Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vettem egy egyszerű fúrógépet,...

Vettem egy egyszerű fúrógépet, ilyen fúróállványhoz (amibe ugye bele tudod fogatni a fúrót) és olyan problémám van, hogy nincs rajta fordulatszám állító és csak maximum fordulaton lehet fúrni, amivel csökkentem a fúrószárak életét.(?)

Figyelt kérdés
a kérdésem az lenne, hogy valaki tud e valami megoldást erre, hogy tudjam állítani a fordulatszámot, anélkül, hogy szétszedjem a gépet mert garanciás.
2022. dec. 25. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Par eve dolgoztam egy szakinal, aki egy hosszabbitot alakitott at, es mint a hangeroszabalyzo, ugy lehetett tekerve allitani a fordulatszamot.

Talan egy villanyszerelo megmondja a cucc pontos nevet.

2022. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Az első megoldáson kívűl nagyon semmi
2022. dec. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Vegyél olyan gépet, ami szabályzós. A hosszabbítót pedig hagyjad, mert agyonüt az áram.
2022. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
A fúrógép kapcsolója minden bizonnyal kicserélhető szabályzósra.
2022. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Pl.

[link]

2022. dec. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Amit 5# ír.

Csak túl kis fordulaton ne használd sokáig, mert melegszik a gép.

2022. dec. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
#6 Miért melegedne? Nem frekvenciaváltó!
2022. dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

7# Frekvencia váltónak semmi köze a melegedéshez!(vastest minősége és nagyob örvényáram miatt régi gépek él lehet).

Ez fázishasítással működik.

A melegedés azért lesz, mert kis fordulaton a ventilátor nem szállít elegendő levegőt a hűtéshez. A melegedést, légszállítást méretezik gyárilag

2022. dec. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, 30 ezerért már lehet barkács kategóriájú állványos fúrógépet venni.
2022. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8 Akkor ezek szerint nem érted a fázishasítás elvét... Kisebb fordulat->kisebb effektív áram->kevesebb hőfejlődés, tehát elegendő a ventilátor légszállítása. Nem véletlen hogy gyárilag is szerelnek triskos szabályzóval fúrógépeket, és ahogy föntebb említettem a gyári kapcsoló kicserélhető szabályzósra, persze valami tudatlan lepontozta... Frekvenciaváltóval szabályzott aszinkron motor melegedhet túl, ami miatt külön motorról működő ventillátort építenek be, de ha a frekvenciaváltóról is csak annyit tudsz mint a triakos szabályzóról, akkor hiába mondom úgysem érted.
2022. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!