV), havi 8-9000 Ft-ért?

Vagy már mindenki mobilnetet használ?



2023. okt. 5. 20:13
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Akkor hagyjam meg a kábelt, szükséges a vezetékes net?

(Lakáson belül vezetékes wifi routerrel)

2023. okt. 6. 07:08
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

A vezetékes net teljesen korlátlan. A Mobilos net, meg mint látod, korlátos. 60 giga egy hónapra nem mindenkinek elég, főleg, ha sztríming nyomatják a filmeket, vagy online játszanak.

Vezetékes. Minden szavazat arra ment.

2023. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Alap a net, költöztem már ki albiból amiatt hogy ótvar volt az otthoni net. Nem is értem ezt a kérdést..
2023. okt. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
31%

"Akkor hagyjam meg a kábelt, szükséges a vezetékes net?"


Szükséges a vezetékes net havi 9000-ért

18

Nem kell, mobilnetet használnak

1


Látom nem te vagy a legélesebb kés a fiókban...

2023. okt. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

A vezetékes internet ma már alap, ha nincs a lakásban és nem is köttethető be, akkor kötve hiszem, hogy egy átlag ember kivenné, egy egyetemista meg aztán pláne nem.

Ezek a korlátlan mobilnetes routerek pedig általában elég ócskák. Ha valaki csak olvasgat az interneten, akkor még elmegy, de ha esetleg dolgozna, vagy videóhívásokat csinálna (ami egy egyetemistánál közös munkánál nem árt), képernyőmegosztást indítana, raádásul ezt egy lakásból több lakó, akkor eléggé le tud térdelni a dolog.


Hidd el, a kutya fülét nem érdekli az, hogy nem teljesen esztétikusan van behúzva egy kábel. Az viszont azonnali kizáró ok, ha nincs rendes internet.

2023. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még valami: "Bérlőknek (főleg egyetemistákra gondoltam) szükségük van az albérletben vezetékes netre (+TV), havi 8-9000 Ft-ért?"


TV előfizetésre semmi szükségük nem lesz, 30 éves vagyok, a kortársaim közül alig akad olyan, akinek van tévé előfizetése. No meg internetből sem kell azért előfizetni a lehető legdrágább csomagra.

2023. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

8-9000?

Nálam 4200 a 1000/1000-es...

2023. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
70%
Én a helyedben nem kötném be előre a netet, hanem ráhagynám a bérlőre, hogy kössön magának, amilyet akar, akár vezetékes, akár mobilnet.
2023. okt. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:

Kell bizony.

- Sok helyen rossz a beltéri lefedettség

- és/vagy sok eszköz van egy cellán

- Sokkal kisebb a késleltetés, stabilabb a vezetékes internet


Nálam beltéren például a 4G 10-15 Mbps letöltési, és 1-5 Mbps feltöltési sebességre képes. Máshol a többszörösét mérem, ott lehet életképes lenne. Itthon érezhetően lassabban töltenek be a weboldalak mobilinterneten, mint amikor a wifin vagyok.

2023. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Korlatlan vezetekes net kell
2023. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!