Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lekattanós (Aldis) nyomatékkulcs?

Lekattanós (Aldis) nyomatékkulcs?

Figyelt kérdés

Most vettem egy nyomaték kulcsot mivel még életemben nem volt gondom ilyennel azért is fogalmazódott meg bennem pár kérdés, többek között azért mert a többihez képet 5500ft-ért nagyon olcsónak számít. Elég masszív darabnak néz ki ,de amikor tekerem fel a nyomaték tekerőjét akkor egy idő után elég nehéz lesz tekerni kb amikor a felét elhagytam, ez természetes? vagy hibás, azért kérdem mert ha nem jó akkor visszaviszem.

Ez lenne az.


[link]



2016. okt. 22. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes, mivel ilyenkor egy rugót nyomsz össze benne. Soha ne felejtsd el kilazítani teljesen használat után!
2016. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem fogom de ezt írta a könyve is. Még annyit hogy rámerjem e bízni az életem? Az autón a kerék csavarokat húznám meg vele a gyárilag előírt 85Nm-el de elég könnyen megvan húzva hogyan tudom ellenőrizni hogy annyival húzta e meg? (4% hibahatárt ír a könyve.)
2016. okt. 22. 16:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a Lidl-ben vettem, de tök ugyanez. Egy havernál leteszteltük egy Beta profi kulccsal és csak minimális eltérés volt a kettő között. Szóval használd nyugodtan. A 85 Nm, a hosszú szár miatt tűnik kevésnek, de ne húzd meg jobban ha ennyi van előírva. Esetleg pár száz km után ellenőrizd körbe az összes csavart.
2016. okt. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A lidles az milyen? Még sosem láttam a lidlben ilyen kulcsot, pedig már sokszor néztem sok szerszámot vettem ott és azok mind beváltak ami meg elromlott cserélték vagy pénz fizettek vissza.
2016. okt. 23. 13:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Tényleg és a nyomatékkulccsal lehet vagyis nem károsodik ha csavart csavarok ki én pl a hátsó lengéscsillapítóra gondoltam mert elég sokat szívtam vele nem volt ami befér oda de ez a kulcs pont befér és 63Nm +berohadás fogja a csavart ha ezzel szerelem le akkor nem megy tönkre a kulcs?
2016. okt. 23. 13:42
 6/12 anonim ***** válasza:
A Lidlis pont olyan mint az Aldis, csak Powerfix a neve. Lehet lazításra is használni és racsnis kulcsként is működik, de ez utóbbinál a hosszú szár már hátrányt jelent.
2016. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 veterán vas ***** válasza:
100%

Hmmmm.

Az említett eszközt nem bontásra, berohadt kötések feszegetésére, hanem jó állapotú csavarkötések megfelelő nyomatékú lehúzására találták ki. :(

2016. okt. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez így van, de ha 210 Nm húzást kibír, akkor ugyanennyi lazítást is ki fog bírni gond nélkül, főként ha csak alkalmanként használja ilyen célra.
2016. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kovács68 válasza:
Tökéletesen működik, nekem is van. Viszont egyet már kinyírtam, egy berohadt csavar, és az erőkar hossza miatt, szóval ne használd ilyesmire. A kerékanyát általában addig húzzák az emberek, amig csak bírják, aztán csodálkoznak, ha beszakad a tőcsavar, vagy egy defektnél az út szélén elreped a gyári kerékkulcs! Nem véletlen, hogy nem fél méteres kerékkulcsot adnak gyárilag az autókhoz. Ja, és azt sem lábbal kell meghúzni!
2016. okt. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Akkor remélem nem csináltam rossz vásárt. Bár a hozzáadott toldó és 3db crowa fej is került volna annyiba.
2016. okt. 29. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!