Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bíróság vagy bukta?

Bíróság vagy bukta?

Figyelt kérdés
Van nekem egy alberletem Németországban. De ez az albérlet közös egy lánnyal, aki gondolt egyet es elment mas csávóhoz. Itt maradtam egyedül es fizetem a 700-800€-t havonta. A szerződésben ott van az aláírása, tehát meg velem lakik papíron. Behajthatom rajta a raeso részét ( tehát beperelhetem) vagy ez bukta?
2017. jan. 22. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha írásban nem mondott fel, akkor nyert ügyed van.
2017. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Még annyival egészíteném ki az 1-es hozzászólásomat, hogy ez csak abban az esetben működik, ha a tulajdonos tudtával és beleegyezésével lakott ott.

Mert ha te csak "fű alatt beengedted", nincs szerződése, akkor ne is próbálkozz.

Viszont, ha a tulajdonossal kötött szerződést, akkor téged semmi nem terhel, az a tulajdonos problémája.

Neked csak a saját részedet kell fizetni, ő meg szerezzen másik bérlőt!

2017. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeritem igen. Vagy meglehetne úgy oldani,ha mindketten fizetettek kaukciót/vagy nem tudom ott mi a neve,az ő részét is te kapnád meg kiköltözésnél.
2017. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem fu alatt volt itt. Látta a tulaj is, direkt ket fore lett bejelentve a lakás. Az ajtón is ott a neve, a szerződésben az aláírása is ott van, a kauciót is leraktuk, tehát közös az albérlet. Akkor igazából nyert ügyem van?
2017. jan. 22. 12:59
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Én a 2-el értek egyet.

Ha 2 egymástól független embernek adta ki a tulajdonos, akkor neked ehhez semmi közöd, továbbra is a felét kell fizetned és pereskedjen ő!

Ha párként vettétek ki a lakást, akkor kicsit más a helyzet.

A tulajdonos nem 2 főnek, hanem 1 párnak adta ki és ha magánéleti probléma miatt különmentetek, akkor a tulaj nem károsodhat, neked kell - mint bent maradónak - fizetned mindkét részt, ... vagy találni egy új párt!:)

2017. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy párként vettük ki. Le is lett fenymasolva a személyi, enyém is, ove is. Alairta o is a szerződést, en is. Tehát elméletileg meg ott lakik nálam es behajthatom rajta az o részét. Vagy ez nem igy működik? 🙁
2017. jan. 22. 14:25
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha NEM KÖZÖLTE a tulajdonossal, hogy elköltözik, akkor jogilag még ott lakik, jogosan kéred a részét.


Ha KÖZÖLTE a tulajdonossal, hogy elköltözik, akkor a tulajjal kellene egyezkedned, a lányon nem hajthatsz be semmit, hiszen jogszerűen járt el.

Nem kötelezhető, hogy évekig fizessen valamiért, amit nem lakik és szabályosan felmondott.

2017. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 22. 14:41
 9/10 xswerdy ***** válasza:

Ha a tulaj egyben adta ki a lakást kettőtöknek, akkor a tulaj felé egyetemlegesen feleltek, hogy fizetni fogtok. Szóval ha nem fizeti a részét, akkor a tulaj követelheti tőled. Attól Te még persze követelheted a lánbytól, csak az nem megy, hogy a tulajnak azt mondod, itt a fele pénz, a másik felét hajtsa be rajta.


Más lenne, ha két külön szerződésetek lenne, egy-egy szobára, és a többi helyiség közös használatára.

2017. jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9-esnél a pont, bérlőtársak vagytok, amíg hatályos a szerződés, a bérbeadó bármelyikőtökön követelheti a teljes lakbért (te meg követelheted a bérlőtárson a felét).
2017. jan. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!