Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 40*30.as zártszelvényt hogyan...

40*30.as zártszelvényt hogyan hosszabbítsam egyenesen, viszonylag stabilan? Arra gondoltam, hogy dugok bele egy 25*35.ös zártszelvényt és kész, de nincs ilyen. (persze így is hegeszteném)

Figyelt kérdés
2023. máj. 18. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen célra kellene, szerintem általában simán toldva se lenne gond. De ha nagyon aggódsz, vágj bele egy Z betűt.
2023. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A Z hogyan értendő?

Egy kertitraktor utánfutóját fogom megtoldani. Szóval nem lenne jó ha egyszer csak letörne alattam ahogy fellépek vagy bármi

2023. máj. 18. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:

__________________

/_____

_________/________

2023. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor ne beledugd, hanem hegessz mellé kb 1m hosszan egy másik darabot.
2023. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsit szétesett. A vonalakat kösd össze.
2023. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen jó az elképzelésed, így kell toldani! Csöveket is így kell.

Namármost ha nincs olyan zártszelvényméret, amely pontosan belepasszol, akkor a következőképp lehet eljárni:

Egy mérettel kisebb zártszelvény oldalaira olyan vastagságú laposvasat hegesztesz, hogy azzal együtt passzentosan illeszkedjék a toldandó zártszelvény belsejébe. Értelemszerűen a toldandó zártszelvényeket tisztességesen gyökölni kell, akár úgy is, hogy egymásra 2-3 réteg varrat kerül emiatt.

A másik megoldás hogy a toldandó zártszelvény belsejébe kerülő merevítő darabot tömör anyagból gyártod. Ez kissé körülményesebb lehet, harántgyalun vagy marógépen lehet a kívánt méretet megcsinálni, továbbá az élekre rádiuszt kell tenni a zártszelvény belső lekerekítésének megfelelően.

A harmadik lehetőség amit már írtak hogy mellé hegesztesz hosszú darabot, viszont ez nem mindig egyszerű. A varrat igen hosszú, emiatt lényeges hőfeszültség, vetemedés jöhet létre, tehát deformáció. Ez csökkenthető az ún. ráklépéses hegesztési technikával. A másik fontos dolog, hogy megváltoznak az igénybevételek, pl. az eredeti tiszta hajlítóigénybevételből külpontos hajlítás és csavaróigénybevétel lesz. Ezt hevederkötéssel lehet megszüntetni, tehát lényegében mindkét oldalra kell hegeszteni pl. laposvasat.

2023. máj. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!