Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tolókapu szárnyát max milyen...

Tolókapu szárnyát max milyen hosszúra érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
5 Méter széles kapura lenne szükségem, de csak egy oldalra nyílhat hely hiányában, tehát egy 5 Méter hosszú, és 1.5 Méter magas kaput kell csinálnom. Egy dolog merült fel bennem, hogy nem fog-e nagyon csavarodni a kapu a hossza végett. Bezárt állapotban nem lesz gond, de nyitás közben mennyire fog nyekleni oldalra, mert ugye felül akkor csak a görgő tartja, az is csak egy ponton. Lehet hogy nyitás közben erősen kell tartani oldalra? Kinyitott állapotban mennyire lesz stabil? Amiket eddig megnéztem azok 3-3,5 Méteres kapuszárnyak, azok elég stabilak voltak, de ez 5 Méter lenne. 40-es zártszelvényből tervezem, függőlegesen 60 Cm közökkel merevítve, és betonhálóval beborítva.

2023. okt. 29. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
5m-es kapunak kevés lesz szerintem a a 40X40-es, minimum 80-as kell, de inkább 100-as.
2023. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
40-es kevés lesz. Én 100x50-ből csinálnám a keretet.
2023. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A céges 10 méteres van 100x100-as ból, a szomszédé 6 méteres 60x40 es lehet távolról nézve.

40x40 es nekem van a sima 2x2 méteres szárnyas kapumban.

2023. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csavarodás szempontjából hogy lesz stabilabb, ha függőlegesen rakok több merevítést, vagy ha vízszintesen?
2023. nov. 4. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!