Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mért fontos az albérlő neme a...

Mért fontos az albérlő neme a főbérlőnek?

Figyelt kérdés

Nagyon leegyszerűsítve ezt jelenti az albérlő és főbérlő:

Főbérlő: Tulajtól bérli a lakást, aminek egy részét kiadja egy albérlőnek.

Albérlő: Bérlőtől veszi ki a lakás egy részét.


Akinek nem inge ne vegye magára, csak sokan szokták keverni a dolgokat, mert a köznyelvben a tulajdonost is gyakran főbérlőnek hívják.


Lakótárs keresésnél, mért fontos a főbérlőnek az albérlő neme?


A legtöbb szoba hírdetésben meg van adva, hogy kizárólag női albérlőt keresnek.

Nem teljesen mindegy, hogy milyen nemű az albérlő?


Fének, hogy egy férfi megerőszakolná őket? Vagy éppen egy perverz férfi főbérlő akar valakit akivel összefeküdhet?


Lány vagyok, de mért ennyire ellenszenvesek a férfiakkal szemben?


Még soha sem láttam olyan hírdetést, hogy kifejezetten férfit keresnek, akkor mért van ennyi csak lányot kereső hírdetés?



2017. júl. 16. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben azért fontos, mert mondjuk

- fiú albérlővel nem érezné magát lazábbnak, felszabadultnak a lakásban

- a legtöbb férfi nem a rendrakásról híres, sokuk elvan akkor is ha havi egyszer mosogat, és ezért nem akar senki után takarítani-

- rossz tapasztalat.


Azért nem láttál még olyan hirdetés ahol férfit keresnek, mert ha valakit nem zavar, hogy az albérlő nő vagy férfi, az nem fogja külön kiemelni. Aki viszont kizár valakit vagy valamit azt kell előre kiírni.

Egyébként ez nem ellenszenv hanem tapasztalat, vagy előreláthatóság.

2017. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezek sztereotípiák. A barátnői nagy részére igaz az amit írtál :D és sok fiúra nem az ismerőseim közül.

Az ilyen dolgora nem lehet építeni.


Ez olyan mint ha kiírnák, hogy zsidó és muszlim vallású nem jöhet, mert rossz tapasztalaton volt velük vagy hiszek a sztereotípiákban. :D

Helyben meglincsenék az illetőt.

2017. júl. 16. 18:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, kérdező, de tényleg olyasmi lehet a háttérben, amit az első válaszoló írt. Az emberek jelentős része durvább sztereotípiákat is hangoztat...


Nekem a rekord az volt, hogy nem bérelni, eladni nem akarta egy asszony a házát nekem s a páromnak, mivel túl fiatalok voltunk (harmincasok) s ő időseknek akarta eladni valamiért... Hogy ez miért számított neki, passz, de még ilyenek is vannak.

2017. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha mondjuk egy 50 kilós nő keres valakit, aki totál idegen, nyilván nem kockáztat be egy 100 kilós férfit, aki még fizikailag is erőfölényben van. Békésebb egy másik nővel, kevésbé feszeng előtte, akár még barátokká is válhatnak.
2017. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sztereotípiák, de mindenkinek joga van megszabni, hogy kivel akar egy fedél alatt élni.

Én éltem már több albérlő férfival is, és a tapasztalatom az, hogy a 10-ből 7 férfi teljesen természetesnek veszi, hogy mosogatni a nő fog, ahogy a fürdőszobát is kitakarítani. Valljuk be, ritka az a férfi aki mindent megcsinál normálisan. Persze ez lehet fordított is, hiszen laktam már olyan lánnyal is aki iszonyú igénytelen, trehány volt-

Én amióta kiadom a lakásomat pl: kikötöm, hogy állat nem mehet. Pedig imádom az állatokat, jelenleg is van macskám, és voltak kutyáim. De amikor harmadik alkalommal újítom fel a lakásomat mert az állatok tönkre vágták, na azóta ez kizáró ok.

Szóval sztereotípiákról annyit, hogy sokszor az ember mindig a maga által szerzett rossz tapasztalatok miatt dönt, hogy ki jöhet, ki nem.

2017. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4# Egy 36 kgos nő is meg tud őlni egy késsel egy 120 kgos bodybuilder férfit álmában ha nagyon akar....
2017. júl. 16. 22:11
 7/11 A kérdező kommentje:

5# Az állatok teljesen mások... ott joggal félhet a tulajdonos. pl.: a mi kutyáink nagyon jól neveltek, de sok mindent tönkre tettek vagy megkárosítottak a lakásban.

Az nő nemű ismerőseim nagy része egyátalán nem mosogat és takarítani sem akar, lehet az én generációm már nem olyan házias.

2017. júl. 16. 22:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha statisztikai alapon valószínűleg igy jár jobban, akkor miért ne ezt válassza? Megteheti, ha van jelentkező. Így logikus.
2017. júl. 17. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy női albérlőt keresnék, és csak nőhöz költöznék be. Nem szép dolog általánosítani, de hasznos. Idegen férfihoz nem költöznék be, aki erősebb nálam. Csak egyszer kell jófejnek lenni és meg is lehet a baj.
2017. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként a kérdező tuti férfi, akinek a jelentkezését elutasították. Probáld már beleképzelni magadat másnak a helyében. Nem minden férfi olyat, de egy velem egysúllyú nővel szemben megtudom védeni magamat, egy nálam kétszer nagyobb férfival szemben viszont nem. Például. A késes dolog meg hülyeség volt. Egy gyerek is megtudd ölni álmodban. Ilyen szempontból tökmindegy hogy ki az albérlő, megtud ölni. Niylván benne van ez a kockázat, de ez egy MÁSIK kockázat.
2017. júl. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!