Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vettem egy egyszerű fúrógépet,...

Vettem egy egyszerű fúrógépet, ilyen fúróállványhoz (amibe ugye bele tudod fogatni a fúrót) és olyan problémám van, hogy nincs rajta fordulatszám állító és csak maximum fordulaton lehet fúrni, amivel csökkentem a fúrószárak életét.(?)

Figyelt kérdés
a kérdésem az lenne, hogy valaki tud e valami megoldást erre, hogy tudjam állítani a fordulatszámot, anélkül, hogy szétszedjem a gépet mert garanciás.
2022. dec. 25. 19:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kb20 éve dolgozom velük napi szinten.

Részben igazad van.

De a ventilátornál fogalmad sincsen mennyi a kevesebb légszállítás! A gyártó nem méretezett arra semmit, mivel minek, nincs a gépen sebességszabályzás. De ha te pontosan tudod, hogy mindez az adott fúrónál egyenes arányba van, ám legyen.

És hozzáteszem, hogy a kollégám flexe melegedett egy ilyen egyszerű szabályzótol.

Ezért ajánlottam figyelni.


És tirisztoros hajtas és tirisztoros hajtas közt is van különbség.

2022. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azt hozzáteszem, hogy a flexhez használt házi építésű szabályzóba mit raktak, nem tudom.
2022. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#11 Ventilátor légszállítása jó közelítéssel arányos a fordulatszámmal.

Ezzel szemben a hőfejlődés az áram négyzetével arányos. Tehát fele fordulaton negyedannyi hő fejlődik, miközben a ventilátor légszállítása csak feleződik.

A flex esetén inkább a gép túlterhelése állhatott a háttérben. A flexkorongok sokélű forgácsolószerszámok (hasonlóan a köszörülés technológiájához) így megmunkálás során jelentős a forgácsolás teljesítményigénye. Ennek fedezésében a korong forgási energiája tekintélyes szerepet képvisel, ugyanis lendkerékként működve "energiatartalékot" képvisel amely a fordulatszám négyzetével arányos. pl. Felezve a fordulatszámot negyedelődik az energiatartalék, és a forgácsolóéleken fellépő dinamikai erőhatásokat nagyobb arányban kell villamos hajtásból fedezni, ami túlterheléshez, túlmelegedéshez vezet.

2022. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!