Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Esővizet hogyan lehet hasznosí...

Esővizet hogyan lehet hasznosítani? Nekem vannak ötleteim.

Figyelt kérdés

Semennyire sincs ebben tapasztalom, de felvetek egy ötletet, aki ért hozzá kérem kommentáljon.


Tegyük fel van egy háza az embernek, pincével.


Lehet olyat csinálni, hogy valahogyan levezetni egy nagy tartályba a pincébe az esővizet, azt pl. szénnel vagy valamivel megszűrni és felszivattyúzni mosáshoz, mosogatáshoz, fürdéshez stb.?


Köszönöm ha válaszolnak



ápr. 17. 00:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - nem kell aggódni, az esővíz felfogásának tiltása inkább egy említésre méltó extrémség (valószínűleg az USA-ban divat). A mi éghajlatunkon ilyen probléma nincs.


A felfogott víz mindenképpen egy kis késéssel visszakerül a globális körforgásba - tehát ilyet lehet csinálni, és ez egy mezőgazdasági célokra különösen javasolt eljárás.

ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 EagleHUN ***** válasza:
100%

"A mi éghajlatunkon ilyen probléma nincs."

- Egyrészt még nincs.

- Másrészt vannak már erre utaló jelen hosszú forró csontszáraz nyár stb...

Aki megteheti az gyűjtse.

ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 EagleHUN ***** válasza:
jelek
ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 EagleHUN ***** válasza:
74%

Állítólag: Nem szabad a csatornába több vizet beleereszteni idehaza mint amit felhasználtál - mert ugye a felhasznált mennyiség után duplán fizetünk amikor csatornadíjat számolnak.


Akkro én most fenntartom az állításomat hogy ez a tiltás az esővíz közvetlen bevezetésére vonatkozik! Persze mert ha szakadna az eső és mindenki oda vezetné akkor túlterhelné a csatornát és az kiöntene szenyvízzel elárasztva mindenkit. Ezt valóban nem szabad! Ilyet nem érdemes csinálni!


Ha van is ilyen szabály ki és hogy fogja betartatni?

Nincs rá mérés nincs rá figyelés hogy te pont azt a vizet vezeted be amit kivettél a csapból.


Most gondoljatok bele a következőekbe:


- A macinak és hugyinak is van saját tömege és térfogata sőt sürübb mint a víz! Azután meg nem fizetsz csatornadíjat mert nem is tudnak róla nem is mérik le mit és mennyit ürítesz.


- Aki elöntözi a csapvizet az is fizet csatornadíjat még úgy is hogy végül az a víz nem a csatornában kötött ki.


- Ha kicsit több a víz az a dugulás megelőzés és csatorna átmosás szempontjaiból is jó.


Szóval én meg azt mondom ha megoldottad furt kútról vagy gyűjtött esővízből a mosást vagy a fürdést. Egészen nyugodtan engedd bele a közüzemi csatornába, se túlterhelni nem fogod vele, se kárt nem okozol, sem adót/közüzei díjat nem csalsz el. A fentebbi bajuszos pontok miatt.

ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Aki elöntözi a csapvizet az is fizet csatornadíjat"

Külön lehet jelezni, hogy te mennyi vizet öntözöl el, és azt nem kell csatornadíjban kifizetni.

ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Akkor most nálunk nem tilos jogilag az esővíz gyűjtés? Mert amennyire tudom az volt... Az USA-ban jelenleg még öt államban ivásra nem gyűjthető esővíz (de több államban is volt ilyen gyakorlat) és világszerte vannak még ilyenek.
ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 EagleHUN ***** válasza:
100%

#16 tudtommal nem tilos Magyarországon a gyűjtése és egyéb célú felhasználása. Pl elöntözése, vagy wc öblítés sem tilos ilyen vízzel.


Ami biztosan tilos és káros a tetőről a csatornát vagyis a felhőszakadáskor leömlő vizeket közvetlenül belevezetni a szennyvízelvezető rendszerbe!


Tilos is és joggal mert hülyeség is, nagy károkat okozhat.


Például a pár méterrel lejjebb fekvő szomszédoknál szép wc-szökőkutakat csinálhat a lakásban...

ápr. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 EagleHUN ***** válasza:

"Külön lehet jelezni, hogy te mennyi vizet öntözöl el, és azt nem kell csatornadíjban kifizetni."


Ezt nem tudtam. De élő emberrel sem találkoztam még aki ilyet jelzett volna saját mentessége céljából. Mondjuk nagyjából filléres tétel is lehet annak akinek van kertes háza. Meg elképzelni sem tudom ezt a szolgáltató hogyan tudná visszaellenőrizni hogy a bejelentésed mennyire felel meg a valóságnak...

ápr. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező - sok baromira ostoba törvényi rendelet van.


Például azt tudod, hogy az amerikai filmekben látható lakóparkokban miért nincsenek kerítések a házak körül? Hát azért, mert így csak a házad alapterületéért fizetsz adót, nem az egész telekért!


Megesett már az is, hogy egy "jobb" lakónegyedben majdnem komoly összegű büntetést róttak ki valakire azért, mert napos nyári időben kiteregette a mosott ruháit egy szárítókötélre. Az indok az volt, hogy ez nem egy nyomornegyed - ezért nem ronthatja ilyen ocsmány praktikákkal az utcaképet - hanem használja a szárítógépet!

ápr. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!