Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ragasztó a legtartósabb...

Milyen ragasztó a legtartósabb kültérre, ha faléceket ragasztanék egy festett fém ajtóra? (kifejtem)

Figyelt kérdés

A festék hibátlan, annak ellenére, hogy az ajtó rég nem új. Nem hajlik a fémfelület, jó masszív. Ilyenkor ezt a nem matt, hanem szinte tükörsima felületet érdemes megcsiszolni? Ha igen, akkor az egész festékréteget lecsiszolni, vagy épp megmattítani?

A vékony faléceknek esztétikai és valamennyi hőszigetelési funkciója lenne, de bírniuk kell, ha ki-bejáráskor az ember nekisúrlódik, vagy véletlen belerúg. Mivel kültéren kevésbé védett helyen lenne, az időjárási szélsőségeket is bírnia kellene (fagy, hőség, UV, eső...).



dec. 3. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a baj, hogy a hő hatására egèszen máskèpp tágulnak az anyagok, amit követni kène a ragasztónak.
dec. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megnéztem, hogy mennyi a két anyag Lineáris hőtágulási együtthatója:

Alumínium: 22,5*10-6 cm/cm/oC (tiszta Al-ra vonatkozik vélhetően, az alumíniumötvözeté nem tudom, nagyobb-e vagy kisebb...)

Fenyőfa: 5,4*10-6 cm/cm/oC

Ebből kiszámolva a -15 és +35 oC közti hőmérsékletkülönbségnél az ajtó legnagyobb függőleges 190 cm-es hosszán a két anyag egymáshoz képesti hosszváltozását:

(22,5-5,4)*10-6*50*190=0,162 azaz 1,62 mm, vagyis ha pl. 10oC-on történik az összeragasztás, akkor +/-0,81 mm elmozdulást kell kibírnia a ragasztónak.

Ez túl soknak számít?

dec. 3. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Kültèri flexibilis remèlhetőleg jó lesz. Valami èpítèsi ragasztó.
dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos egyáltalán nem vagyok jártas benne, milyen ilyen ragasztók léteznek...
dec. 3. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Én tennék egy keretet az ajtóra hogy az fogja a fákat. Legalább alulra és felülre 1-1 szögvasat, vagy valami fát oda biggyesztenék csavarral, hegesztéssel ami biztosan ott tartja. Így a burkolat többi elemét akkor is a helyén tartaná ha a ragasztó nem fogja.

Vagy a fa burkolatot külön összeszerelni, csapolni, hornyolni, akármi mint a parkettát mondjuk és egyben felrakni néhány helyen csavarral.

Nem csak a hőtágulással lesz itt baj, hanem a fém ajtó alakváltozásai is elég nagyogy tudnak lenni ha nem elég massív a szerkezet

dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szilikonos ragasztóban gondolkodnék, az kellően rugalmas, és vélhetően biztosítaná a diletációból eredő hossz változások megengedését. De igazából tesztelni kell. Megcsinálod, és az idő eldönti hogy megfelelő-e. Ha a festékréteg rendkívül masszív, akkor meghagynám. Azzal a megjegyzéssel, hogy diletáció miatt a festékrétegre hatni fog nyíróerő.

Egy alternatív megoldás lehet, ha ragasztó helyett felcsavarozod inkább. Hőtágulás biztosítása persze ekkor is szükséges, máskülönben a faléc kihajlik, felpúposodik.

dec. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha tartós megoldást akarsz, akkor fatiplikre pattintod fel a fát, amit ragaszthatsz is, így rejtve is marad és tágulni is tudnak. Hátránya, hogy pontosan kell fúrni.
dec. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt egy. A hőfok jó

[link]

dec. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!