Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Olcsó nyomatékkulcs nem...

Olcsó nyomatékkulcs nem kattan le, miért?

Figyelt kérdés

Már másodszor történik hogy használom valameddig, és egy idő után nem kattan le. Például ma lehúztam 4 kereket gond nélkül, leraktam (nem ledobtam) és utána egy másik autónál már nem akart lekattanni.

Egyszer már volt ilyen, akkor szétszedtem és úgy tünt hogy a középen lévő 4szög kis darab ami ugyebár elkattan, keresztbeállt és ezért nem kattant el. Megigazítottam hogy a helyén legyen, jól álljon, összeraktam, bekalibráltam (amennyire tudtam horgászmérleggel), és azóta egy darabig működött. Most megint szétszedtem-összeraktam, megint lekattan, csak kalibrálni kell.

Nem értem, hogy hogyan tud az a kis négyszög darab kijönni a helyéről. Főleg hogy folyamatosan 100-130 nm körül áll a beállítás, tehát még azt se lehet mondani hogy teljesen kiengedem a rugót és nem tart rá.. Tehát a rugó folyamatosan nyomja a szerkezetet, ami miatt elvileg nem kellene hogy kimozduljon.


Kicsit már felidegesített, nézegetem a komolyabb verziókat, de kb 30 ezerig ugyanez a szerkezetet kapom, és ilyenem már van.


Mit tanácsoltok?



márc. 16. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A válasz a kérdésed első szava.

Komolyra fordítva hasonlóan szívok egy fúrógéppel, csak pattogott a betonon, égette a fúrószárat. Béreltem egy profik által használt típust és ment mint kés a vajban.

Ha ebből élsz, ez a munkaeszközöd, akkor abból a legjobbat vedd, azt a típust, amit a hasonló profik vesznek.

márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, így máris harmincezerrel többe került az, amit használni is lehet, talán megérné most leállni a játékbolti cuccokra áldozással.
márc. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert olcsó volt .
márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

25-30 körül már van King Tony, vagy 35 körül Jonnesway. Azok használhatók.

Erre külön reagálnék: "Főleg hogy folyamatosan 100-130 nm körül áll a beállítás, tehát még azt se lehet mondani hogy teljesen kiengedem a rugót és nem tart rá.."

A nyomatékkulcsot minden használat után úgy kell eltenni, hogy letekered a skála legkisebb nyomatékértékére. Azaz egy 40-200Nm kulcsot pl. 40Nm-re állítva tegyél el.

És még egy tipp, olyan nyomatékkulcsot kell venni, ahol a leggyakrabban használt nyomatékértékek a skála középső harmadában vannak. Az autó kerekéhez pl. az előbb említett 40-200Nm-es tökéletes. Egy 30-150Nm-es kulcs már nem megfelelő a célra hosszú távon.

márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A folyamatosan az a használat idejére vonatkozik, tehát pl. tegnap előtt elővettem, beállítottam 120-ra, lehúztam 3 kereket gond nélkül, és a negyediknél már nem kattant. Így értettem, hogy használat közben nem állítgattam, nem tekertem ki teljesen majd vissza. Mivel ha teljesen kitekerem akkor van egy apró holtjátéka a rugónak, gyakorlatilag lötyög a helyén, és ilyenkor még el tudnám képzelni hogy elmozdul az a kis négyszög.
márc. 18. 19:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor minden bizonnyal tényleg az ára lesz a kulcs. Olcsó anyagminőség, pár feszítéstől a rugóacél elfáradt. Egy normális nyomatékkulcsot 2-5 ezer kattanás vagy 1 év használat után kell kalibrálni.
márc. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!