Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton fal közepéből...

Gipszkarton fal közepéből szeretnék kivágni egy darabot. Hogyan lehet ezt véghez vinni? (Részletek lent).

Figyelt kérdés

A gipszkarton részt középről szeretném eltávolítani és a helyére olyan üveget tenni, amin keresztül kívülről a szobába nem látni be, de a lényeg, hogy a szobából kívülre természetes fény kerüljön.

A szoba 12 nm, a kis előtér pedig talán van 4.


Hol találok infót arról, hogyan lehet ezt kivitelezni és mire kell odafigyelni?


Köszönöm a segítséget!


2011. ápr. 13. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen üvegről mg nem hallottam de elképzelhető hogy meg lehet csinálni.


A gipszkartont egy szikével is ki lehet vágni. Arra figyelj hogy ne az illesztésnél vágd meg.

Ha tudod hogy milyen távolságra vannak egymástól a profilok vagy a gipszkarton lap méreteit tudod akkor nincs nehéz dolgod.

2011. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A gipszkartonfal gondolom csak elválasztófal, és úgy néz ki, hogy 2 gipszkartonlap között van légrés, esetleg szigetelőanyag, és a gipszkarton párnafákon van elhelyezve, a gipszkartonlap csavarjai pedig gipsz alapú glettel kikenve, a két gipszkartonlap illesztésénél lévő mélyedés meg ehhez való repedést megakadályozó szalaggal megerősítve, ezért valszeg szemre esélytelen megállapítani, hogy hol megy vezeték a falban, vagy pl ne a párnafát vágd el, ezért mielőtt elkezdenéd kivágni, mérd fel, fémkeresővel, hogy nehogy vezeték legyen a falban, és ne a gipszkartonlapot tartó párnafát vágd el, mert esetleg leszakadhat. Gondolom a fal készítésénél a tervrajzból utána tudsz nézni, hogy pontosan hol vannak ezek a párnafák. Ha nincsenek meg ezek az adatok, lehet, hogy le kell venni egy gipszkartonlapot, hogy meg tudd nézni, hogy mi van mögötte. Na most az ablak méretét szélességé, amit vágni akarsz, meghatározza a párnafák sűrűsége, ami szerintem olyan 80 cm körül van. Ha nagyobbat akarsz, mint két párnafa közötti szakasz, akkor sem vághatod el a párnafát, és akkor benne lesz a látótérben. Ha már megvan a tervezés, akkor a gipszkartont megnyithatod úgy, hogy fúrsz egy lyukat rá, és a lyukból kiindulva kifűrészelheted dekopírfűrésszel az ablak méretéhez szükséges részt a 2 gipszkartonból. Ez után esetleg fából kell egy keret, ami az üveget tartja, ezt rögzítheted esetleg purhabbal vagy sziloplaszttal. Ez után vágathatsz bele tejüveget, vagy homokfújt üveget, ezekre nagyon szép mintákat tudnak rakni, és nem látni át rajtuk, de a fényt átengedi, vagy lehet olyat, hogy sima üveget vágatsz, és színes vagy színtelen selyempapírral borítod az üveget, ami érdekes fényhatásokat produkál. Esetleg a másik megoldás az üvegtégla, ehhez kell az ablaknak a helye, és alul egy párnafával vízszintesen ösze kell kötni az alját, hogy legyen min ülnie az üvegtégláknak, azt pedig malterrel csak fel kell falazni. De mindenképpen kérd ki szakemeber segítségét, mert én csak egy 18 éves középiskolás lány vagyok, igaz, építőmérnöki pályára készülök, de még egyelőre csak hobbi szinten foglalkoztam a témával, és ha nem értesz hozzá, inkább bízd szakemberre a munkát, mert sok szerszám kell hozzá, és nem is biztos, hogy van neked, és így olcsóbban jön ki, ha ő csinálja, minthogy még a gépeket is megvedd, meg az anyagot, amiből biztosan nem kell annyi, amennyit egy csomagban árulnak. Szerintem egy jó festő-mázoló megoldja neked egy hétvége alatt. Egyébként egy tüzépen biztosan 100%-os felvilágosítást kaphatsz a témában, próbálkozhatsz az obiban, baumaxban, praktikerben, de szerintem ott nem igazán értenek magához az építkezéshez, csak az eladáshoz.
2011. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ja és a gipszkartont szikével nagyon nehéz vágni ha már be van szerelve, azt inkább úgy kell, hogy az asztalon a lapot, és nagyméretű vonalzó mellett(kb 1m) a szikével kb félig behasítod a gipszkartont( szerintem teljesen átvágni azzal a kicsi sniccerrel képtelenség, mert eltörik a pengéje, és a kezed is szétmegy az erőlködéstől, és a vágási felület is borzasztó ronda lesz), és az így bekarcolt vágásnál kettétöröd, de szerintem ez csak asztalon kivitelezhető szépen, és olyan rés kivágásánál, ami szeretnél szerintem precízebb szerszámra, pl dekopírfűrészre lesz szükséged.
2011. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szikével is meg lehet oldani, igaz nehezebb.

Vezetékkel nem lehet gondod mert a villanyszerelők vagy felül vagy alul viszik a vezetéket, én még olyat nem láttam hogy középen. Kapcsoló, konnektor fölött ne fúrj, mert lehet hogy felülről hozták a vezetéket, sőt a közelében jobb ha nem fúrsz egyáltalán.

Ha a szikés megoldást választod, ami hosszadalmas lehet, akkor szinte 0 az esélye hogy belevágsz valamilyen vezetékbe. Dekopír fűrésznél már óvatosabb legyél.


Egy festő vagy egy gipszkartonos simán ki tudja vágni a lyukat, de igazából bármilyen építőipari szakember meg tudja csinálni.

2011. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vezetékkel nem lehet gondod mert a villanyszerelők vagy felül vagy alul viszik a vezetéket, én még olyat nem láttam hogy középen.

Én már láttam gazdagon ilyen megoldást.

Egy villanyszerelő.

2011. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget mindenkinek!
2011. ápr. 19. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!