Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gerendából hogyan tudok...

Gerendából hogyan tudok hengert csinálni?

Figyelt kérdés
Gyaluval tudom az éleit vágni de hogyan tudom hogy egyforma "gömbölyű" legyen? 10x10es gerendából szeretnék rudat csinálni
2023. jan. 9. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindössze egy gerenda méretű faeszterga kell hozzá.
2023. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire kell hengernek lennie? "Teljesen"?
2023. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
pár mm-es élei lehetnek. Ha 3m rudakat szeretnék akkor akkora eszterga kell hozzá?
2023. jan. 9. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyalulással és csiszolással megközelíthető a henger alak, de tökéletes nem lesz soha, ahhoz eszterga kell.

Ugye a gyalulás úgy megy, hogy van egy négyzeted, legyalulod a négy sarkát, amíg egyenlőoldalú nyolcszög nem lesz. Utána ennek is legyalulod a sarkait, kapsz egy tizenhatszöget, ezt már elfogadhatod hengeresnek. A maradék hibákat, kitüremkedést meg lecsiszolod.

Javaslom, először próbáld ki egy kisebb, méteres-félméteres darabon, meglátod milyen lesz és gyűjtesz egy kis tapasztalatot, azután nekikezdhetsz a hosszúaknak.

2023. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! én is erre gondoltam
2023. jan. 9. 14:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Pontos asztali körfűrésszel egyszerűbb lenne 8 majd 16 szöget csinálni belőle.


De ha csak gyalud van, én csinálnék neki egy gyalu állványt. L alakban két hosszú vezetőléc, majd az L csúcsához 45°-ban betéve a gyalut a megfelelő pozícióba. Ha a nagyját kézzel legyalulod (kb. a gyalu mélységed pontosságáig), ezután tökéletes hengert tudsz gyalulni.

2023. jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi a célod?
2023. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" 3m rudakat szeretnék "


Ha nincsen gyakorlatod, sohasem lesz szabályos. Ráadásul többet is szeretnél, ami egy hatalmas munka egyetlen gyaluval és nem fogsz örülni a végeredménynek.

De te tudod.

2023. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!