Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlőt is bele kell...

A főbérlőt is bele kell vonnom a lakásfelújításba? Szólni kell róla?

Figyelt kérdés

Pontosítom a kérdést: leginkább esztétikai felújításokról lenne szó, mint a falfestés, padló burkolat csere, beltéri ajtó csere (nem a külső zárható). Illetve az ablakok amik nagyon áteresztik a hideget. Ilyesmikről kell szólnom a főbérlőnek? Valószínűleg én fizetem, viszont terheli őt bármilyen költség? Ez hogy működik?

Köszönöm szépen a normális válaszokat!😊



dec. 10. 12:00
1 2
 1/20 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
97%
Persze hogy szólni kell, sőt, nem is olyan egyértelmű, hogy ezeket neked kéne fizetned...
dec. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

???


Természetesen. Más tulajdonában nem végrzhetsz ilyen nagy volumenű átalakítást, még egy falfesté belefér, de burkolat meg ablakcsere?


Ezek értéknövelő/csökkentő beruházások. Ez nem a te lakásod, csak béreled.

dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mivel az ő tulajdonában álló ingatlanban eszközölsz változtatásokat.

Az ilyesmit úgy is lehet intézni, hogy te kifizeted a felújítást, a főbérlő pedig annak költségeit elengedi a bérleti díjból, hiszen a lakásának az értéke ezzel meg lett növelve.

Nem is nagyon tudom értelmezni az ötletet, hogy mintegy titokban pénzt költene valaki egy másik ember dolgainak rendbetételére. Az így olyan lenne, mint saját költségen felújítani a város főterét, mert szoktam ott üldögélni egy padon.

dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy bele kell vonnod? Ezt remélem nem komolyan kérdezed... 😲


Meg egy tisztasági festesrol is írásban kell értesíteni, és megvarni rá az írásos választ.


Különben egy esetleges per esetén hogy bizonyítod az igazadat?


Ez konkrétan egy beruhazas az ingatlanon, ami bár marha jól hangzik, de az is elképzelheto, hogy neki egyáltalán nem fog tetszeni.

dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
Főbérlő ?? Ez általában a tulaj szokott lenni.Ő mg nem bérli a sajátját .
dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Oo rendben. Komolyan kérdeztem, ugyanis ezekről gőzöm sem volt. Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld kéz!
dec. 10. 12:26
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
🙂🙂🙂 Mindenkepp.. Meg legyen is lepapirozva minden. Egyébként ha én lennék a tulaj, én belemennek. És amíg ezek értéket nem lakjatok le, addig nem kérnék bérleti díjat, csak rezsit.
dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

Nem kötelezheted rá a tulajt, hogy belemenjen vagy, hogy őt terhelje valamilyen költség, mert azt is mondhatja, hogy nem.

Ha megengedi, akkor meg le kell mindent papírozni, mert mi van ha felújítás után egy hónappal felmondja a bérletet.

dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Az mondjuk elég nagy baj lenne ha felbontaná a bérleti szerződést. És ilyenkor ha én fizettem ki, de esetleg ő nem kéri az összeget a következő kifezésnél akkor növelheti az bérleti díjat? Vagy ugyanannyit fizetnék mint eddig? Vagy a tulajtól függ?
dec. 10. 13:26
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Bármit megtehet amiről nincs írásos megállapodás.


Épp ezért legyen. Először is inkább személyesen odahivnam, e s kedvesen megkerdeznem tőle, mit szólna ahhoz, hogy vállaljátok az ingatlan felujitasat és annak az anyagi vonzatat, a munka felügyeletet... És amennyiben ő is úgy gondolja, akkor a belefektetett összeget "lelakjatok", vagy legalábbis annak a nagy részét.

(ez se biztos, hogy belemegy, mert lehet hogy neki kell a fix bevétel minden hónapban, mert lehet hogy törleszt valami hitelt, így elengedhetetlen hogy a havi bérleti díjat megkapja minden hónapban).


Tehát még így is több esélyes a dolog. Első hogy korrektül beszéljetek meg vele mindig minden aprónak tűnő dolgot is, ekkora volumenut meg pláne, szóban és írásban is.


Akkor fog bennetek bízni, mert látja, hogy korrektek és egyenesek, becsületesek vagytok.

dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!