Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Állandó lakcím albérletbe...

Állandó lakcím albérletbe mennyire lehetséges?

Figyelt kérdés

Jelenleg is albérletben vagyok de jelenleg szobát bérlek és itt nincs tartozkodási helyem hanem rendesen lakóhely szerint vagyok bejelentve mert itt élek évek óta itt van orvosom hivatali dolgaim stb és külön sajàt kis garzonba szeretnék menni de ugyanúgy helyben. Voltam is megnézni párat az egyik jó is lenne viszont felhoztam a tulajnak hogy nincs hova bejelentkeznem kellene nekem ugyanúgy a lakóhely ha lehetne viszont arra húzta a száját mondta hogy nem szeretné de megérdeklődi (közjegyzői szerződéssel akarja kiadni)

Azóta nem jelentkezett sajnos

Kérdésem az hogy mik a tapasztalatok ezen a téren?


márc. 15. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Lakott már így ismerősöm. Még lehet azóta is az első albija a lakcíme. Teljesen a tulajtól függ.
márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Nekem még sosem hagyta tulaj, hogy bejelentkezzek az albérletbe, de még csak tartózkodási címmel se. Nekem is mindig közjegyzős szerződéseim voltak, semmi fekete, mégse. Az elejétől kezdve az egyik helyi barátnőmékhez vagyok bejelentve.
márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez a tulajtol függ.
márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2 pedig kötelező lett volna legalább tartózkodásira megengedje.
márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom, ha hivatalos, közjegyző által kötött bérleti szerződésed van, akkor nem szükséges a tulaj engedélye, hogy bejelentkezz.
márc. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Fogod a szerződésed, bemész egy kormányablakba és bejelentkezel.

Nem engedély kérdése, kötelező bejelentkezni. Nem kell külön a hozzájárulása, mert ebből nem származik semmi hátránya.

márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenesre a szerződéssel zokszó nélkül megy nem kell a tulaj hozzájárulása.
márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Álladóra ép eszű tulaj nem megy bele .Hisz akkor ez lenne a legkönnyebb tulajdon megszerzése.Mégis milyen jog cimen lennél ki nem tehető lakó?

A befogadó nyilatkozatot a tulajdonosnak alá kell írni.Tartózkodási helynek lehet kérni lakcim kártyát.

márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8 szép is lenne, ha egy bejelentkezéssel rákerülnél a tulajdoni lapra.

Honnan veszel ekkora ma.rhaságot?

márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as

A jelenlegibe is állandóban vagyok bejelentkezve mégse enyém lett a lakàs attól azért

márc. 15. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!