Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ásott kutat hogyan lehet...

Ásott kutat hogyan lehet betemetni?

Figyelt kérdés
Ha földet górunk bele az lesüllyed a feneketlen víz aljára, nem? Sose éri el a lyukat.
2023. okt. 27. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Öntsd ki betonnal.
2023. okt. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz videót kútásásról és tekerd visszafelé nézve.

Akkor olyan mintha épp betemetné.

2023. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy kút sem feneketlen, és benne a víz sem feneketlen. Ha van mondjuk egy 15 köbméter űrtartalmú kutad, amiben van akár 10 köbméter víz, akkor ha beletúrsz 15 köbméter földet, nem tud nem betemetődni... nincs az alján féreglyuk, amin egy másik dimenzióba távozik az anyag.
2023. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok főldet kell górálni bele.

Nem tűnik el, csak rögtön tömörödik az alján.

2023. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ha ez olyan ásott kút, ami ismerősöméknél van, hacsak nem féltitek a gyereket, hogy beleesik, akkor inkább letakarnám vagy leheggeszteném vassal a tetejét. De ezt nagyon sok munka és pénz betemetni.

Ha megvan a töltőanyag akkor még jobb eset, de ha mindent venni kell hozzá én nem vesződnék vele


Rokonunk tanyáján van ők is inkább lefedték a tetejét, hogy gyerekek ne játszanak ott.

2023. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se temetném be. Ha biztonsági okokból akarnátok (kisgyerekek miatt), akkor fedjétek le egy acéllappal, arra tegyetek rá akkora terhet, amit felnőtt se bír egymagában elmozdítani. Bombabiztos megoldás és ezredannyi munka és költség, mint betemetni. Arról nem is beszélve, hogy ha 20 év múlva szükséged lesz a kútra, nem kell horror összegért ásatnod vagy fúratnod.
2023. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Már megbántam hogy betemettem. Terméskőből kirakott volt. Én is attól féltem hogy gyerek esik bele. Be kellett volna fedni. Szép gémes kút volt. Feneketlen kút nincs. Bontasból származó vályoggal töltöttem fel.
2023. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Vétek betemetni.Ez több milliós érték. Biztonságosan le kell fedni,ez a megoldás .
2023. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!