Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Azért kérnek az albikban...

Azért kérnek az albikban kauciót, mert így biztosítják be, hogy ne lépjen le a bérlő hamar?

Figyelt kérdés

2016. aug. 3. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Azért is. Meg a festésre, hibajavításra.
2016. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban azért, hogy ha a bérlő elköltözik, az általa okozott esetleges károkat, ki nem fizetett közüzemi számlákat fedezze.
2016. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem azért kérik.

Amiatt kérik a kauciót, hogyha lekávézod a falat, vagy a kutyád összepisili a parkettát, vagy elrontod a mosógépet, vagy vörösbort borítasz a padlószőnyegre stb. akkor legyen miből helyrehozni a károkat, amikor lelépsz.

Ha nem okozol kárt, és nem lakod le teljesen a házat míg ott laksz, akkor a kiköltözés utáni átadásnál közösen szemlézitek a házat, és ha a szemle alkalmával azt tapasztaljátok, hogy az állapot nem tér el attól, mint mikor beköltöztetek, akkor teljes egészében visszakapod a kauciót.

Ha kárt okoztál, akkor a tulaj visszatartja a kauciót, helyreállíttatja a kárt, számlával igazolja a költségeit, és a helyreállítás költségeit levonva kapod vissza a kaucióból megmaradt részt.

2016. aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Mind igaz amit írtak de a kérdező gondolata is valós.

Ha min 6 hónap a tartozkodási idő akkor a 2 hónap után távozni szándékozó bérlő nem kap vissza kauciót, így ösztönözve van, hogy tartsa magát a megállapodásban foglaltakhoz. Ha nem lenne anyagi köbetkezmény akkor sokan bármikor elköltöznének akár felmondási idő letöltése nélkül.

2016. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van, attól még, hogy én rendes vagyok és nem rombolok, más lehet hogy igen. Így már megértem, miért kérnek.
2016. aug. 4. 20:32
 6/7 kovpet ***** válasza:
100%

"én rendes vagyok és nem rombolok"


Véletlenül is lehet kárt okozni, nem csak szándékosan.

2016. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem rendesség kérdése, ha egy helyen laksz huzamosabb ideig, akkor előbb utóbb lesz kisebb-nagyobb amortizáció.


Én évek óta vagyok egy albérletben, volt hogy az orrom vérzett rá az ágyra alvás közben, a forgószék hidraulikája is meghalt alattam, vagy szétszakadt az ülő része, az asztal megkopott az egér alatt, mert elég sokat gépezem. A fal mellett alszom, az is elkoszolódik egy idő után, bogarat is sikerült már rajta szétkenni, vagy törtem el üvegpoharakat mosogatásnál. De olyan is volt hogy becsapott az eső a nyitott ablakon, mert leszaladtam 5 percre boltba és addig jött a nyári zápor.


Akárhogy is vigyázunk, valamennyi amortizáció lesz, kinél több kinél kevesebb.

2016. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!