Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora fészert építhetek?

Mekkora fészert építhetek?

Figyelt kérdés

Olvastam a HÉSZ-t, de ott az OTÉK-re hivatkoznak. Mivel ez egy zártkert, és van már rajta egy kis épület, azt anno nagyon ügyesen csinálták, mert pont megvan a 3% így a telek beépíthetőségének.

Nyilván a fészerhez nem kell engedély, csak egy szerszámost, tárolót akarok építeni. Azt olvastam, hogy 3.5 méternél nem lehet magasabb és 100 légköbmétert nem haladhatja meg.

A telek beépítésének az számít, ha betonozom az alapot? Ilyen előre legyártott alu cuccot nem szeretnék venni, nagyon nyekle-nyaklának tűntek ezek élőben megnézve...

A 100 légköbmétert hogyan tudnám kiszámolni?

Illetve milyen alapot csináljak neki, hogy azért ne vigye el a szél, ne tudjon belekapni, tehát valahogy rögzíteni kellene a talajhoz...?!


ápr. 5. 16:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen így van, 100 légköbméteres nem emberi tartózkodásra alkalmas épületet építhetsz engedély nélkül és 3.5m a belmagasság akkor, ha lapostető, 4.5 ha nyereg/sátor tető. Ugyanakkor ezt úgy építheted csak, ha nem léped át vele a beépíthetőséget, szóval ez a beépíthetőségbe beleszámít. Alap az kell a fém tárolóknak is. Egy zártkertben szerintem pont lesz-rhatod ezt! Mekkora esély van arra, hogy az önkormányzat ezért b.szogatni fog? Légköbmétert azt úgy számolunk, hogy méter x méter x méter. Hosszúság x szélesség x magasság.

Minek csinálsz alapot? Mert az nem derült ki! Annyit írtál, hogy a fém tárolót nem tartod egy életbiztosításnak, de azt nem írtad mit akarsz helyette. Egyébként teljesen megfelelő a fém tároló, 10 éve áll nálam a kert végében, semmi probléma nincs vele, 1 baja van, hogy meleg. Önmagát tartják ezek az épületek, minden nyeke-nyókának tűnik, a 0.22-es lemez stb, de mikor összeraktad, akkor már masszív. A belepakolt cucc súlyozza le tulajdonképpen, de persze ezen kívül le is fúrható. Nézd, ha egy településen laknánk, akkor tudnék segíteni, megmondanám hogy építs azt, amit akarsz, mert tutira nem fogják lebontatni veled, de mivel nem ez a felállás, ezért azt tudom javasolni, hogy valami bontható épületet csinálj, azaz kész faház vagy fém tároló, mert ha balhé van, e kettőt akár ellehet adni, de ha felépítesz egy könnyűszerkezetes tárolót pallós szerkezettel, abból bontás után már csak tűzifa tud lenni, ha téglából építed, akkor meg abból max. sitt. Lemezgarázsok zártszelvényből vannak, masszívabbak, mint ezek a fém tárolók valószínűleg a piaca is jobb használtan.

ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!