Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az éjszakai áramnál az egyik...

Az éjszakai áramnál az egyik kismegszakító folyton lekapcsol, miért?

Figyelt kérdés
2012. nov. 23. 16:39
 1/9 fúróferkó ***** válasza:
68%
Az "éjszakai"-ról valószínű a boyler megy.Valahol zárlat lehet.
2012. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik? Szerintem csak egy van az éjszakainál mert 3 fázist nem szoktak éjszakai mérésre tenni.

Két oka lehet:

- az éjszakai áramkörön lévő berendezés hibás

- az éjszakai áramkörön több fogyasztó van mint amit a kismegszakító elbír(pl.: 1 bojler+1 hősugárzó akár a 16 A-es megszakítót is leveri)

Megoldás:

- Megállapítani hogy az éjszakain lévő berendezés jó vagy nem jó és szükség szerint javítani

-Második eset fennállásakor a szolgáltatónál kell kérni teljesítménybővítést(egy vill.szer.)

2012. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te vagy a "villanykályhás"?

Ha igen, akkor vagy túl van terhelve a rendszered, vagy szétégett a hőtárrolós kályhában a fűtőszál. Ha jól emlékszem nyáron nem volt gond...

Nézesd meg egy villanyreszelővel!


"Szerintem csak egy van az éjszakainál mert 3 fázist nem szoktak éjszakai mérésre tenni."


Természetesen szoktak 3 fázist "éjszakaira" kiépíteni pl. hőtárolós kályháknál, csak épp ritka!

2012. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én vagyok a "villanykályhás",igen :) És nő vagyok,azért vagyok ilyen értetlen.És igen,hőtárolós villanykályha van.És éppen 3hete nézte meg egy villanyszerelő,ki is cserélt benne egy fűtőszálat(az a hosszú valami),és azt mondta most már rendben van.

Egyébként azt is mondták már,hogy talán a bojler vízköves belül.

2012. nov. 23. 19:10
 5/9 anonim ***** válasza:

mikor leveri a kismegszakítót, kapcsold ki a bojlert és nyomd vissza a kismegszakítót. ha nem kapcsol le, akkor jó a kájha.utána csak a bojlert kapcsold be, a kájhát ki. ha nem megy le a kismegszakító ez is jó. Ha lemegy valamelyiknél, értelem szerint az hibás.

ha egyik esetben sem megy le, akkor nézd meg a bojler és a kájha teljesítményét (Watt) és add össze, osszad el 230-al, és 16 alatt kell lennie az eredménynek.

2012. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bali2: káLYha!


Kérdező, hívd vissza a szakit garanciában! Ha valamire azt mondom, hogy jó, akkor legyen is jó, különben ingázhatok garanciában...

:)

2012. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Napkiraly ***** válasza:
nálam külön saját hálózati kismegszakítója van a bojlernek meg a villanykályhának. A bojler verte egy időben, levettem, felcsavartam egy másik kismegszakítót,azóta jó (mint írtam a sajátom, nem a szolgáltatóé). Tehát a kismegszakító is esélyes
2012. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kismegszakító, zárlati áramra illetve túlfeszre kapcsol le, van fi-reléd? Mert ha az nem old le, akkor valószínű hogy a bojlerrel van gondod....
2012. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Napkiraly ***** válasza:

Ha nekem írod, nálam a bojler 30 éves, de a bele új. A megszakítóm öregedhetett el, ugyanolyan paraméterű újat tettem fel, és nálam megoldotta.

Ha jól emlékszem a régi nyomógombos kismegszakítóknak mintha még szavatossági idejük is lett volna (?)

2012. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!