Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Cipzár - Sértetlennek a fogak...

Cipzár - Sértetlennek a fogak mindkét oldalon, a végek zártak és mégsem húzza össze a fogakat. A kocsi csak úgy siklik. Mi a baj és hogyan lehet megjavítani?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy magyarázás helyett videó jobb lenne. (Nem tudom, hogy ennek a problémának mi a neve, van-e neve.)

Köszönöm szépen előre is a segítsége(ke)t!



2022. okt. 2. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Kalapáccsal (finoman!) üss rá. Össze is nyomhatod két oldalról, de átlagemberként nehéz megfelelő nyomást kifejteni.
2022. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Össze lehet nyomni, de azért nem zárja a fogakat, mert kopott.

Az összenyomással csak időt nyersz.

Cserélni kell a kocsit.

Úgy, ahogy az #1 írja, vagy fogóval.

2022. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogóval, óvatosan (eleinte csak kis szorítással) próbáld összenyomni a két oldalát alul. Ha még mindig nem húzza össze a kocsi a fogakat, akkor kicsit szoríts rajta nagyobb erővel és ismételd többször.

Figyelem: inkább 10-szer kis nyomással, mint 1-2-szer erős nyomással és tönkre teszed a zipszet. A túlságosan összeszorítottat nehezebb javítani!

2022. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
A fogóval nem tudja finoman szabályozni az összenyomás mértékét, én satut javaslok.
2022. okt. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem több alkalommal is sikerült a kézi fogó. Mindenkinek a maga dolga...
2022. okt. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 5. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogyan sikerült végül is megcsinálni?
2022. okt. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat a megkésett válaszért 7-es!

Még nem csináltam meg, mert nem adódtak úgy a körülményeim, hogy időm lett volna erre (nem szokványos élethelyzetben vagyok). De van fogóm, amivel meg fogok próbálkozni és ahogy olvastam a hozzászólásokat, visszaemlékeztem, hogy egyszer egy idő ismerősöm így fixálta a cipzárat.

Várhatóan holnap tudom megpróbálni.

2022. okt. 11. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!