Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tüzifa fűrészeléséhez milyen,...

Tüzifa fűrészeléséhez milyen, mekkora mennyi fogu lapot érdemes venni? 5-15centi vastag keményfa. kb.450es lap. Egykoriba láttam önélezőset, hogy meg kell fordítani a lapot, kétirányba vannak rajta a fogak. Az milyen lehet?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Mekkora motorod van,mennyit forog a tengely? Egy 450-s már nem otthoni barkács kategória.

Én nem bonyolítanám...önélezős,meg megfordítható...ha olyan tuti lenne az összes asztalos,és egyéb fanyűvő azt használná.

2016. márc. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell, hogy olyan tuti legyen. Csak rágja át a fát.

Tüzifánál lényegtelen, hogy milyen felületet hagy.

A motorom elég bika. Lépcsős tárcsával......

2016. márc. 21. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire erős,akkor tényleg elbírja azt a nagy lapot...

Nálam csak egy fázis van,így csak 2lovas(1500w/2800n) motort bír el a rendszer.

Nekem 350-s a legnagyobb lapom.

Az összeset ruszkiktól vettem kirakodó vásárban. Vídiásom nincs,nem is szeretnék.

Magam élezem,és hajtogatom őket,már megtanultam,egész jól megy. Ill. kb.3~4 évente elviszem fűrész élezőhöz,neki az automatája a fogszám,és az átmérő alapján kiszámolja,és "helyre köszörüli" a fogakat.

2016. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja!

azért is lementem,megszámoltam(lehet,hogy egyet tévedtem)89 foga van a 350-s lapomnak,

és a fűrésztengely nincs nagyon felgyorsítva,hogy maradjon erő-úgy kb 3ezer 1~2százat forog.

2016. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!