Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csak én futok bele ezekbe?

Csak én futok bele ezekbe?

Figyelt kérdés

Ma vettünk egy új fagyasztót, mert a régi bemondta az unalmast. Az internetet böngészve arra jutottunk, hogy az E.......x márka, ami a legstrapabíróbb, így azt választottuk. A talpai - a billegést megakadályozandó - ennek is állíthatók.

Csakhogy! 60 év alatt még egyetlen olyan hűtővel sem találkoztam, ami olyan magasan állna a padozattól, hogy a megfelelő méretű villáskulcs aláférjen. Régen nem volt ez gond, mert kb. mindenkinek volt otthon biciklikulcsa, ami elég vékony volt ahhoz, hogy elférjen alatta, de ma ez már nem alapelszereltsége egy háztartásnak. Nem lehetne a gép mellé csomagolni egy egyszerhasználatos kulcsot?



2020. júl. 13. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Nem lehet, mivel az plussz költség lenne a gyártónak.
2020. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Egy darab 2-es lemezből kis flex-szel kivágsz méretre egy "villáskulcsot" azt kész.

Én így tettem, mivel nem csak a hűtő hanem a tűzhely, a mosogató gép, a mosógép, és a szárítógép is hasonlóan hozzáférhetetlen villáskulccsal.


Egyébként az nem a billegést akadályozza meg, hanem azokkal az állítható lábbakkal lehet (és kell is) vízszintbe állítani a készüléket.

2020. júl. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom kedves 2-es, én is így csináltam mindig. Csak azt rühellem, hogy a következő hűtővásárlásra hétszentség, hogy elkeveredik a célszerszám. A gyártónak meg semmibe se kerülne mellé adni egy kulcsot, mint ahogy egy mezei törölközőtartó mellé is be tudnak csomagolni egy 4-es imbuszkulcsot. Van is már vagy 8 db. :-))
2020. júl. 13. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy mibe tart a hűtőt megbillenteni és úgy ki-be tekerni a csavarokat?
2020. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:
90%

#4

Ugye? Én már azt nem értettem hogy minek villáskulcs. Billent, kézzel beállít, kész.

2020. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem mindenki bírja egy kézzel megtartani míg lábat állít, bár ilyenkor érdemes asszonyt/gyerekeket befogni a feladatra, te tartod ő tekergeti.
2020. júl. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megbillented, majd közepén alátolsz, ha más nincs egy fadarabot papucsot, vágógodeszkat, tekercs WC papírt... bármit es már nem kell tartani senkinek sem
2020. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
En meg soha nem ereztem azt, hogy ez problemat okozna. Egyebkent nem vizszintezes celjabol vannak allithato labak a huton, hanem billegesgatlas miatt. Ahhoz hogy barmilyen talajon vizszintezd, a negybol 3 labnak allithatonak kell lennie, de altalaban csak ketto (ket elso) allithato. Legalabbis a Beko es a Whirlpool hutoknel. Van egy regebbo Elux fagyasztonk is, annal is csak ketto allithato.
2020. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!