Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Állandó lakcím albérletbe...

Állandó lakcím albérletbe mennyire lehetséges?

Figyelt kérdés

Jelenleg is albérletben vagyok de jelenleg szobát bérlek és itt nincs tartozkodási helyem hanem rendesen lakóhely szerint vagyok bejelentve mert itt élek évek óta itt van orvosom hivatali dolgaim stb és külön sajàt kis garzonba szeretnék menni de ugyanúgy helyben. Voltam is megnézni párat az egyik jó is lenne viszont felhoztam a tulajnak hogy nincs hova bejelentkeznem kellene nekem ugyanúgy a lakóhely ha lehetne viszont arra húzta a száját mondta hogy nem szeretné de megérdeklődi (közjegyzői szerződéssel akarja kiadni)

Azóta nem jelentkezett sajnos

Kérdésem az hogy mik a tapasztalatok ezen a téren?


márc. 15. 12:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19%

Írjátok papírt közjegyzőnel hogy amint kikoltozol, azzal a nappal kiis jelentkezel onnan.

Így talán engedi.

márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#11 Max az ideiglenes lakcímről lehet kijelentkezni, de az állandóról csak átjelentkezni tudsz, mikor a következőre bejelentkezel. Vagyis azt nem tudod megcsinálni, hogy bemész és kijelentkezel, mert egy állandó lakcímednek lennie kell.

Viszont ha valakinek nincs állandó lakcíme, és úgy menne albérletbe, akkor az a lakcím csak állandó lehet. De ettől még ugyanúgy kiköltöztethető ha gond van, szóval csak formalitás az egész.

márc. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kizárt
márc. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
egyrészt ez nem egy kegy, hanem kötelesség. másrészt nem keletkeztet semmiféle jogot, se az "állandó", se az "ideiglenes", ez amúgy a lakcímbejelentőre is rá van írva vastag betűkkel. harmadrészt ha közjegyző vagy két tanú előtt írt szerződésed van, a tulajdonos aláírására sincs szükség a bejelentőlapon.
márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!