Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyezeti karnist a gerendába...

Mennyezeti karnist a gerendába kell fúrni?

Figyelt kérdés

Az ablakaink felett olyan jól megcsinálták a koszorút, hogy semmivel nem lehet belefúrni, már kőműves is próbálta. Úgyhogy most mennyezeti karnisban gondolkozunk, de a gerendák a plafon szintje fölött 20 centivel vannak. Mindenképp a gerendába kell fúrni, az a vékony kis gipszkarton (vagy nem tudom miből van maga a lefestett kemény réteg), az nem fogja megtartani ugye? Esetleg milyen fúrás mentes függöny alternatívák vannak?

Köszi a segítséget!


márc. 26. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én inkább plafonsint tennék fel. Azt több ponton lehet rögzíteni gipszkaton tiplivel, mint egy karnist. De akár még némi ragasztót is használhatsz.

Plafonsín szélére pedig lehet drapériát tenni,ami teljesen elrejti. Nekem ez van a nappaliban, és nagyon tetszik a plafontól parkettáig érő függöny. 🙂

márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jogos, az hátha stabilabb. :) Neked széltében is faltól falig van? Vagy jól néz ki csak az ablak szélessége plusz 30 cm két oldalt szélességben?
márc. 26. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak az ablak szélessége plusz valamennyi, de hatalmas ablakom van a nappaliban
márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, a nappaliban nálunk is úgy van, ott nem is lenne gond a faltól falig, padlótól plafonig, csak a hálókban. De majd körbekerítem díszléccel, úgy nem lesz rossz. :)
márc. 26. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!