Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Központi fűtésen (ötrétegű...

Központi fűtésen (ötrétegű műa.) előremenő ág..radiátor előtti elágazás javítása esetén biztosan le kell engedni az összes vizet, vagy megoldható 'bizonyos' rész-elzárásokkal is?

Figyelt kérdés

20-as főág, 16-os leágazás. Amúgy szakaszoló (plusz) elzárási lehetőségek nincsenek...csak a hagyományos...elemek vannak beépítve. Egy szintben van minden, egyszintes ház.

A radiátor előtti elzáró az termosztátos...vagyis én azt nem tudom elzárni...csak a melegvíz tudná...(szerintem)...de ebben sem vagyok biztos.


2022. júl. 18. 10:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mindegyik radiátor (4 db van összesen a házban)..termosztátos szelepes...a termosztátot még rögtön az elején le kellett vennem mindegyikről, mert helyhiány miatt a szelepeket úgy (kellett) beszerelnem, hogy a termosztát függőlegesen áll(t)...nem pedig vízszintesen...és így nagyobb hőhatás érte, leszabályzott akkor is, ha minimumra (vagy maximumra....értelmezés kérdése) állítottam...tehát le kellett vennem mindegyiket. (csak magát az érzékelő fejet)
2022. júl. 18. 10:30
 2/13 A kérdező kommentje:

Alakul a gondolat....: Ha a radiátorokon az alsó szelepet elzárom, a bemenő oldalon nem fog visszafolyni víz, mert az szelep magasan van. (vagyis valamennyi folyhat esetleg, de nem sok...)

Köszönöm a segítséget!!

2022. júl. 18. 14:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb leengedni, ne félj a légtelenítéstől
2022. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi....nem is attól féltem, hanem a sok víztől...
2022. júl. 20. 19:39
 5/13 A kérdező kommentje:
És még az is érdekelne, hogy visszatöltsem-e bele a leengedett vizet, vagy ...ne ?
2022. júl. 20. 19:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne mert iszapos lesz úgyis
2022. júl. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Normál csapvízzel töltsem (csak) fel (amire rá van kötve ///rákötöttem///) - vagy juttassak bele egyéb folyadékot is?
2022. júl. 21. 21:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Elméletileg lágyított víz kellene bele, de megteszi a csapvíz is
2022. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi!!
2022. júl. 23. 05:31
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyszer már leengedtem a szutykot az iszapleválasztóból...de szinte alig volt benne valami....(szinte semmi)
2022. júl. 23. 05:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!